Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Vänersborgs SK

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Robin HallstenOpen 11 (308)38:47+11:259:38
7Ingrid BorglidenD80 (39)1:07:54+26:2638:08
8Mikael PalgrimH50 Kort-2 (763)27:55+3:388:46
8Gunnel PalgrimD70 Kort (357)40:18+6:1317:59
11Peter CederbergH50-2 (739)26:07+3:267:10
11Tomasz DrapellaOpen 7 (1692)32:59+8:0410:30
15Jenny NymanOpen 7 (1692)33:48+8:5310:45
15Lars HogedalH65 Kort (958)29:04+3:4410:25
15Amanda NymanD16 Kort (253)43:29+14:2116:35
16Gustav NymanH17-20 Kort (293)31:27+10:509:37
19Mattias BillsonH21 Motion (406)48:21+10:5712:01
21Gabriel HogedalU2 (1872)20:30+4:1813:40
22Tommy AnderssonH40 (1146)28:24+4:266:52
22Emelie SvalinD35 (286)32:00+7:029:11
22Johan ÅhlundH40 Kort-2 (789)28:49+6:358:00
23Gunvor JonssonD70 Kort (357)46:26+12:2120:43
24Bror PalgrimH70 Kort (920)33:23+6:5112:08
27Ingegerd JanssonD70 Motion (211)1:15:15+37:2040:40
29Linus JonassonH17-20 Kort (293)37:02+16:2511:19
30Ulrica KartengrenD50 Motion (592)37:25+15:3616:28
30Wilma JanssonD18 Elit 2 (265)36:49+10:3810:57
31Tilda KartengrenD16 Kort (253)53:56+24:4820:35
33Viktor WassénH18 Elit (573)26:13+4:296:32
33Isis JernstigD17-20 Kort (207)51:46+23:0117:47
35Erling AnderssonH70 Motion (294)49:10+21:5522:52
35Gerd HallstenD75 (210)1:14:54+47:0937:04
38Kristina ÅhlundD35 Motion (351)50:04+20:3017:05
53Markus PetterssonH20 (281)45:57+23:0013:07
53Johannes AnderssonU2 (1872)22:32+6:2015:01
57Lars WassénH50 Motion (409)59:37+26:2719:10
58Ida AnderssonD10 (1269)28:15+10:0517:19
62Charlotte ÖstermanD45 Kort-2 (681)40:06+15:0712:56
68Gunilla HogedalD60 Kort (442)49:23+23:0821:17
70Matilda CederbergD12 (1025)30:23+11:2413:56
80Katarina EnbomD40 Kort-1 (655)40:12+16:0212:45
82Liam HogedalH10 (1337)27:31+12:5117:18
96Åsa Sylvan D45 Motion (966)43:48+16:5718:33
105Vilgot ÅhlundU2 (1872)25:44+9:3217:09
106Ali El AhmadOpen 6 (571)1:33:29+1:03:5127:29
107Ali WaisOpen 6 (571)1:33:43+1:04:0527:33
109Andrea EnbomD10 (1269)32:44+14:3420:04
112Maja NymanD10 (1269)32:58+14:4820:13
115Jacob ÖstermanH14 (1160)34:14+14:1711:22
128Robert EnbomH40 Kort-2 (789)42:20+20:0611:45
135Johan SalomonssonH21 Kort-2 (1030)39:27+18:059:43
136Marita SalomonssonOpen 4 (995)1:02:48+33:1021:08
162Håkan JanssonH45 Kort-2 (992)46:16+22:0912:48
172Oscar HallqvistH11 (1108)48:28+32:5022:38
187Olga DrapellaD10 (1269)45:22+27:1227:49
190Linn EnbomD10 (1269)46:03+27:5328:15
304Sara AnderssonOpen 3 (2726)1:11:12+41:3327:35
360Ida SylvanU2 (1872)1:47:35+1:31:231:11:43
Carolina HallqvistInskolning (2140)fullföljt
Max SylvanInskolning (2140)fullföljt
Elvira ÅhlundInskolning (2140)fullföljt
Sofia ÖstermanD18 (475)ej start
Tova JanssonD13 (1017)ej start
Alfred JanssonOpen 5 (2438)ej start
Camilla JanssonOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser