Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Finspångs SOK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Carina LindmanD70 Kort (357)38:50+4:4517:20
5Elin JohanssonOpen 11 (308)43:17+15:5510:46
10Berit MartinssonD60 Motion (303)42:05+7:4419:56
11Eva GöhlD35 (286)29:33+4:358:29
12Anders JohanssonH40 Motion (456)36:06+4:3310:56
17Olle LindmanOpen 8 (1300)38:16+7:028:16
17Sara HillbomChallenge D 10 (268)1:28:10+20:2010:37
20Edvin WaldfeltOpen 3 (2726)39:38+9:5915:21
23Alice JohanssonD12 (1025)25:35+6:3611:44
26Britten PerssonD70 Kort (357)47:19+13:1421:07
26Anneli WiklundD40 Motion (764)35:11+8:1512:58
32Axel JohanssonOpen 11 (308)1:01:29+34:0715:17
33Anders SvenssonH50 Motion (409)48:56+15:4615:44
36Simon LundinH21 Elit 2 (662)29:50+4:246:20
39Carin RosanderD21 Kort-1 (837)31:26+9:199:33
40Claes MartinssonH65 Kort (958)32:51+7:3111:46
41Sara WänströmD13 (1017)33:38+8:4812:27
47Oskar SvenssonH21-2 (800)32:53+6:577:02
55Monika EstenbergerD50 Motion (592)44:29+22:4019:35
59Thorsten SvenssonH16 (1024)28:27+6:327:48
64Linda WänströmD40 Motion (764)41:57+15:0115:28
68Lena LindmanD45 (859)34:55+11:1811:00
68Henrik GöhlH40 (1146)33:32+9:348:07
70Johan LindmanH18 Elit 2 (534)31:53+8:459:01
70Eva-Britt HultquistD60 Kort (442)50:16+24:0121:40
74Per LindmanH20 Elit (617)31:29+7:276:58
81Melker WaldfeltH10 (1337)27:29+12:4917:17
87Jensine SvenssonD13 (1017)41:41+16:5115:26
88Elmer WaldfeltH12 (1032)31:55+13:1114:18
90Evelin GummessonD12 (1025)32:12+13:1314:46
94Johan WänströmH45-2 (713)36:58+13:089:21
96Jensine JohanssonOpen 3 (2726)51:10+21:3119:49
97Mats RosanderH55 (967)37:07+13:3310:45
99Moa GöhlD10 (1269)31:56+13:4619:35
100Lena RosanderD55 (669)42:28+18:2114:32
102Anders AxelssonH50 Kort-1 (778)38:59+15:1611:53
103Elias AxelssonH16 (1024)31:53+9:588:45
111David AxelssonH20 Elit (617)40:06+16:048:53
122Jesper WaldfeltH40 Kort-2 (789)41:31+19:1711:31
122Olof EkmanH13 (1083)38:54+20:3813:24
123Alicia GummessonD15 (801)51:34+25:0214:54
124Kenneth SvenssonOpen 8 (1300)53:59+22:4511:41
126Joakim GustafssonH21 Kort-1 (1006)46:36+23:2011:28
143Gunnel SundbergD50 (838)53:54+29:0917:30
163Therese EkmanD16 (875)59:23+33:5916:38
177AnneMarie VindD45 Motion (966)1:06:08+39:1728:01
184Johan FridströmH45 Kort-2 (992)52:44+28:3714:36
199Mats EkmanH45 Kort-2 (992)1:12:32+48:2520:05
280Ella JohanssonU1 (2187)24:13+11:4817:40
Malin GöhlInskolning (2140)fullföljt
Sebastian SvenssonH20 (281)ej start
Bertil SenestadH65 (766)ej start
Alexander WiklundH20 Elit (617)ej start
Martin Hillbom H15 (929)ej start
Noak SanderbergH20 (281)ej start
Helena WaldfeltOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser