Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tyr

167 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Monica DjurbergD65 Kort (470)26:4111:30
1Sixten WestlundH60 (671)25:247:36
2Elin LundgrenChallenge D 10 (268)1:10:06+2:168:26
2Fredrik BarrulfH50 Kort-2 (763)26:21+2:048:17
2Elin Ransjö ZanderD18 (475)30:16+1:539:31
3Karin Creutzer BlomgrenD70 Kort (357)38:20+4:1517:06
3Erik HöökOpen 12 (366)33:14+2:267:20
3Hanna GustavssonD20 (349)30:31+1:339:13
3Linn NilssonD40 (496)26:41+0:057:55
4Martin PetterssonOpen 6 (571)33:36+3:589:52
4Linda GustafssonD18 Elit 2 (265)27:39+1:288:13
4Johanna KindlundD40 (496)27:07+0:318:02
4Julia ForsgrenD11 (851)21:39+2:3110:12
5Malin NymanD18 (475)31:24+3:019:52
5Elisabeth ÖströmD60 (365)30:11+2:3011:28
5Cornelia KindlundD12 (1025)21:13+2:149:43
6Johan KensbyH21 Motion (406)39:09+1:459:44
6Sofia EkströmD40 Motion (764)31:40+4:4411:41
6Rebecca TakeD14 Kort (312)26:47+4:0912:34
6Linda TakeD40 (496)28:05+1:298:20
8Lotta RåbergD65 (320)31:41+5:2412:37
9Mathias AxelsonH45 Kort-1 (980)29:49+3:188:15
10Ebba EkmanD20 (349)33:04+4:069:59
10Andreas MobergH45 Kort-1 (980)29:59+3:288:18
10Lars-Håkan BengtssonH40 (1146)26:46+2:486:28
11Michelle JohanssonD21 Motion (510)38:22+10:1912:32
11Pär NymanH50-1 (836)26:46+5:337:15
12Per HögkvistH55 Kort (872)27:43+3:409:05
12Magnus AlbinssonH45-1 (730)27:13+3:016:48
13Karin MoodhD55 Kort (582)35:21+5:0814:01
13Henrik NordlanderOpen 6 (571)41:52+12:1412:18
13Danilo MobergH10 (1337)18:26+3:4611:35
15Johannes WikströmH12 Kort (228)24:00+4:0716:40
18Emma LundqvistD21 Motion (510)39:54+11:5113:02
18Lotta PermanOpen 2 (501)1:06:02+32:0418:39
18Oskar NymanH16 (1024)24:55+3:006:50
19Börje RåbergH70 (607)32:20+7:5911:18
21Märta Ransjö ZanderD20 (349)35:52+6:5410:50
22Olov ÖströmH60 (671)31:30+6:069:25
23Johanna AlfredssonOpen 11 (308)58:11+30:4914:28
24Lisa AnnersandD60 (365)36:20+8:3913:48
25Malin LeanderssonOpen 9 (584)37:47+16:099:14
25Mikael AlfredssonOpen 11 (308)58:45+31:2314:36
26Marie AlfredssonD50 (838)32:14+7:2910:27
26Daniel BrohedeH40 (1146)29:24+5:267:07
27Johan GustafssonH21 Kort-2 (1030)28:41+7:197:03
28Anders OlssonH50 Motion (409)46:13+13:0314:51
28Stina GranefeltD21-1 (652)29:46+6:478:07
28Anton JonssonH10 (1337)21:04+6:2413:14
29Arvid ErikssonH11 (1108)24:18+8:4011:21
30Eva TrangiusD65 Kort (470)37:52+11:1116:19
31Malin JonssonD35 Kort (631)34:14+9:5210:35
31Ingrid KensbyD55 (669)32:55+8:4811:16
32Emil WikströmOpen 9 (584)39:26+17:489:38
32Jerker AnderssonH40 Motion (456)41:19+9:4612:31
32Anders LevinH60 (671)32:29+7:059:43
34Mathias SwartzOpen 6 (571)49:25+19:4714:32
34Catarina HögkvistD50 Kort (901)32:52+10:0712:02
34Hugo EkströmH10 (1337)21:27+6:4713:29
35Jan-Olof StohmH65 Motion (231)1:04:18+32:0128:42
36Nicolina MobergD14 (924)34:41+11:4911:45
38Mikael TakeChallenge H 10 (442)1:28:48+27:4510:07
39Malin AnderssonOpen 1 (777)32:18+11:4722:16
41Barbro ZetterlingD55 Motion (356)56:51+28:1926:48
43Johanna HoltetD21 Motion (510)47:12+19:0915:25
45Maria ErikssonD40 Motion (764)38:51+11:5514:20
46Sten LeanderssonH50-1 (836)30:59+9:468:23
46Sandra HaneD18 (475)41:22+12:5913:00
46Ida HöjskeldD35 (286)42:50+17:5212:18
46Richard TakeChallenge H 5 (390)59:13+20:5311:35
47Erik RåbergH35 (318)41:08+15:229:28
49Lars AnderssonH55 Kort (872)31:28+7:2510:19
49Ola IsakssonH50 Kort-2 (763)33:54+9:3710:39
50Lottis BrohedeD35 Motion (351)56:00+26:2619:06
51Mathias BjörklundH40 Kort-2 (789)32:08+9:548:55
52Jens ÖströmH21 Kort-2 (1030)31:23+10:017:43
53Eva AlbinssonD45 (859)32:51+9:1410:21
54Mattias HaneH15 (929)31:27+9:258:54
55Ola PermanChallenge H 10 (442)1:42:07+41:0411:38
55Oscar AnderssonH10 (1337)24:26+9:4615:22
56Ann-Sofie HultsvedD55 Kort (582)42:33+12:2016:53
56My WestlundD21-1 (652)32:41+9:428:55
58Anders LindbergH21-2 (800)33:58+8:027:16
59Amanda AlfredssonD13 (1017)37:00+12:1013:42
59Annika LeanderssonD55 (669)35:39+11:3212:12
60Mattias PerssonH40 Kort-2 (789)33:18+11:049:15
61Ellinor KlockareD21 Kort-2 (742)37:44+12:3711:13
63Elsa AlbinssonD14 (924)38:10+15:1812:56
63Nial SimesChallenge H 5 (390)1:10:22+32:0213:46
66Anna Isaksson ForsgrenOpen 8 (1300)46:45+15:3110:07
69Agneta GustavssonD45 (859)35:00+11:2311:02
70Kristin KensbyD21 Kort-2 (742)38:48+13:4111:32
72Mia GyllenbergOpen 9 (584)52:00+30:2212:42
73Emma SaleskogU2 (1872)24:17+8:0516:11
77Maria LiljegrenOpen 2 (501)1:53:24+1:19:2632:02
78Agneta BouchaouiOpen 2 (501)1:53:30+1:19:3232:03
79Birgitta KlockareD65 Kort (470)55:26+28:4523:53
80Ingela SvenssonD55 Kort (582)48:53+18:4019:23
81Leif SandahlH55 Kort (872)35:11+11:0811:32
82Arvid WrangeU1 (2187)17:01+4:3612:25
82Gustav PermanH15 (929)35:13+13:119:58
83Therése AnderssonD21 Motion (510)1:02:57+34:5420:34
83Linn AnderssonD12 (1025)31:24+12:2514:24
84Samuel AxelsonH16 (1024)30:32+8:378:23
85Fredrik HaneH13 (1083)35:06+16:5012:06
86Lovisa MartinssonD18 Elit (551)35:01+11:0510:02
86Erik SimesH50-1 (836)34:58+13:459:28
88Lisa HöökD35 Kort (631)46:57+22:3514:32
88Anna NordlanderOpen 8 (1300)49:03+17:4910:37
89Elin LundkvistD21 Kort-2 (742)41:24+16:1712:19
93Anna Weckner WestlundD55 (669)40:07+16:0013:44
94Håkan AhlqvistH45 Kort-1 (980)39:39+13:0810:59
94Mats KensbyH55 Kort (872)36:24+12:2111:56
94Lars-Erik  OlssonH65 (766)39:51+15:3412:31
100Sören KindlundH40 (1146)36:33+12:358:50
104Anders HaneH45 Kort-1 (980)40:29+13:5811:12
104Henric BrohedeH45-1 (730)40:13+16:0110:03
109Emma AlfredssonD11 (851)41:48+22:4019:43
109Susanne KlockareD21 Kort-2 (742)43:53+18:4613:03
110Gunnar RåbergH65 Kort (958)38:43+13:2313:52
113Mari-Ann EdströmD55 Kort (582)1:38:03+1:07:5038:54
113Karin NymanD45 Kort-1 (747)53:56+24:5717:07
116Lydia MartinssonD21 Kort-2 (742)47:03+21:5614:00
116Christian HedqwistH21 Kort-2 (1030)36:56+15:349:05
118Maria WikströmOpen 4 (995)58:50+29:1219:48
121Isak WikströmH13 (1083)38:51+20:3513:23
122Örjan BeckiusH45 Kort-1 (980)43:07+16:3611:56
123Wilma JonssonU1 (2187)18:21+5:5613:23
126Anna HaneD45 (859)43:04+19:2713:35
126Bernt NilssonH50 Kort-2 (763)51:15+26:5816:06
128Albert BrohedeH11 (1108)36:18+20:4016:57
130Ida HyvönenD21 Kort-2 (742)53:12+28:0515:50
132Eva RåådD45 Kort-1 (747)1:00:09+31:1019:05
135Ellen BjörklundOpen 1 (777)1:29:43+1:09:121:01:52
138David WästlundH35 Kort (1001)44:50+19:2811:05
142Eva MartinssonD45 (859)47:45+24:0815:03
146Leif MartinssonH55 Kort (872)45:36+21:3314:57
154Margareta NilssonOpen 3 (2726)55:02+25:2321:19
155Linus NilssonH11 (1108)42:55+27:1720:03
161Malte GranefeltH10 (1337)35:40+21:0022:25
164Niclas MobergH50-1 (836)59:59+38:4616:15
166Johannes IsakssonU2 (1872)29:17+13:0519:31
166Simon AlbinssonH12 (1032)44:40+25:5620:01
168Erik WikströmH40 (1146)44:29+20:3110:46
170Gustav NilssonH10 (1337)36:53+22:1323:11
175Viktor AlfredssonH16 (1024)45:27+23:3212:29
189Matteo MobergH10 (1337)39:31+24:5124:51
190William HollowellH21 Kort-2 (1030)52:37+31:1512:57
191Rasmus WestlundH21 Kort-2 (1030)52:42+31:2012:58
191Albin IsakssonH10 (1337)40:15+25:3525:18
198Malin NilssonU2 (1872)31:24+15:1220:56
204Marie ZetterlingOpen 3 (2726)59:24+29:4523:01
208Linnea BjörklundD10 (1269)52:28+34:1832:11
216Irma ErikssonU1 (2187)21:47+9:2215:54
221Tilda KindlundU2 (1872)32:51+16:3921:54
238William LundqvistU1 (2187)22:39+10:1416:31
283Alva HöjskeldU1 (2187)24:15+11:5017:42
288Charlotta Edquist MobergOpen 3 (2726)1:08:53+39:1426:41
347Fabian WästlundU2 (1872)55:02+38:5036:41
406Linda CarlssonOpen 5 (2438)1:29:54+56:3626:54
Lowe EkströmInskolning (2140)fullföljt
Viktor HöjskeldInskolning (2140)fullföljt
Hannah HöökInskolning (2140)fullföljt
Malva RåådInskolning (2140)fullföljt
Carola KarlssonD55 Kort (582)ej godkänd
Lova PermanChallenge D 5 (445)ej godkänd
Daniel RåådH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Marcus BeckiusH21 Elit 2 (662)ej start
Bengt JohanssonH55 (967)ej start
Lotta RansjöD50 (838)ej start
Tobias BeckiusH21 Kort-2 (1030)ej start
Fredrik EkströmH40 Kort-2 (789)ej start
Marcus ErikssonH40 Kort-2 (789)ej start
Jan SvenssonH60 Kort (990)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser