Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Umeå OK

101 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elisabeth FriesD55 (669)24:078:15
2Lydia JohanssonD17-20 Kort (207)29:07+0:2210:00
2Clas FriesH60 (671)25:41+0:177:41
5Åsa BäckstrandD45 Kort-1 (747)30:08+1:099:33
6Svante SirviöH14 Kort (375)24:24+4:0811:17
6Agneta FriesD55 (669)29:10+5:039:59
7Mikael SirviöOpen 12 (366)36:53+6:058:08
8Andreas ErikssonOpen 9 (584)32:36+10:587:58
8Isak LundholmH13 (1083)23:34+5:188:07
9Emma LundholmD40 Motion (764)32:23+5:2711:56
12Åsa OtterbjörkD35 (286)29:40+4:428:31
12Jenny WegebroD18 Elit (551)27:33+3:377:53
14Freja VredinD20 (349)33:53+4:5510:14
15Erik SpringerOpen 6 (571)41:57+12:1912:20
16Mats SandewallH60 Kort (990)28:49+3:449:56
16Britt KarlssonD60 Kort (442)33:13+6:5814:19
17Louise HaneD21 Motion (510)39:49+11:4613:00
18Elin ÅdahlU2 (1872)20:22+4:1013:34
20Cecilia HenfridssonD55 (669)31:43+7:3610:51
20Anna Karin NilssonD45 Kort-1 (747)34:39+5:4011:00
21Tuva SirviöD10 (1269)24:23+6:1314:57
24Maja LundholmD10 (1269)24:55+6:4515:17
26Sofia NilssonD21 Kort-2 (742)33:31+8:249:58
26Simon ErikssonH18 (472)28:19+5:418:18
28Ann-Sofie JohanssonD45 Kort-1 (747)36:49+7:5011:41
29Stina PerssonD21 Elit 2 (180)43:52+12:0010:00
32Lennart KarlssonH60 Kort (990)30:57+5:5210:40
32Dag StridhH21-2 (800)31:32+5:366:45
33Anders FriesH60 (671)32:44+7:209:48
34Rasmus ErikssonH13 (1083)27:37+9:219:31
36Olle ÅdahlU2 (1872)21:40+5:2814:26
37Olof LundgrenH18 (472)30:26+7:488:55
41Viktor HolmgrenH14 (1160)27:16+7:199:03
41Linda SandströmOpen 4 (995)44:53+15:1515:06
46Anton NilssonH21-2 (800)32:52+6:567:02
47Torunn OtterbjörkU1 (2187)15:49+3:2411:32
47Gunnar TimnerH80 (240)1:02:06+40:4331:03
48Patrik LjungbergH35 (318)41:30+15:449:33
48Lena TimnerD70 (252)1:22:40+49:0632:56
48Emil NilssonH21-2 (800)32:55+6:597:02
49Klara YngvessonD20 Elit (499)38:37+8:539:27
49Henrik PerssonH21-2 (800)33:19+7:237:08
50Tjelvar OtterbjörkH60 Kort (990)33:45+8:4011:38
51Anita LjungbergD65 Kort (470)43:10+16:2918:36
51Markus ÅdahlOpen 9 (584)44:18+22:4010:49
55Lovisa TobiesonD35 (286)55:24+30:2615:55
58Niklas FriesH21 Kort-2 (1030)32:00+10:387:52
64Sanna RönnlundD21 Kort-2 (742)38:17+13:1011:23
64Oskar ÅdahlH13 (1083)30:56+12:4010:40
64Stina NilssonD21 Elit (365)16:22+3:426:47
66Emmi ErikssonOpen 3 (2726)49:20+19:4119:07
67Anna KaskD21 Kort-2 (742)38:45+13:3811:31
69Sofia LevinD21 Kort-2 (742)38:46+13:3911:32
70Magnus FriesH21 Kort-2 (1030)32:44+11:228:03
75Louise RamebäckD15 (801)41:12+14:4011:54
78Elise RognsvågD21 Kort-2 (742)40:16+15:0911:59
81Charlotte KungD21-2 (671)42:18+15:2311:29
81Henrik JohanssonH21-2 (800)35:33+9:377:36
85Vigon BerggrundH10 (1337)27:40+13:0017:24
89Johan KorsmanH21 Kort-2 (1030)34:36+13:148:31
90Jakob NilssonH14 (1160)32:24+12:2710:45
94Sara Ahlman ÅdahlD40 Motion (764)46:28+19:3217:08
95Andreas LundholmH40 (1146)36:08+12:108:44
103Stefan FriesOpen 1 (777)48:26+27:5533:24
108Jesper RamebäckH13 (1083)37:40+19:2412:59
109Karl BengtssonH21-2 (800)39:23+13:278:25
113Inge NilssonH55 Kort (872)38:44+14:4112:41
115Joel HallbergH21-2 (800)40:03+14:078:34
115Annica NylundD55 (669)50:31+26:2417:18
117Börje  LjungbergH65 (766)44:38+20:2114:02
119Erik JohanssonH45 Kort-1 (980)42:27+15:5611:45
121HENRIK RAMEBÄCKOpen 4 (995)59:47+30:0920:07
123Bert ErikssonH45 Kort-1 (980)43:19+16:4811:59
123Lena SjöströmD55 (669)55:42+31:3519:04
125Mats KlingvallH65 Kort (958)40:44+15:2414:35
128Cecilia OlssonD50 (838)47:07+22:2215:17
130Robert WidmarkH40 Kort-2 (789)42:27+20:1311:47
132Martin SundqvistH40 Kort-2 (789)42:41+20:2711:51
136Janis BrokersH35 Kort (1001)44:22+19:0010:58
136Johan WegebroOpen 7 (1692)49:56+25:0115:54
136Simon NilssonH40 (1146)40:43+16:459:51
144Camilla WidmarkD40 Motion (764)1:12:15+45:1926:39
170Håkan ErikssonH60 Kort (990)52:35+27:3018:07
174Hardy PaulssonH70 Kort (920)58:49+32:1721:23
174Roland VikströmH45 Kort-1 (980)55:07+28:3615:16
178Hilja BerggrundD12 (1025)49:52+30:5322:52
192Isak JohanssonH10 (1337)40:27+25:4725:26
195Hilma VikströmD10 (1269)48:44+30:3429:53
199Lars NilssonOpen 8 (1300)1:06:13+34:5914:19
199Valter VikströmU1 (2187)21:05+8:4015:23
207Adrian WidmarkH11 (1108)1:18:06+1:02:2836:29
234Petra BerggrundOpen 5 (2438)1:04:29+31:1119:18
317Kristina ErikssonOpen 3 (2726)1:12:18+42:3928:01
337Märta ThelausU1 (2187)27:34+15:0920:07
369Annika VikströmOpen 5 (2438)1:20:20+47:0224:03
410Lisa ÅströmOpen 5 (2438)1:31:53+58:3527:30
Almar BerggrundInskolning (2140)fullföljt
Elsa VikströmInskolning (2140)fullföljt
Johanna ThelausOpen 12 (366)ej godkänd
Lukas ErikssonOpen 1 (777)ej godkänd
Thea HolmgrenD17-20 Kort (207)ej godkänd
KarlErik JohanssonOpen 3 (2726)ej start
Kajsa SandewallOpen 3 (2726)ej start
Margita SundellOpen 3 (2726)ej start
Erin WidmarkOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser