Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sävedalens AIK

104 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Arvid SkeppH12 (1032)19:29+0:458:44
3David ErikmatsH14 Kort (375)22:22+2:0610:21
5Mikael ÖhgrenH45 Kort-2 (992)26:05+1:587:13
5Martin PetterssonH40 Kort-2 (789)24:32+2:186:48
6Jennie BerglundD21 Kort-2 (742)27:34+2:278:12
7Camilla EngstrandD35 (286)28:37+3:398:13
11Magnus JosefssonH55 (967)27:26+3:527:57
13Herman PetterssonU1 (2187)13:45+1:2010:02
13Agnes PetterssonD40 Kort-1 (655)29:36+5:269:23
14Casper SkeppH13 (1083)24:28+6:128:26
14Frida WallströmD40 (496)30:16+3:408:58
14Charlotte NordgrenChallenge D 10 (268)1:26:17+18:2710:23
15Anna NordholmD17-20 Kort (207)38:36+9:5113:15
15Per NordholmChallenge H 5 (390)46:45+8:259:08
16Tobias MullinsH40 Motion (456)37:32+5:5911:22
17Nichlas WallströmH45 Kort-2 (992)27:47+3:407:41
18John GabrielssonH20 (281)30:45+7:488:47
19Oskar LindqvistH20 (281)30:46+7:498:47
19Amanda EckerlidD12 Kort (249)26:51+9:5317:39
20Magnus RehnH60 (671)31:24+6:009:24
22Lisa PalmD21 Kort-2 (742)32:40+7:339:43
22Marie EckerlidD50 Kort (901)30:57+8:1211:20
23Emma AnderssonD21-1 (652)29:12+6:137:58
23Amilia BjörklundD21 Elit (365)13:53+1:135:45
24Lisa GustafssonD21 Kort-2 (742)33:21+8:149:55
24Tommy JonssonH40 Kort-2 (789)28:57+6:438:02
25Karl LevinH21-1 (853)33:26+7:317:11
25Carl JosefssonH15 (929)27:16+5:147:43
27Marianne GrahnD75 (210)56:21+28:3627:53
28Sara BengtssonD21 Kort-2 (742)33:34+8:279:59
29Joakim BerglundH21-1 (853)34:02+8:077:19
32Thomas KullanderH45 Kort-2 (992)29:53+5:468:16
35Katrin SkeppD40 Kort-1 (655)32:27+8:1710:18
35Camilla ÖhgrenD45 (859)30:51+7:149:43
35Petter JonssonChallenge H 5 (390)53:14+14:5410:25
36Emil ErikmatsH17-20 Kort (293)38:51+18:1411:52
36Maria KlamfeltD21-1 (652)30:45+7:468:24
39Jonas PalmH21-1 (853)35:02+9:077:32
42Simon BååthH12 (1032)25:46+7:0211:33
42Lena LarssonD60 Motion (303)1:00:16+25:5528:33
44Lena TornéusD45 Motion (966)35:56+9:0515:13
44Joanna MalmkvistD21 Kort-2 (742)35:49+10:4210:39
45Thomas AttforsH55 Kort (872)31:05+7:0210:11
46Rasmus Johansson FjordsideH14 (1160)28:19+8:229:24
46Lars-Göran AxmalmH70 Kort (920)35:39+9:0712:57
48Puja MuntherD12 Kort (249)1:08:40+51:4245:10
48Simon LarssonH21-1 (853)35:43+9:487:40
52Ellen NormanD11 (851)31:53+12:4515:02
52Elin HamreforsD21-1 (652)31:56+8:578:43
53Heino OllinH20 Elit (617)29:33+5:316:33
53Miranda WallströmD10 (1269)27:46+9:3617:02
53Erik LindgrenH35 Kort (1001)35:08+9:468:41
54Maria MagnussonD21 Elit (365)15:05+2:256:15
55Johan BerglundH60 (671)37:54+12:3011:20
55Jan LarssonH70 Kort (920)36:25+9:5313:14
56Charlotte WikströmD21 Motion (510)49:53+21:5016:18
57Frida BrogrenD21 Elit (365)15:08+2:286:16
58Matilda WallströmD12 (1025)29:09+10:1013:22
60Ingalill SvenssonD65 Kort (470)47:55+21:1420:39
60Erika LindqvistD21 Kort-2 (742)37:31+12:2411:09
60Henrik BrusH21 Kort-2 (1030)32:06+10:447:54
61Emil SkeppU2 (1872)23:19+7:0715:32
61Thomas ReichelH50 Motion (409)1:00:47+27:3719:32
63Isak ÖhgrenH10 (1337)25:38+10:5816:07
64Ella PetterssonD11 (851)33:36+14:2815:50
67Albin ClaessonH18 Elit (573)29:19+7:357:18
68Johan NilssonH21-1 (853)37:33+11:388:04
69Gabriel ÖhgrenH14 (1160)30:36+10:3910:09
70Henrik NordholmH45 Kort-2 (992)34:20+10:139:30
71Klara PålssonD21-1 (652)34:12+11:139:20
72Mattias BååthH45 Kort-2 (992)34:22+10:159:31
72Ingrid CarlstedtD65 Kort (470)52:41+26:0022:42
73Signe KullanderD10 (1269)29:27+11:1718:04
73Magnus CarlstedtH21-1 (853)37:49+11:548:07
82Sofia EbermarkD21-1 (652)35:59+13:009:49
85David DjurbäckH21 Kort-2 (1030)34:16+12:548:26
87Amanda ClaessonD21-1 (652)36:51+13:5210:04
88Karin KullanderD40 Kort-1 (655)41:44+17:3413:14
93Arild ErikmatsH10 (1337)28:07+13:2717:41
99Axel EckerlidH10 (1337)28:45+14:0518:04
100Lena CarlssonOpen 8 (1300)50:24+19:1010:54
102Leif CliffordsonH70 Kort (920)42:00+15:2815:16
104Anna M WindevallD35 Kort (631)50:44+26:2215:42
106Märta MollénD21-1 (652)39:02+16:0310:39
111Tuva ÖhgrenD12 (1025)35:14+16:1516:09
112Martin TryggH40 Kort-2 (789)39:53+17:3911:04
113Andreas BjärkmarH21-1 (853)43:37+17:429:22
116Marcus KempeH21-1 (853)43:44+17:499:24
119Madeleine AttforsD21-1 (652)43:18+20:1911:49
124Stefan NormanH45 Kort-2 (992)40:47+16:4011:17
127Kajsa NormanD15 (801)53:28+26:5615:27
133Alice TryggD11 (851)48:47+29:3923:00
137Katarina ErikmatsD45 Motion (966)50:16+23:2521:17
140Ylva KullanderU1 (2187)19:05+6:4013:55
140Linus BååthH10 (1337)33:17+18:3720:55
145Hans CarlstedtH70 Kort (920)49:51+23:1918:07
151Tuva Carlsson WallumOpen 8 (1300)57:50+26:3612:31
167Oskar VigrenH21-1 (853)1:11:15+45:2015:19
168Patrik NordgrenH21 Kort-2 (1030)45:03+23:4111:05
182Maria MuntherOpen 8 (1300)1:03:08+31:5413:39
188Johan WedlinH60 Kort (990)1:02:58+37:5321:42
191Ingemar CarlssonH60 Kort (990)1:07:12+42:0723:10
201Emil WindevallU1 (2187)21:10+8:4515:27
461Eva VigrenOpen 3 (2726)2:03:36+1:33:5747:54
Martin EickhoffH55 (967)ej start
Lovisa NilssonD21-1 (652)ej start
Ola SkeppH40 (1146)ej start
Johan LevinH21-1 (853)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser