Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kolmården

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Yrsa RöjgårdD11 (851)19:089:01
1Mats RöjgårdH45-2 (713)23:506:02
1Kerstin LjungemyrD13 (1017)24:509:11
2Veronica LundD35 (286)27:09+2:117:48
2Annie LundD11 (851)21:05+1:579:56
5Arvid WesterbergH15 (929)23:58+1:566:47
5Jenny RöjgårdD45 (859)26:53+3:168:28
5Simon JohanssonH14 (1160)22:13+2:167:22
6Aleksandra HornikD20 Elit (499)31:11+1:277:38
6Mikael WesterbergH45 Kort-2 (992)26:40+2:337:23
8Ville JohanssonH20 Elit (617)25:26+1:245:38
8Emma ErikssonD16 Kort (253)40:28+11:2015:26
10Andreas GundbergOpen 10 (422)46:43+12:2011:10
10Oskar LeinonenH20 Elit (617)25:36+1:345:40
11Sverre RöjgårdH13 (1083)24:13+5:578:21
12Anna LjungemyrD45 Motion (966)30:46+3:5513:02
12Linnea LundD13 (1017)28:59+4:0910:44
12Agneta ErikssonD45 (859)28:27+4:508:58
13Sofia WesterbergD45 Kort-2 (681)31:17+6:1810:05
14Leo JohanssonH15 (929)25:21+3:197:10
18Lisa BerggrenD18 Elit (551)27:57+4:018:00
20Torbjörn AlmgrenH40 Motion (456)38:46+7:1311:44
20Tora WesterbergD18 (475)34:44+6:2110:55
22Maja HultbergOpen 6 (571)44:56+15:1813:12
23Krister HultbergOpen 6 (571)44:57+15:1913:13
24Oscar SöderströmU2 (1872)20:50+4:3813:53
27Anneli PeterssonChallenge D 10 (268)1:37:41+29:5111:46
28Thomas JohanssonH45 Motion (509)36:20+8:5511:40
28Märta BerggrenD20 (349)37:18+8:2011:16
30Gunnar MelinOpen 9 (584)38:41+17:039:27
30Mattias PeterssonH35 (318)33:36+7:507:44
31Linda AlmgrenD40 Motion (764)36:19+9:2313:24
31Emilia ÖstlundD18 Elit 2 (265)37:07+10:5611:02
31Josef JohanssonH18 Elit 2 (534)27:29+4:217:47
32Håkan LindgrenChallenge H 10 (442)1:23:29+22:269:31
33Jenny ÖstlundD45 Kort-2 (681)33:39+8:4010:51
33Margareta TidmanD70 (252)52:13+18:3920:48
35Esko LeinonenH50 Motion (409)50:47+17:3716:19
36Christina LeinonenOpen 2 (501)1:17:09+43:1121:47
36Leonardo MelinU1 (2187)15:18+2:5311:10
37Annika JosefssonOpen 2 (501)1:17:10+43:1221:47
41Federica De MagistrisD45 Motion (966)35:25+8:3415:00
41Linn BrännebyD21-1 (652)30:58+7:598:27
44Annica BerggrenD45 (859)32:00+8:2310:05
47Henrik LjungemyrH45-2 (713)30:54+7:047:49
48Moa HedegårdD20 Elit (499)38:21+8:379:23
53Christer ErikssonH45 Kort-2 (992)32:42+8:359:03
55Gustaf HedegårdH18 Elit 2 (534)30:20+7:128:35
56Joel SjödinH18 Elit 2 (534)30:30+7:228:38
58Julia ErikssonD20 Elit (499)40:10+10:269:50
61Peter BerggrenH50-2 (739)33:00+10:199:03
62Anna MatybaD20 Elit (499)40:54+11:1010:01
64Sofia MelinD10 (1269)28:43+10:3317:37
64Peter LundH45-2 (713)32:46+8:568:17
65Adam AlmgrenOpen 1 (777)36:20+15:4925:03
65Anette JohanssonD45 Kort-2 (681)40:41+15:4213:07
68Susanne EkmanChallenge D 5 (445)1:50:05+1:09:3222:36
84Ove JohanssonH65 (766)38:14+13:5712:01
85Magnus JohanssonH45 Kort-2 (992)36:07+12:0010:00
87Klas JohanssonH21-2 (800)36:21+10:257:47
89Hans PerssonH45-2 (713)35:46+11:569:03
92Magnus HedegårdH50 Kort-1 (778)37:18+13:3511:22
98Fanny ÖstlundD13 (1017)42:45+17:5515:50
98Jonas JohnssonH40 (1146)36:16+12:188:46
104Gilbert CasselsjöH75 (592)1:25:26+52:1929:52
108Julie CasselsjöU1 (2187)17:50+5:2513:01
114Caroline CasselsjöD40 Motion (764)51:24+24:2818:58
120Olle AnderssonH50 Kort-1 (778)43:26+19:4313:14
121Charlotta PersD45 Kort-2 (681)58:55+33:5619:00
125Karin GundbergOpen 5 (2438)53:57+20:3916:09
125Carl HedegårdH13 (1083)39:04+20:4813:28
132Ebba HedegårdD50 (838)49:22+24:3716:01
152Christer CasselsjöH40 (1146)42:17+18:1910:14
153Andreas CarlssonH40 Kort-2 (789)52:37+30:2314:36
166Sanna JosefssonU1 (2187)19:46+7:2114:25
185Kjell JosefssonH45 Kort-2 (992)53:11+29:0414:43
205Erik JohnssonH14 (1160)45:44+25:4715:11
235Robert HåkanssonOpen 7 (1692)1:02:00+37:0519:44
246Marie HåkanssonOpen 7 (1692)1:04:04+39:0920:24
Ida PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Moa PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Viggo PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Catharina JohanssonD65 Motion (243)ej godkänd
Kacper KucaH18 Elit (573)ej start
Elin HildebrandU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser