Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tibro OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Annika BrämersonD55 Kort (582)32:34+2:2112:55
5AnnKristin AndrénD50 Motion (592)30:21+8:3213:22
5Vidar LöfvingH65 Kort (958)26:10+0:509:22
9Rickard DjerfH18 Elit (573)23:54+2:105:57
10Bo KlamfeltH65 Kort (958)27:27+2:079:50
11Berit KlamfeltD60 Kort (442)32:02+5:4713:48
18Edvin HenryssonH13 (1083)24:56+6:408:35
35Marie WickmanD35 Motion (351)49:13+19:3916:47
36Ellen HenryssonChallenge D 5 (445)1:16:03+35:3015:36
42Ella JohanssonOpen 7 (1692)39:02+14:0712:25
43Emilia HenryssonD21-2 (671)36:41+9:469:58
55Karin KlamfeltD21 Kort-1 (837)33:03+10:5610:02
56Jonas SvedbergOpen 8 (1300)45:02+13:489:44
57Roelof BevortH21 Motion (406)1:02:54+25:3015:38
68Gisela LöfvingD65 Kort (470)51:54+25:1322:22
69Lennart JakobssonH60 Kort (990)36:14+11:0912:29
79Anna OlssonD21-2 (671)42:00+15:0511:24
82Annica HenryssonD45 Motion (966)41:39+14:4817:38
93Martina LöfvingD21 Kort-1 (837)37:33+15:2611:24
96Per IvarssonH35 Kort (1001)39:10+13:489:41
106Alma WickmanU1 (2187)17:47+5:2212:58
107Sara IvarssonOpen 3 (2726)52:07+22:2820:12
117Lucy LouD45 Kort-2 (681)56:02+31:0318:04
118LEIF LENNART JOACIM AhnheimH50 Kort-2 (763)48:18+24:0115:11
121Malin AndrénD21-2 (671)56:22+29:2715:19
129Mats AhnheimH40 (1146)40:05+16:079:42
131Ebba AndrénD21-2 (671)1:12:02+45:0719:34
133Pär-Magnus BjurekH40 (1146)40:20+16:229:45
141Johannes PaulssonOpen 8 (1300)56:07+24:5312:08
146Emma SjöbergD21 Kort-1 (837)47:12+25:0514:20
148Erik SjöbergOpen 8 (1300)56:51+25:3712:18
150Thomas HenryssonOpen 5 (2438)56:49+23:3117:00
157Peter BrämersonH40 (1146)43:16+19:1810:28
161Gustav LidmanH13 (1083)46:12+27:5615:55
163Birgitta AugustssonOpen 3 (2726)56:08+26:2921:45
178Anton PetterssonH21 Kort-2 (1030)47:46+26:2411:45
179Svante AndrénH40 (1146)45:59+22:0111:08
197Lukas AndrénH14 (1160)45:02+25:0514:57
210Jonas LundgrenH40 (1146)55:02+31:0413:19
220Thomas LjungqvistH40 (1146)1:00:57+36:5914:45
227Alexander WickmanH40 (1146)1:17:00+53:0218:38
256Moa SvenssonOpen 7 (1692)1:04:50+39:5520:38
Molly IvarssonInskolning (2140)fullföljt
Arvid WickmanInskolning (2140)fullföljt
Ragnar OlssonH60 (671)ej godkänd
Ann-Charlotte FransénOpen 3 (2726)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser