Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Markbygdens OK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunvor Hedin-HåkanssonD85 (5)45:5727:50
1Per ArnellH60 Kort (990)25:058:38
1Henrik ArnellOpen 10 (422)34:238:13
2Malin PerssonD45 Kort-2 (681)26:42+1:438:36
3Klara AskChallenge D 5 (445)47:22+6:499:43
7Ivar SörqvistH20 (281)26:19+3:227:31
11Klara AxelssonD18 Elit (551)27:10+3:147:47
12Torgny PetterssonH65 Kort (958)28:01+2:4110:02
14Erika ÅkessonD13 (1017)29:24+4:3410:53
14Bengt OlssonH75 (592)42:21+9:1414:48
23Niclas AnderssonH50 Kort-2 (763)30:13+5:569:30
25Felix AxelssonH18 Elit (573)25:42+3:586:24
25Hanna ArnellOpen 2 (501)1:10:49+36:5120:00
26Stellan HelgessonH70 Motion (294)43:36+16:2120:16
28Lisa ÅkessonD13 (1017)31:39+6:4911:43
28Anne HanssonD21-2 (671)34:43+7:489:26
31Ulla RagnarssonD55 Motion (356)48:46+20:1423:00
31Albin AnderssonH21 Elit 2 (662)29:41+4:156:18
31Jonas KarlssonH55 Kort (872)29:43+5:409:44
34Fredrik AskH45 Kort-2 (992)30:03+5:568:19
35Elsa CarlssonOpen 3 (2726)42:59+13:2016:39
49Leif RylanderOpen 7 (1692)39:22+14:2712:32
50Henry DjurbäckH65 (766)33:34+9:1710:33
52Johan CarlssonH45 Motion (509)44:03+16:3814:09
52Tobias LidénH35 Kort (1001)35:02+9:408:40
56Jeanette SigenstamD45 Kort-2 (681)38:44+13:4512:29
58Pontus KarlssonH21 Elit 2 (662)31:10+5:446:37
59Ingrid BrelindD65 Kort (470)47:37+20:5620:31
59Sofia SörqvistD45 Kort-2 (681)39:30+14:3112:44
60Noah HedenblomU2 (1872)23:15+7:0315:30
60Ulla Von SchedvinD55 Motion (356)1:07:59+39:2732:04
60Urban SörqvistH45 Kort-2 (992)33:13+9:069:12
62Lizkulla PetterssonD60 Kort (442)45:55+19:4019:47
65Hugo LomH18 (472)37:16+14:3810:55
69Åsa LomChallenge D 5 (445)1:50:31+1:09:5822:41
70Johanna SkogumD21 Kort-1 (837)34:10+12:0310:23
71Edvin CarlssonH20 Elit (617)31:24+7:226:57
74Pär-Erik JohanssonH70 Kort (920)37:52+11:2013:46
78Marita LarssonD60 Kort (442)52:19+26:0422:33
79Erik PerssonH21 Kort-2 (1030)33:31+12:098:15
86Helena AnderssonD45 Kort-2 (681)44:41+19:4214:24
90Per-Anders AxelssonH45 Kort-2 (992)36:48+12:4110:11
91Martina VejedalD35 Kort (631)47:37+23:1514:44
95Marita JohanssonOpen 1 (777)46:04+25:3331:46
96Olle SörqvistH18 Elit 2 (534)36:59+13:5110:28
100Johan MarsH45 Kort-2 (992)37:58+13:5110:31
120Einar SörqvistU2 (1872)26:33+10:2117:42
123Joel UddH21 Kort-2 (1030)37:54+16:329:20
128Niklas FriskH21 Elit 2 (662)54:07+28:4111:30
130Camilla IsaksonD45 Kort-2 (681)1:11:30+46:3123:03
158Ronny RagnarssonH70 Kort (920)52:50+26:1819:12
164Felix LidénU1 (2187)19:41+7:1614:22
171Marcus RagnarssonH15 (929)1:05:20+43:1818:30
175Inger VejedalOpen 4 (995)1:17:14+47:3626:00
195Filip AnderssonH21 Kort-2 (1030)55:34+34:1213:41
293Alvar HedenblomU1 (2187)24:36+12:1117:57
310Caroline LennartssonOpen 7 (1692)1:21:40+56:4526:00
Hugo LidenInskolning (2140)fullföljt
Alexander RosendahlInskolning (2140)fullföljt
Cornelia RosendahlInskolning (2140)fullföljt
Josefin AnderssonD21-2 (671)ej godkänd
Bertil JohanssonH85 (87)ej start
Marina AxelssonD45 (859)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser