Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tullinge SK

180 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1John BörjessonH21-1 (853)25:555:34
1Emilia BergmanD12 Kort (249)16:5811:09
2Maria JonssonD55 (669)24:30+0:238:23
2Simon ImarkH18 Elit (573)22:08+0:245:31
2Jörgen OhlinH35 (318)26:08+0:226:01
3Amanda BerggrenD20 Elit (499)30:35+0:517:29
3Johanna LönnkvistD21-2 (671)27:47+0:527:32
4Eva Hadmark- P.D60 Kort (442)30:15+4:0013:02
5Lennart AgénH55 Kort (872)26:25+2:228:39
5Victor ImarkH18 Elit (573)23:04+1:205:45
6Robert WallstenH40 Kort-1 (820)24:07+1:386:36
6Olle BerggrenChallenge H 5 (390)41:24+3:048:06
6Anna-Lena LängheimD45 Kort-1 (747)30:29+1:309:40
7Sofia LönnkvistD21 Elit 2 (180)35:51+3:598:11
8Ellen RydeniusD12 Kort (249)23:00+6:0215:07
9Lena SödervallOpen 2 (501)58:18+24:2016:28
9Anna NilssonD35 Motion (351)39:18+9:4413:24
9Yvonne AnderssonD50 (838)27:16+2:318:51
10Jessica SjöbergD40 Kort-2 (637)30:46+6:409:35
10Lin NormarkD35 (286)29:32+4:348:29
13Markus FredlundH21 Kort-1 (1006)28:56+5:407:07
13Rikard ImarkH50-2 (739)26:26+3:457:15
14Mats FryxellH50-2 (739)27:09+4:287:27
14Maria BrattD55 (669)30:28+6:2110:26
14Emil AnderssonH21-1 (853)32:04+6:096:53
15Jonas KarlssonH21-1 (853)32:07+6:126:54
17Ella SjöbergD16 (875)30:46+5:228:37
18Karin LundbergD21 Kort-1 (837)28:53+6:468:46
19Sofia SundströmD35 (286)31:51+6:539:09
19Jörgen AxelssonH50-2 (739)27:38+4:577:35
19Sara LundbladD21-2 (671)32:57+6:028:57
20Monica HatlenD50 (838)30:56+6:1110:02
20Lina BerggrenD45 (859)29:04+5:279:10
21Maria EhnD70 (252)43:35+10:0117:21
22Tommy ErikssonH65 Kort (958)30:20+5:0010:52
22Ruben BryngelssonH16 (1024)25:28+3:336:59
22Wilma LeicktD12 (1025)25:31+6:3211:42
23Lars SjöbergH45-1 (730)29:00+4:487:15
23Niklas SundqvistH21 Kort-1 (1006)30:02+6:467:23
24Nova MatthewsD12 Kort (249)28:39+11:4118:50
25Lina MatthewsD35 Kort (631)33:11+8:4910:16
26Christoffer EskilssonOpen 9 (584)37:53+16:159:15
26Rebecka HeinrupD21 Elit 2 (180)41:13+9:219:24
26Anders StällbergH21-1 (853)33:42+7:477:14
27Kimberly EkenstedtD12 Kort (249)29:21+12:2319:18
27Tintin KarlbergH21 Kort-1 (1006)30:55+7:397:36
27Thomas SundbergOpen 4 (995)42:31+12:5314:18
28Kristin BerghD21 Motion (510)42:23+14:2013:51
28Linnea AdolfssonD21 Kort-1 (837)30:09+8:029:09
28Göran LängheimH50-2 (739)28:44+6:037:53
29Tobias ForsénH21 Kort-1 (1006)31:32+8:167:46
30Anders BryngelssonH45 Motion (509)36:28+9:0311:43
30Ebba LeicktD18 (475)37:34+9:1111:48
31Johan KärrströmH21 Kort-1 (1006)32:00+8:447:52
31Fanny SundbergD12 Kort (249)31:24+14:2620:39
33Hampus HatlenH13 (1083)27:33+9:179:30
36Ellinor FryxellD21-2 (671)35:44+8:499:42
38Anders KärrströmH60 Kort (990)31:59+6:5411:01
38Per StålhammarH50 Motion (409)51:09+17:5916:26
41Kent BerggrenH50 Kort-1 (778)29:25+5:428:58
41Karin ForsbergD55 (669)33:48+9:4111:34
42Rudolf HersénH50-2 (739)30:42+8:018:26
43Johanna HadmarkD21 Kort-1 (837)31:56+9:499:42
44Björn AxelssonH50-2 (739)30:51+8:108:28
45Kerstin ImarkD45 (859)32:07+8:3010:07
46Tomas HultqvistH50-2 (739)31:04+8:238:32
47Laban BryngelssonOpen 5 (2438)45:28+12:1013:36
48Olle AnderssonH20 Elit (617)29:04+5:026:26
49Torbjörn HellquistH65 Kort (958)33:28+8:0811:59
51Nicklas LarssonChallenge H 10 (442)1:39:52+38:4911:23
54Elin SundqvistD21 Kort-1 (837)32:52+10:459:59
54Sofia PerssonD40 Kort-2 (637)38:46+14:4012:04
54Johan StällbergH21-1 (853)36:12+10:177:47
58Johannes BladhH15 (929)31:57+9:559:03
58Lennart HävrénH60 (671)38:22+12:5811:29
59Per BerghH21-1 (853)36:23+10:287:49
62Elisabeth StålhammarD45 Motion (966)38:56+12:0516:29
63Jonas KärrströmH21 Kort-1 (1006)36:46+13:309:03
63Simon StålhammarH18 (472)36:23+13:4510:40
64Marcus LengquistH14 Kort (375)56:24+36:0826:06
64Frida ForsbergD20 (349)57:21+28:2317:19
65Åsa RydeniusD45 Motion (966)39:15+12:2416:37
65Markus AdolfssonH21 Elit 2 (662)31:33+6:076:42
66Andrea WesterdahlD21 Kort-1 (837)34:03+11:5610:20
66Cecilia ImarkD21 Kort-1 (837)34:03+11:5610:20
67Björn NormarkH21-1 (853)37:29+11:348:03
67Tilda AnderssonD15 (801)40:08+13:3611:35
68Caroline ErikssonD21 Kort-1 (837)34:04+11:5710:21
68Robert WesterdahlH21 Motion (406)1:15:13+37:4918:42
69Lukas ArkängH18 (472)38:13+15:3511:12
71Henrik TrofastH40 Kort-1 (820)32:01+9:328:46
71Linnea HersénD21 Motion (510)55:52+27:4918:15
72Staffan WalfridssonH35 Kort (1001)37:03+11:419:10
72Fredrik ForsbergH21 Kort-1 (1006)38:34+15:189:29
74Lovisa LängheimD16 (875)37:13+11:4910:25
74Jenny HålandD21-2 (671)40:22+13:2710:58
75Alfred LängheimH14 (1160)31:01+11:0410:18
76Adam BrattH15 (929)34:25+12:239:44
76Gunnar EhnH65 (766)37:05+12:4811:39
77Magdalena Vande VoordeD20 Elit (499)45:17+15:3311:05
78Albin AnderssonH18 Elit (573)30:27+8:437:35
78Rolf E. NilssonOpen 5 (2438)48:18+15:0014:27
79Filip HatlenH11 (1108)29:56+14:1813:59
83Axel TrofastH11 (1108)30:20+14:4214:10
85Peter BergmanH40 Motion (456)1:09:04+37:3120:55
87Katarina BerggrenD45 Motion (966)42:22+15:3117:57
87Frida JunegardD20 Elit (499)49:02+19:1812:01
89Sanna AnderssonOpen 4 (995)53:55+24:1718:09
93Tove SjöbergD13 (1017)42:08+17:1815:36
94Elin WåhlinOpen 8 (1300)49:58+18:4410:48
96Patrik LeicktH45-1 (730)39:09+14:579:47
97Wilfred LarssonH10 (1337)28:34+13:5417:57
99Channa LönneD21 Kort-1 (837)38:14+16:0711:37
100Mats KarlssonH50 Kort-1 (778)38:35+14:5211:45
100Oskar ForsbergH18 Elit (573)33:39+11:558:23
102Ingemar ÅkermanH35 Kort (1001)40:11+14:499:56
105Joakim LönnkvistH35 Kort (1001)40:50+15:2810:06
105Klara JunegardD11 (851)41:06+21:5819:23
109Jenny AasaD35 Kort (631)53:10+28:4816:27
111Erik BerggrenH45-1 (730)41:54+17:4210:28
111Ingemar LarssonH65 (766)42:50+18:3313:28
114Alexandra LengquistD21-2 (671)53:08+26:1314:26
114Per LengquistH45-1 (730)42:28+18:1610:37
115Maria ForsbergD50 Motion (592)1:14:58+53:0933:01
119Malin SundqvistD21 Kort-1 (837)40:27+18:2012:17
120Henrik BladhH40 Kort-1 (820)38:49+16:2010:38
121Lisa LeicktD45 Kort-1 (747)56:43+27:4418:00
121Joel PetterssonH21 Kort-1 (1006)46:00+22:4411:19
121Klara BolinD15 (801)51:08+24:3614:46
122Åsa SandD40 Kort-2 (637)1:05:31+41:2520:24
123Viktor ForsbergH13 (1083)38:57+20:4113:25
129Lovisa LarssonD16 (875)48:12+22:4813:30
132Elias BladhH10 (1337)31:44+17:0419:57
133Per-Ove MelinderH35 Kort (1001)43:58+18:3610:52
135Wilhelm BergmanH13 (1083)41:30+23:1414:18
137Per-Arne ForsbergH55 (967)41:45+18:1112:06
138Katja LeicktD14 (924)50:03+27:1116:57
142Josefin HersénD15 (801)1:06:52+40:2019:19
143Asgeir RisethH35 Kort (1001)46:30+21:0811:30
145Magnus CederlöfH40 (1146)41:26+17:2810:01
153Torbjörn SvenssonH50 Kort-1 (778)1:08:59+45:1621:01
162Daniel BengtssonH21 Kort-1 (1006)54:06+30:5013:19
163Jörgen RydeniusH40 (1146)44:01+20:0310:39
164Saga AnderssonD12 (1025)44:05+25:0620:13
171Märta SödervallD12 (1025)46:11+27:1221:11
176Magnus GlänneforsH21 Kort-1 (1006)58:14+34:5814:20
176Elisabeth LängheimOpen 7 (1692)54:04+29:0917:13
180Ella MatthewsU1 (2187)20:05+7:4014:39
184Felix ArkängH12 (1032)52:16+33:3223:26
186Olof ArevångH10 (1337)39:15+24:3524:41
195Lena PerssonD12 (1025)1:10:13+51:1432:12
200Hilda TrofastD10 (1269)49:42+31:3230:29
221Nicklas SödervallOpen 5 (2438)1:02:40+29:2218:45
223Helena HammarwallOpen 3 (2726)1:00:53+31:1423:35
224Sara BladhOpen 3 (2726)1:01:01+31:2223:38
227Fanny BergmanU1 (2187)22:06+9:4116:07
242Carina StenssonOpen 5 (2438)1:05:12+31:5419:31
244Gustav RydeniusH10 (1337)1:04:19+49:3940:27
314Sebastian LarssonU1 (2187)25:55+13:3018:55
319Örjan ArkängOpen 5 (2438)1:14:12+40:5422:12
330Lars HeijkenskjöldOpen 7 (1692)1:35:47+1:10:5230:30
336Pål SödervallU1 (2187)27:33+15:0820:06
361Ingela HersénOpen 3 (2726)1:19:22+49:4330:45
366Jörgen DäckforsOpen 3 (2726)1:20:50+51:1131:19
371Lisa SundbergOpen 3 (2726)1:21:36+51:5731:37
397Gunilla ErikssonOpen 5 (2438)1:27:05+53:4726:04
398Frida DäckforsU1 (2187)35:25+23:0025:51
398Magdalena Hoffsten-ArkängOpen 5 (2438)1:27:15+53:5726:07
399Marie HeinrupOpen 5 (2438)1:27:19+54:0126:08
407Carren MelinderOpen 3 (2726)1:30:39+1:01:0035:08
410Daniel EkenstedtOpen 3 (2726)1:31:09+1:01:3035:19
414Linda BergmanOpen 3 (2726)1:31:51+1:02:1235:36
Pontus AasaInskolning (2140)fullföljt
Aston NormarkInskolning (2140)fullföljt
Sune SödergrannH55 Kort (872)diskvalificerad
Grazyna Vande VoordeOpen 3 (2726)ej godkänd
Jesper LundH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Alva BladhD13 (1017)ej godkänd
Tina JunegardD45 (859)ej godkänd
Anna StällbergD21-2 (671)ej godkänd
Trine KarlbergD16 (875)ej start
Jan-Erik DanellH75 (592)ej start
Andreas AasaH21-1 (853)ej start
Malin DahlströmD21 Kort-1 (837)ej start
Maria FredlundD21 Kort-1 (837)ej start
Karin FriströmD21 Kort-1 (837)ej start
Hans DanellH55 Motion (262)ej start
Linton BryngelssonU2 (1872)ej start
Hanna TynongOpen 7 (1692)ej start
Cloe MatthewsInskolning (2140)ej start
Lea SundbergInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser