Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

KFUM Örebro OK

106 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulla JonhedD65 Motion (243)38:0118:38
4Jan KalanderH40 Kort-1 (820)23:35+1:066:27
5Anette CarlssonD35 (286)28:26+3:288:10
7Melker CarlssonU1 (2187)13:30+1:059:51
8Mathias KlaseniusOpen 4 (995)32:21+2:4310:53
10Birgitta ArleboD70 (252)37:11+3:3714:48
10Axel StridOpen 11 (308)51:21+23:5912:46
11Per SjögrenH35 Kort (1001)28:29+3:077:03
13Hugo ÖrnH12 (1032)22:32+3:4810:06
14Lovisa GustafssonD14 (924)30:55+8:0310:28
14Kristin JacobsonD21 Kort-2 (742)30:18+5:119:01
15Johan KaskOpen 8 (1300)37:35+6:218:08
16Pontus HalldinH45 Kort-2 (992)27:31+3:247:37
21Magnus PalmH35 (318)31:28+5:427:15
21Eleonor GrönvallD70 Kort (357)45:07+11:0220:08
23Daniel NordströmOpen 9 (584)37:27+15:499:09
24Oskar ArleboH35 (318)32:22+6:367:27
25Lars JonhedH35 (318)32:50+7:047:33
26Klara PerssonD16 Kort (253)50:33+21:2519:17
27 Elsa   Ekelin D35 (286)33:21+8:239:35
30Olle LindgrenH20 (281)34:30+11:339:51
35Weine FredrikssonH65 (766)32:04+7:4710:05
37Sabina ForsbergOpen 12 (366)51:40+20:5211:24
39Malin HalldinD40 Kort-2 (637)35:57+11:5111:11
40Elsa VidlundD12 Kort (249)39:50+22:5226:12
42Nils SkymbergH12 Kort (228)1:01:29+41:3642:41
43Viktor JonhedH10 (1337)22:49+8:0914:21
43Erik HarlénH35 (318)38:11+12:258:47
43Johanna NordströmD35 Kort (631)36:01+11:3911:09
43Daniel GustafssonH40 Kort-1 (820)28:56+6:277:55
43Karin JohanssonD45 Kort-2 (681)35:35+10:3611:28
46Bo MagnussonOpen 7 (1692)39:20+14:2512:31
47Annica MagnussonOpen 10 (422)1:08:06+33:4316:17
49Simon JonhedU2 (1872)22:22+6:1014:54
51Julia GustafssonD10 (1269)27:40+9:3016:58
51Erik LindgrenH21-1 (853)36:03+10:087:45
54Fredrik JohnssonH35 (318)43:46+18:0010:05
55Jonatan GustafssonH18 Elit (573)27:49+6:056:56
56Ellinor ErikssonD21 Elit (365)15:07+2:276:16
59Johanna HalldinD14 Kort (312)1:13:07+50:2934:19
61Melker ForsbergH15 (929)32:31+10:299:12
62Johan HaglundH45 Kort-2 (992)33:26+9:199:15
63Olle MalmH11 (1108)27:55+12:1713:02
64Martin PerssonH40 Kort-1 (820)31:28+8:598:37
66Peter ErikssonH50-2 (739)33:23+10:429:10
68Linus MalmH14 (1160)30:35+10:3810:09
68Oscar ForsbergH40 Motion (456)56:00+24:2716:58
70Jacob VidlundOpen 12 (366)1:06:37+35:4914:42
71Lisa MalmD10 (1269)29:20+11:1017:59
71Mårten VidlundOpen 12 (366)1:06:38+35:5014:42
71Åsa VidlundD45 Kort-2 (681)41:29+16:3013:22
72Stefan AronssonH40 (1146)33:54+9:568:12
74Malin KlaseniusOpen 4 (995)51:35+21:5717:22
75Henrik NordH40 Kort-1 (820)32:29+10:008:53
75Lina JonhedD35 Kort (631)41:40+17:1812:53
79Elin Sundkvist BergD35 Kort (631)43:30+19:0813:28
79Johanna BergD11 (851)36:11+17:0317:04
79Anna GustafssonD45 Kort-2 (681)43:22+18:2313:59
80Julia BergD13 (1017)40:09+15:1914:52
82Jonas ÖrnH45 Motion (509)53:06+25:4117:04
84Albin KlaseniusH11 (1108)30:21+14:4314:10
84Björn LindgrenH50 Kort-2 (763)39:33+15:1612:26
86Karin LindgrenD13 (1017)41:39+16:4915:25
86Johan ÅströmH35 Kort (1001)38:32+13:109:32
93Filip ÖrnH18 (472)59:23+36:4517:24
93Maria MagnussonD21 Kort-2 (742)41:49+16:4212:26
95Mats GustafssonH40 Kort-1 (820)35:47+13:189:48
97Anders KallinH35 Kort (1001)39:14+13:529:42
102Lars SkymbergH50 Kort-2 (763)43:22+19:0513:38
104William SeguraH15 (929)38:18+16:1610:50
106Lars ArleboH70 Kort (920)42:33+16:0115:28
109Martin SedströmH35 Kort (1001)41:15+15:5310:12
111Sara KalanderD35 Kort (631)53:57+29:3516:42
112Sofie YngströmD21 Kort-2 (742)45:00+19:5313:23
113Elin JonhedD12 (1025)35:26+16:2716:15
114Ted NilssonU2 (1872)26:07+9:5517:24
116Örjan VelletH40 (1146)38:50+14:529:24
121Jacob ErikssonH20 Elit (617)48:58+24:5610:51
124Marcus KlaseniusH15 (929)42:30+20:2812:02
128Sara GarpenlundOpen 7 (1692)48:56+24:0115:35
134Elisabet HalvarssonD21 Kort-2 (742)54:06+28:5916:06
136Gustav AskrothH13 (1083)41:46+23:3014:24
139Maria AskrothD40 Motion (764)1:06:44+39:4824:37
142Fredrik MalmH40 Kort-1 (820)44:32+22:0312:12
145Catarina CuibeD21 Kort-2 (742)58:25+33:1817:23
150Henrik AskrothH40 Kort-1 (820)47:23+24:5412:58
153Kattis ÅströmOpen 5 (2438)57:00+23:4217:03
154Hans JonhedOpen 7 (1692)51:29+26:3416:23
155David JonhedU2 (1872)28:48+12:3619:12
157Anette ForsbergD50 Kort (901)57:58+35:1321:13
166Eva LindgrenD45 Motion (966)59:54+33:0325:22
181Tess FranssonD12 (1025)50:47+31:4823:17
182Daniel StunzH21 Kort-2 (1030)48:24+27:0211:55
189Annika LarssonOpen 5 (2438)59:39+26:2117:51
192Oscar AskrothH11 (1108)57:42+42:0426:57
231Edvin HalldinH10 (1337)52:34+37:5433:03
231Linda HarlénOpen 7 (1692)1:01:01+36:0619:25
258Stina JohanssonOpen 5 (2438)1:06:48+33:3020:00
313Anne ErikssonOpen 7 (1692)1:24:33+59:3826:55
321Elisabet SennvallOpen 3 (2726)1:13:21+43:4228:25
349Sanna KallinU2 (1872)56:50+40:3837:53
377Alva NilssonU1 (2187)32:27+20:0223:41
Harald CarlssonInskolning (2140)fullföljt
Sofia HalldinInskolning (2140)fullföljt
Ida KalanderInskolning (2140)fullföljt
Olle HaglundH10 (1337)ej godkänd
Marcus AnderssonH21 Kort-2 (1030)ej start
Jakob BergH40 Kort-1 (820)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser