Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gustavsbergs OK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lilian LagerströmD60 Motion (303)36:52+2:3117:28
12Margareta HaraldssonD65 (320)33:32+7:1513:21
14Max ÖsterbergH10 (1337)18:36+3:5611:41
19Emanuel ViklundOpen 9 (584)36:49+15:119:00
20Åke AndreassonH65 Motion (231)50:11+17:5422:24
20Stina AndreassonD21 Kort-2 (742)32:14+7:079:35
21Christina StrandbergD40 Motion (764)34:27+7:3112:42
23Ann-Marie HolmströmD65 (320)38:19+12:0215:15
26Simon FriskH15 (929)27:37+5:357:49
26Conny StrandbergH50-2 (739)28:25+5:447:48
27Matilda FriskD14 Kort (312)39:28+16:5018:31
28Lotta Valentin LarssonD55 (669)32:30+8:2311:07
29Anna BomanD35 Motion (351)46:37+17:0315:54
41Ted WikerOpen 3 (2726)44:33+14:5417:16
43Vidar JoelssonOpen 4 (995)45:01+15:2315:09
47My WikerOpen 1 (777)33:18+12:4722:57
49Ida ÖsterbergD12 (1025)28:16+9:1712:57
49Henrik ÖsterbergOpen 5 (2438)45:41+12:2313:40
51Arvid SjödinOpen 1 (777)33:39+13:0823:12
52Cecilia AlzénD35 Motion (351)59:11+29:3720:11
52Charlotte WikerD40 Motion (764)40:20+13:2414:52
54Angelica LindblomD35 Motion (351)1:00:47+31:1320:44
55Erica StrandbergD21 Motion (510)48:57+20:5415:59
59Henning JoelssonOpen 4 (995)48:31+18:5316:20
62Emma SjödinD35 Motion (351)1:07:52+38:1823:09
76Magnus HaraldssonH65 Kort (958)35:39+10:1912:46
80Mats SjödinH40 Motion (456)1:03:19+31:4619:11
83Magnus LindblomH40 (1146)34:57+10:598:27
84Lucas AlzénH12 (1032)30:44+12:0013:46
92Matz LarssonH60 (671)44:29+19:0513:19
93Hampus AlzénOpen 1 (777)45:25+24:5431:19
104Johanna PetterssonD14 (924)43:40+20:4814:48
110Per WikerH40 Kort-2 (789)39:31+17:1710:58
113Jan Mikael WesterH50 Kort-1 (778)41:58+18:1512:47
124Paulina AlzénD10 (1269)34:02+15:5220:52
132Peter LandénH50-2 (739)47:02+24:2112:55
137Gabriella FriskD45 (859)46:41+23:0414:43
148Fredrik AlzénH40 Kort-1 (820)45:37+23:0812:29
149Malin StrandbergD16 (875)52:11+26:4714:37
167Anton SjödinH12 (1032)44:42+25:5820:02
172Christian PetterssonOpen 5 (2438)58:37+25:1917:32
178Eva PetterssonOpen 5 (2438)59:05+25:4717:41
185Lennart LagerströmH65 Kort (958)59:11+33:5121:12
201Rasmus LindblomH12 (1032)1:52:45+1:34:0150:33
215Tiger LandénH14 (1160)49:18+29:2116:22
222Veronica ÖsterbergOpen 5 (2438)1:02:41+29:2318:46
230Filip JoelssonH40 (1146)1:29:13+1:05:1521:36
238Sebastian LindblomH10 (1337)58:02+43:2236:29
Sylvia JoelssonInskolning (2140)fullföljt
Patrik FriskH45-1 (730)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser