Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerbergslagens OL

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Monica WikerD70 Motion (211)42:22+4:2722:54
5Charlotta MellegårdOpen 3 (2726)35:06+5:2713:36
6Stefan AnderssonOpen 6 (571)34:13+4:3510:03
9Olle WallmanH10 (1337)17:28+2:4810:59
16Ida MattssonD21 Kort-2 (742)30:48+5:419:10
19Ulla LansnerD65 Motion (243)56:52+18:5127:52
31Henry SvensH14 (1160)25:50+5:538:34
40Östen AnderssonH70 Motion (294)55:44+28:2925:55
44Hans L AnderssonH70 Kort (920)35:26+8:5412:53
45Edla FornanderD70 Kort (357)57:30+23:2525:40
47Olga RindeskogD12 (1025)28:13+9:1412:56
51Sven Ejvin BrindbergsH70 Motion (294)1:13:26+46:1134:09
52Lars Helge AlmgrenH70 Motion (294)1:13:32+46:1734:12
54Inger MattssonD60 (365)47:23+19:4218:00
55Henrik PetrisiH14 (1160)28:56+8:599:36
61Fredrik PetrisiOpen 8 (1300)45:48+14:349:54
65Matilda ErikssonD20 Elit (499)42:25+12:4110:23
69Arne NilssonH55 Kort (872)33:32+9:2910:59
83Isaak GustafssonH12 (1032)30:35+11:5113:42
84Bernt GustafssonH60 Kort (990)37:42+12:3713:00
85Ylva FornanderD40 (496)48:43+22:0714:27
87Fredrik N. JanssonOpen 8 (1300)48:50+17:3610:34
89Gabriel JiréniusH11 (1108)30:40+15:0214:19
98Jonas HolmgrenH40 Kort-2 (789)37:44+15:3010:28
103Johannes JärviOpen 7 (1692)46:53+21:5814:55
103Karin Ingeborg WedmanD14 (924)43:25+20:3314:43
106Andreas HolmH35 Kort (1001)40:51+15:2910:06
114Cecilia DjerfOpen 8 (1300)52:16+21:0211:18
114Hillevi EkstrandD45 (859)40:29+16:5212:46
116Sofia DjerfD14 (924)45:53+23:0115:33
119Fia MånssonD45 Motion (966)46:20+19:2919:37
120Alva RyttherD15 (801)50:45+24:1314:40
125Nils Arvid WedmanH11 (1108)35:49+20:1116:44
129Lisa VogtD15 (801)53:45+27:1315:32
143Kalle VogtH13 (1083)42:38+24:2214:42
148Alicia BergkvistD12 (1025)41:02+22:0318:49
153Jörgen SkoogH55 Kort (872)47:11+23:0815:28
154Agnes GustafssonD10 (1269)37:56+19:4623:16
156Tomas JiréniusOpen 5 (2438)57:07+23:4917:06
159Karolina DjerfD16 (875)56:54+31:3015:56
162Kajsa IvarssonD13 (1017)1:01:54+37:0422:55
165Ida JärviOpen 5 (2438)57:57+24:3917:21
167Alma SandD14 (924)1:01:20+38:2820:47
170Karl ForsgrenH11 (1108)47:53+32:1522:22
170Alma WallmanD13 (1017)1:06:20+41:3024:34
173Theo JiréniusH10 (1337)37:08+22:2823:21
174Elsa ForsgrenD14 (924)1:09:00+46:0823:23
180Filippa JiréniusD14 (924)1:31:47+1:08:5531:06
184Lars DanilsOpen 8 (1300)1:04:04+32:5013:52
187Lars DahlströmOpen 7 (1692)55:13+30:1817:35
190Bengt-Erik GranatH60 Kort (990)1:06:19+41:1422:52
193Ida NiklassonOpen 7 (1692)55:44+30:4917:44
195Linnea PetrisiOpen 8 (1300)1:05:13+33:5914:06
220Ellen ForsgrenD10 (1269)57:13+39:0335:06
222Patrik GustafssonOpen 8 (1300)1:12:45+41:3115:44
225Ella SandD10 (1269)1:01:53+43:4337:57
263Clara VogtU2 (1872)37:11+20:5924:47
265Per Gustav WedmanU1 (2187)23:36+11:1117:13
404Lotta LarssonOpen 5 (2438)1:28:20+55:0226:26
Nellie JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Eskil NilssonInskolning (2140)fullföljt
Karolina HolmströmOpen 5 (2438)ej godkänd
Lovisa DjerfD11 (851)ej godkänd
André BergkvistH10 (1337)ej godkänd
Håkan HolmbornOpen 4 (995)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser