Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Vittjärvs IK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Evelina WickbomD21-1 (652)26:26+3:277:13
17Amanda HolmgrenD21-1 (652)28:07+5:087:40
18Rolf EmlénH60 Kort (990)29:15+4:1010:05
22Oskar LundgrenOpen 1 (777)26:37+6:0618:21
37Harrieth EngströmD55 Motion (356)54:06+25:3425:31
38Stefan SundqvistOpen 4 (995)44:27+14:4914:57
39Carin BergenstenD45 (859)31:33+7:569:57
40Karin NorinD55 Motion (356)55:52+27:2026:21
53Rasmus WickbomH18 Elit (573)27:48+6:046:55
53Evelin GustafssonD21 Kort-2 (742)36:40+11:3310:54
54Albin EmlénH17-20 Kort (293)58:22+37:4517:50
54Rebecca FahlgrenD18 Elit 2 (265)51:27+25:1615:18
64Sofia WestinD18 Elit (551)32:36+8:409:20
66Sally BerglundChallenge D 5 (445)1:48:29+1:07:5622:16
68Krister BerglundH45 Kort-1 (980)37:05+10:3410:16
74Anders BlomqvistH45 Motion (509)50:27+23:0216:13
74Britta EliassonD55 Kort (582)47:55+17:4219:00
83Andreas LundstenH21 Kort-1 (1006)39:30+16:149:43
97Mats DruggeH50 Kort-2 (763)42:01+17:4413:12
107Emil VidmarkOpen 9 (584)1:08:56+47:1816:51
107Björn LundstenH50-2 (739)40:43+18:0211:11
107Inger WestborgD55 Kort (582)1:11:44+41:3128:27
115Roger NorinH60 Kort (990)42:18+17:1314:35
124Aron BlomqvistH12 (1032)35:11+16:2715:46
130Jenny BerglundOpen 4 (995)1:02:06+32:2820:54
130Magnus BerglundH40 Kort-2 (789)42:27+20:1311:47
138Rein PellaH40 Kort-2 (789)44:24+22:1012:20
146Annika BerglundD40 Motion (764)1:16:45+49:4928:19
160Urban EngströmH60 Kort (990)49:19+24:1417:00
163Carl-Johan WestborgH55 Kort (872)52:32+28:2917:13
163Jakob VallH21 Kort-1 (1006)54:28+31:1213:24
317Thea BerglundU1 (2187)26:01+13:3618:59
372Roger NilssonOpen 3 (2726)1:21:40+52:0131:39
462Therese PellaOpen 3 (2726)2:04:02+1:34:2348:04
Selma SundqvistInskolning (2140)fullföljt
Oscar SundbaumH18 Elit 2 (534)ej godkänd
Susann NorbergOpen 5 (2438)ej godkänd
Victor BerglundH13 (1083)ej godkänd
Lena LundstenD50 (838)ej start
Moa LundgrenU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser