Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tolered-Utby Ol-klubb

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Pia HermanssonD55 Kort (582)30:55+0:4212:16
4Anders HermanssonH21 Motion (406)39:01+1:379:42
6Patrik LindegårdhChallenge H 10 (442)1:05:21+4:187:27
12Johan HindérH21 Kort-2 (1030)25:52+4:306:22
16Maria LindkvistD40 Motion (764)33:54+6:5812:30
18Markus LindegårdhH21 Kort-2 (1030)27:22+6:006:44
18Sixten ÅbergU1 (2187)14:14+1:4910:23
21Evelina GårdsbyD12 (1025)25:23+6:2411:38
26Frida AnderssonD18 (475)36:27+8:0411:27
30Ann-Kristin LindegårdhD65 Kort (470)37:52+11:1116:19
36Elias LjungqvistH16 (1024)26:42+4:477:20
38Eva-Britt MartnerD65 Kort (470)40:12+13:3117:19
38Niklas ÅbergH40 (1146)31:01+7:037:30
41Mia GustafssonD21 Kort-2 (742)35:27+10:2010:33
42Åsa CliffordsonD40 Kort-1 (655)33:12+9:0210:32
44Britt BirklinOpen 2 (501)1:21:22+47:2422:59
47Jörgen HedinH45 Motion (509)42:50+15:2513:46
48Anders BäckmanH45 Motion (509)43:13+15:4813:53
50Maria PeterssonChallenge D 10 (268)2:12:04+1:04:1415:54
50Elvis ÅbergH10 (1337)23:34+8:5414:49
52Lars MauritzsonH50 Motion (409)57:18+24:0818:25
53Per LiljerosH40 Motion (456)47:12+15:3914:18
53Jan HindérH50-2 (739)32:03+9:228:48
56Roland PeterssonH40 Kort-2 (789)33:09+10:559:12
60Sofia HansonD40 Motion (764)41:16+14:2015:13
61Pernilla KindeD50 Motion (592)45:10+23:2119:53
61Lisbeth BergagårdD55 (669)35:44+11:3712:14
63Mattias LjungqvistH45 Kort-2 (992)33:27+9:209:15
67Jessica ÅbergD40 (496)42:19+15:4312:33
74Nadia El-CharifD21 Kort-2 (742)39:26+14:1911:44
74Jari WilliamssonH45-1 (730)36:07+11:559:01
75Stefan JanslättH60 (671)42:24+17:0012:41
78Yvonne JonssonD55 (669)38:29+14:2213:10
82Albin LiljenvallH12 (1032)30:34+11:5013:42
86Niclas FreiholtzOpen 5 (2438)49:18+16:0014:45
86Christer BergagårdH55 (967)36:10+12:3610:28
87Linn MauritzsonD14 (924)41:18+18:2613:59
87Örjan EmanuelssonH45 Kort-2 (992)36:14+12:0710:02
89Axel HansonH45 Kort-2 (992)36:35+12:2810:08
92Kristian PorathH21 Kort-2 (1030)34:40+13:188:32
92Pernilla HedinD40 Kort-1 (655)42:41+18:3113:33
96Thomas ÅbergH70 (607)48:38+24:1717:00
98Pontus CliffordsonU1 (2187)17:35+5:1012:50
99Arvid PeterssonH12 (1032)32:44+14:0014:40
102Eva LiljerosD40 Kort-1 (655)45:10+21:0014:20
106Johanna PerssonD45 Motion (966)44:36+17:4518:53
108Lasse WilliamssonH40 (1146)37:26+13:289:03
109Erik WilliamssonH10 (1337)29:48+15:0818:44
110Per BaierOpen 7 (1692)47:24+22:2915:05
114Elsa LiljerosD10 (1269)33:00+14:5020:14
119Wilma LindkvistD11 (851)44:34+25:2621:01
124Jonas RothénH40 Kort-2 (789)41:41+19:2711:34
129Ralph KindeH50-2 (739)46:38+23:5712:48
131Anna RundbergOpen 4 (995)1:02:14+32:3620:57
133Gustav LiljerosU1 (2187)18:42+6:1713:38
138Helen LjungqvistD45 Kort-1 (747)1:03:15+34:1620:04
143Kajsa TerningD45 Kort-1 (747)1:05:40+36:4120:50
148Rakel HansonD13 (1017)55:43+30:5320:38
149Samuel LjungqvistH13 (1083)43:07+24:5114:52
152Jakob BaierH11 (1108)42:10+26:3219:42
156Jan MartnerH70 Kort (920)52:38+26:0619:08
157Felix KindeH15 (929)54:57+32:5515:33
159Alva LiljenvallD10 (1269)39:06+20:5623:59
161Simon GårdsbyH14 (1160)38:45+18:4812:52
165Birgitta CarlsonD50 (838)1:26:31+1:01:4628:05
167Filippa KindeD13 (1017)1:03:42+38:5223:35
174Petter HindérH16 (1024)45:23+23:2812:28
184Martin CarlsonH55 (967)59:18+35:4417:11
190Linnea WilliamssonD13 (1017)1:27:21+1:02:3132:21
199Claes LindegårdhOpen 7 (1692)56:40+31:4518:02
204Joachim LindkvistH40 (1146)52:31+28:3312:42
205Erik PeterssonH10 (1337)43:32+28:5227:22
242Frida LindkvistU2 (1872)35:07+18:5523:24
298Alva HedinU1 (2187)24:39+12:1417:59
403Stina PeterssonU1 (2187)38:00+25:3527:44
445Anna HultmarkOpen 3 (2726)1:42:31+1:12:5239:44
458Elisabeth JanslättOpen 3 (2726)1:53:24+1:23:4543:57
Liam LindegårdhInskolning (2140)fullföljt
Edvin LindkvistInskolning (2140)fullföljt
Ella RundbergInskolning (2140)fullföljt
Vilgot VikströmInskolning (2140)fullföljt
Pontus HedinH11 (1108)ej godkänd
Isabella BaierD10 (1269)ej godkänd
Amanda CliffordsonD10 (1269)ej start
Jan KüchlerH65 (766)ej start
Bjarne GelotteH21 Kort-2 (1030)ej start
Pontus HermanssonH21 Motion (406)ej start
Carina LiljenvallD45 Motion (966)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser