Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Södertörn

144 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ulf EskilssonH80 (240)26:21+4:5813:10
3Per BacklundH55 (967)24:16+0:427:02
4Tove OlssonD10 (1269)20:26+2:1612:32
7Tilde BacklundD15 (801)29:45+3:138:35
8Malin JönssonD45 Motion (966)30:09+3:1812:46
8Linda RennerD15 (801)30:13+3:418:43
8Elisabeth LarssonD12 (1025)23:45+4:4610:53
9Tove LagerbergD21-2 (671)30:34+3:398:18
10Louise MarkstedtD21-2 (671)30:36+3:418:18
10Fredrik LarssonH21-1 (853)31:36+5:416:47
14Hanna LagerbergD16 (875)29:39+4:158:18
17Linus BacklundH18 Elit 2 (534)25:52+2:447:19
18Lars-Gunnar LarssonH65 (766)29:29+5:129:16
19Niklas ErlandssonH11 (1108)23:32+7:5410:59
20Paul NorénH65 (766)29:57+5:409:25
22Alexander NilssonH17-20 Kort (293)34:05+13:2810:25
23Sofia CronaD45 Motion (966)32:25+5:3413:44
23Malva LindbärgD14 Kort (312)37:24+14:4617:33
24Johan MarkstedtH50-2 (739)28:22+5:417:47
24Torbjörn JohanssonH55 Kort (872)29:21+5:189:37
27Helena BerglindD50 Motion (592)36:54+15:0516:15
28Alexander MagnvallH12 Kort (228)35:52+15:5924:54
31Jonathan BerglindOpen 8 (1300)40:46+9:328:49
31Helena MarkstedtD21-2 (671)34:58+8:039:30
32Lotten SandénD15 (801)35:20+8:4810:12
33Ann FranzénD50 Kort (901)32:24+9:3911:52
33Erik AdolfssonH17-20 Kort (293)37:55+17:1811:35
33Sune SisellH65 (766)31:50+7:3310:00
33Mattias IvaresH16 (1024)26:28+4:337:16
34Daniel BeutlerH21 Motion (406)53:54+16:3013:24
37Ola NyqvistH60 Kort (990)31:46+6:4110:57
37Olof AnderssonH12 Kort (228)44:36+24:4330:58
40Göran HellgrenH50 Kort-1 (778)29:22+5:398:57
43Per FranzénH50 Kort-1 (778)29:53+6:109:06
43Emil BlidefalkH12 Kort (228)1:15:13+55:2052:14
45Ann-Cathrin LindellD65 Motion (243)1:26:41+48:4042:29
46Ann-Sofie SvanbergD55 (669)34:29+10:2211:48
46Ingela BerglindD50 Motion (592)41:26+19:3718:15
46Henrik ErlandssonH45 Kort-1 (980)34:37+8:069:35
46Olof LissmatsH18 (472)32:10+9:329:25
48John SvanbergOpen 9 (584)43:23+21:4510:36
49Inger SchwartzD60 Kort (442)41:01+14:4617:40
49Filip MöllerH16 (1024)27:30+5:357:33
49Lars AdolfssonH45 Motion (509)43:20+15:5513:56
49Lena ErlandssonD45 Kort-1 (747)41:41+12:4213:13
50Daniela RennerD35 Kort (631)37:35+13:1311:38
50Claes CronaH45 Motion (509)43:41+16:1614:02
52Daniel JönssonH40 Motion (456)46:59+15:2614:14
52Åsa SundbergOpen 1 (777)33:44+13:1323:15
52Isabelle HellmanOpen 1 (777)33:44+13:1323:15
54Anders HedbergH45 Kort-1 (980)35:38+9:079:52
56Sven SandinH50 Motion (409)59:05+25:5518:59
56Anita KarlssonD55 (669)35:26+11:1912:08
62Josh BeechH21-1 (853)36:51+10:567:55
62Hugo LindbärgH18 Elit 2 (534)31:23+8:158:53
63Johan RosénH50 Motion (409)1:01:32+28:2219:47
64Göran HillgrenH60 (671)39:08+13:4411:42
65Christina GranathD50 Kort (901)37:56+15:1113:53
66Per WallH40 Kort-1 (820)31:31+9:028:38
67Marielle LarssonD21-2 (671)39:16+12:2110:40
70Fabian Martinez PonceH21 Motion (406)1:17:24+40:0019:15
70Nils EklöwH50-2 (739)33:42+11:019:15
71Anna BacklundD50 (838)37:27+12:4212:09
73Ylva SandénD15 (801)41:01+14:2911:51
76Ester AnderssonD13 (1017)39:48+14:5814:44
77Måns HellgrenH21-1 (853)38:10+12:158:12
80Jonny MalleyH21 Elit 2 (662)32:37+7:116:56
81Agneta LissmatsChallenge D 5 (445)3:29:49+2:49:1643:05
82William NilssonH21-1 (853)38:28+12:338:16
83Sten SvanbergH55 Kort (872)35:13+11:1011:32
83Simon ÖsterlingH18 Elit 2 (534)34:22+11:149:44
88Albin FranzénU2 (1872)24:54+8:4216:36
88Jesper LagerbergH45-1 (730)37:41+13:299:25
89Maxine LindströmD21 Motion (510)1:08:29+40:2622:22
90Ella AnderssonD16 (875)39:44+14:2011:07
91Georg EklöwH18 Elit (573)31:56+10:127:57
93Caroline BerglindD21 Motion (510)1:13:55+45:5224:09
93Sanna HedbergD14 (924)41:53+19:0114:11
94Andreas MagnvallH18 Elit 2 (534)36:07+12:5910:13
100Annica HedbergD40 Motion (764)47:45+20:4917:37
100Katarina NorrbyD15 (801)45:57+19:2513:16
101Olle SandénH45 Kort-1 (980)40:02+13:3111:05
102Monika PerssonD50 Kort (901)41:53+19:0815:20
103Emma HenriquesD10 (1269)32:12+14:0219:45
104Louise KlingstedtD21-2 (671)46:05+19:1012:31
109Melvin JakobssonH15 (929)39:11+17:0911:06
110Sven BolmbladH45 Kort-1 (980)40:58+14:2711:20
110Kjerstin MarkstedtD50 Motion (592)1:03:41+41:5228:03
110Ludvig SigrandH14 (1160)33:42+13:4511:11
111Björn RennerH12 (1032)33:25+14:4114:59
112Fredrik AnderssonH45 Kort-1 (980)41:08+14:3711:23
113Greta HägerD11 (851)43:08+24:0020:20
114Claes RennerH50 Kort-1 (778)42:00+18:1712:48
114Staffan ZillingH50-2 (739)42:12+19:3111:35
114Göran IvaresH55 (967)39:00+15:2611:18
115Ingemar JohnssonH70 (607)1:06:27+42:0623:14
116Petra LindellD40 Kort-2 (637)59:27+35:2118:31
121Patrik BlidefalkH45-1 (730)44:30+20:1811:07
122Sara MöllerD14 (924)46:29+23:3715:45
122Johanna IvaresD21 Kort-1 (837)41:10+19:0312:30
124Sofia ZillingD16 (875)47:46+22:2213:22
125Erik WåhlinH21-1 (853)45:23+19:289:45
130Martin SigrandH45-1 (730)47:51+23:3911:57
131Alexander SchandlH15 (929)45:08+23:0612:47
131Kristina ZillingD45 Kort-1 (747)59:07+30:0818:46
132Jenny MagnvallOpen 4 (995)1:02:29+32:5121:02
135Erik JönssonU1 (2187)18:55+6:3013:48
135Malin AdolfssonD16 (875)49:26+24:0213:50
136Boel SundbergD21 Kort-1 (837)43:40+21:3313:16
141Katarina LindbärgD50 Kort (901)53:22+30:3719:32
143Anna AdolfssonD45 Motion (966)51:24+24:3321:46
146Sara ThörnD45 Kort-1 (747)1:09:20+40:2122:00
156Jacob Hård af SegerstadH60 Kort (990)48:04+22:5916:34
156Elin AgeOpen 4 (995)1:08:35+38:5723:05
162Marie CronaD14 (924)58:12+35:2019:43
163Linn OlssonD12 (1025)43:43+24:4420:03
166Fredrik SetterqvistH21-1 (853)1:08:28+42:3314:43
170Ylva LagerbergD45 Motion (966)1:01:06+34:1525:53
171Åke HellmanH65 Kort (958)50:14+24:5418:00
173Viktor ZillingH12 (1032)47:38+28:5421:21
178Anders JakobssonH55 (967)56:53+33:1916:29
179Mattis SandénH13 (1083)51:40+33:2417:48
181Johannes NorrbyH10 (1337)37:55+23:1523:50
182Erik MöllerH40 (1146)46:04+22:0611:09
183Tomas MöllerH70 Kort (920)1:23:48+57:1630:28
185Key LindellH70 Kort (920)1:39:57+1:13:2536:20
187Axel KudinoffOpen 8 (1300)1:04:19+33:0513:55
191Carina MöllerOpen 5 (2438)59:45+26:2717:53
197Alicia SchandlOpen 3 (2726)58:44+29:0522:45
197Ludwig BerglindH13 (1083)1:03:13+44:5721:47
238Blenda SandénU2 (1872)34:21+18:0922:54
238Patrik NorrbyOpen 8 (1300)1:18:58+47:4417:05
255Kristina AnderssonOpen 5 (2438)1:06:29+33:1119:54
276Stella JönssonU2 (1872)38:29+22:1725:39
278Anna SchandlOpen 7 (1692)1:09:06+44:1122:00
307Tomas GrelssonOpen 5 (2438)1:13:13+39:5521:55
319Johanna CronaU2 (1872)44:13+28:0129:28
343Elisabeth KamélOpen 3 (2726)1:16:30+46:5129:39
359Tove ErlandssonU2 (1872)1:40:52+1:24:401:07:14
364Pyttan AsplundOpen 3 (2726)1:20:40+51:0131:15
412Anna Maria SandénOpen 5 (2438)1:32:07+58:4927:34
431Marie HalvorsenOpen 5 (2438)1:47:41+1:14:2332:14
Thelma AgeInskolning (2140)fullföljt
Amanda BlidefalkInskolning (2140)fullföljt
Markus HellgrenH17-20 Kort (293)ej start
Max ÖsterlingH12 (1032)ej start
Adam HedbergH17-20 Kort (293)ej start
Carolina SigrandD45 Motion (966)ej start
Lennart BerglindH50 Motion (409)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser