Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tjällmo-Godegårds OK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders SvenskH50-2 (739)22:50+0:096:16
7Tobias TrofastH40 Kort-2 (789)25:20+3:067:02
8Sten GranathH65 Motion (231)38:12+5:5517:03
8Martin AllardH21 Motion (406)40:43+3:1910:07
8Per-Martin GustavsonH65 (766)28:24+4:078:55
10Erik KarlssonH40 Kort-2 (789)27:13+4:597:33
10Alva SvenskD13 (1017)28:39+3:4910:36
10Nils-Erik ÅbergH85 (87)54:06+16:5428:01
19Emma ErikssonD14 (924)31:35+8:4310:42
20Karin AlmOpen 4 (995)36:55+7:1712:25
21Annalena AxelssonD35 (286)31:59+7:019:11
28Marie SvenskD40 Kort-2 (637)32:56+8:5010:15
30Daniel JonssonH12 (1032)24:35+5:5111:01
32Patrik AlmOpen 4 (995)43:15+13:3714:33
34Håkan SamorH35 (318)35:32+9:468:11
34Rasmus JonssonH18 (472)29:12+6:348:33
38Ludvig KarlqvistH12 (1032)25:10+6:2611:17
40Arvid KarlssonU1 (2187)15:32+3:0711:20
41Alice ErikssonD12 (1025)27:47+8:4812:44
45Rolf AxelssonH60 (671)35:13+9:4910:32
49Ellen TrofastD11 (851)31:19+12:1114:46
50Marianne AxelssonD55 (669)35:07+11:0012:01
57David GranathH35 (318)44:01+18:1510:08
64Mikael RolkerOpen 8 (1300)46:15+15:0110:00
70Anna-Lena AhlgrenD35 Motion (351)1:27:10+57:3629:44
70James MelanderH40 Kort-2 (789)34:04+11:509:27
73Oscar SvenskH10 (1337)26:19+11:3916:33
75Andreas KarlqvistH40 Kort-2 (789)34:39+12:259:37
85Johan GranathOpen 7 (1692)43:39+18:4413:54
85Malin StrömOpen 4 (995)53:16+23:3817:56
96Marianne NymanD55 (669)41:25+17:1814:11
97Karl HjärtsjöH12 (1032)32:25+13:4114:32
100Lars StrömH65 (766)41:10+16:5312:56
107Arvid TrofastH10 (1337)29:31+14:5118:33
110Anna KarlqvistD40 Kort-2 (637)56:52+32:4617:42
115Sven GranathOpen 7 (1692)47:55+23:0015:15
143Lovisa JonssonD11 (851)54:46+35:3825:50
146Oskar KarlqvistH10 (1337)33:51+19:1121:17
147Rikard ErikssonH40 Kort-2 (789)47:35+25:2113:13
153Linnea JonssonD15 (801)1:42:57+1:16:2529:45
161Johanna GranathOpen 8 (1300)59:51+28:3712:57
182Anna GranathOpen 7 (1692)54:46+29:5117:26
183Jan CarlqvistOpen 4 (995)1:27:32+57:5429:28
183Ebba HjärtsjöD10 (1269)44:07+25:5727:03
200Emil SöderbergH13 (1083)1:05:56+47:4022:44
203Lisa Åberg samorOpen 7 (1692)57:13+32:1818:13
206Rolf JungbarkOpen 7 (1692)57:43+32:4818:22
212Håkan ÅbergOpen 8 (1300)1:08:36+37:2214:50
220Lena ÅbergOpen 5 (2438)1:02:33+29:1518:43
228Torbjörn JonssonOpen 3 (2726)1:01:35+31:5623:52
237Ove CaesarOpen 7 (1692)1:02:05+37:1019:46
318Sara JonssonOpen 3 (2726)1:12:56+43:1728:16
351Agnes SöderbergU1 (2187)28:37+16:1220:53
Anders ÅbergH65 (766)ej godkänd
Sofia NorinD21 Kort-1 (837)ej start
Barbro GustavsonD65 Motion (243)ej start
Rickard SöderbergOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser