Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Falköpings AIK OK

77 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johanna HagströmD18 Elit (551)25:16+1:207:14
5Lukas MagnerfeltH14 Kort (375)23:43+3:2710:58
9Ida WillénD21 Kort-1 (837)26:03+3:567:55
13Thomas HjertH60 Kort (990)27:56+2:519:37
14Simon WiklundH18 (472)27:19+4:418:00
17Ellen BlennowD15 (801)32:40+6:089:26
20Pia SvenssonD60 (365)35:51+8:1013:37
23Mats JohnssonH45 Kort-2 (992)28:38+4:317:55
25Karin HolmOpen 7 (1692)35:27+10:3211:17
30Alfred PetterssonH15 (929)28:27+6:258:03
30Jonas HagströmH50-2 (739)29:14+6:338:01
31Anki BlennowD45 Kort-2 (681)33:22+8:2310:45
31Vera WallinD14 Kort (312)40:52+18:1419:11
33Anna-Carin MolinD60 Motion (303)54:13+19:5225:41
34Johanna PetersonD16 Kort (253)55:40+26:3221:14
35Jonas NiklassonH45-1 (730)30:35+6:237:38
36Elin HerrmannOpen 12 (366)51:06+20:1811:16
37Ing-Marie HjertD60 Kort (442)39:08+12:5316:52
40Tilda WiklundChallenge D 5 (445)1:17:40+37:0715:56
44Tindra HjortD16 (875)34:10+8:469:34
44Elsa SonessonD13 (1017)34:09+9:1912:38
44Tobias RehnholmH21 Kort-2 (1030)30:34+9:127:31
45Elsa VilhelmssonOpen 7 (1692)39:18+14:2312:30
47Magnus NiklassonH45-1 (730)31:47+7:357:56
49Monica LaageD50 Motion (592)42:05+20:1618:32
50Elise JohanssonD60 Kort (442)41:03+14:4817:41
54William HärströmH10 (1337)24:15+9:3515:15
55Lennart SibeckH65 (766)34:18+10:0110:47
58Emia HjortD12 (1025)29:09+10:1013:22
62Daniel HärströmH21 Kort-2 (1030)32:12+10:507:55
62Stefan LaageH50 Motion (409)1:01:27+28:1719:45
65Åsa TidquistD35 Kort (631)39:47+15:2512:19
66Alma VilhelmssonD15 (801)40:03+13:3111:34
68Caroline HagströmD50 (838)37:10+12:2512:04
71Erik LösethH50-2 (739)34:07+11:269:22
71Lova TidquistU2 (1872)23:58+7:4615:58
73Kristine SvenssonD21 Kort-1 (837)34:40+12:3310:32
74Evelina PetersonD18 (475)49:14+20:5115:28
77Kurt JohanssonH65 Kort (958)35:44+10:2412:48
80Henrik PetterssonH45 Kort-2 (992)35:20+11:139:47
80Stig JohanssonH65 (766)38:09+13:5211:59
83Sofia HjortD35 Kort (631)44:49+20:2713:52
83Henrik BalaguéH21 Kort-2 (1030)34:02+12:408:22
85Rocío BalaguéD21 Motion (510)1:06:11+38:0821:37
88Jan HjortH40 (1146)35:12+11:148:31
91Anders SträngH45 Kort-2 (992)36:52+12:4510:12
95Tommy RoosH60 Kort (990)39:04+13:5913:28
95Julius WiklundH10 (1337)28:28+13:4817:54
95Vera PetterssonD13 (1017)42:17+17:2715:39
101Hanna SamuelssonD40 Motion (764)48:11+21:1517:46
113Adam SamuelssonH10 (1337)30:01+15:2118:52
116Jan SamuelssonOpen 8 (1300)52:34+21:2011:22
117Håkan SonessonH40 Kort-2 (789)41:12+18:5811:26
129Nina OlssonD45 Kort-2 (681)1:08:58+43:5922:14
130Patrik WallinH21 Kort-2 (1030)39:02+17:409:36
135Lena FredénOpen 5 (2438)55:17+21:5916:33
135Sören WilhelmssonH50 Kort-2 (763)56:01+31:4417:36
136Mikael PetersonH50 Kort-2 (763)56:23+32:0617:43
137Tindra MolinD11 (851)52:17+33:0924:39
144Adam FredénH21-2 (800)46:56+21:0010:02
152Anna HammarD21 Kort-1 (837)48:54+26:4714:51
156Lina AnderssonOpen 8 (1300)58:33+27:1912:40
159Jan ElfsbergH70 Kort (920)52:54+26:2219:14
170Oliver HammarH10 (1337)36:53+22:1323:11
171Charles MolinOpen 4 (995)1:15:44+46:0625:29
225Ludvig JohnssonU1 (2187)22:03+9:3816:05
231Hugo SamuelssonU1 (2187)22:14+9:4916:13
237Evelina HärströmOpen 5 (2438)1:04:42+31:2419:22
262Emma LundgrenOpen 5 (2438)1:07:30+34:1220:12
296Cecilia SibeckOpen 7 (1692)1:13:54+48:5923:32
Linus SträngInskolning (2140)fullföljt
John AnderssonChallenge H 10 (442)ej godkänd
Helena SonessonOpen 10 (422)ej godkänd
Jonas HjertH21-2 (800)ej godkänd
Alva SonessonD15 (801)ej godkänd
Karin TorstenssonD45 Kort-2 (681)ej godkänd
Vilma BlennowD18 Elit (551)ej start
Amanda BlennowD21-2 (671)ej start
Sara HagströmD21 Elit (365)ej start
Jan WiklundH45 Kort-2 (992)ej start
Magnus BlennowH50 Kort-2 (763)ej start
Rolf GabrielssonH70 Kort (920)ej start
Kristina SvenningD55 Motion (356)ej start
Lena JohnssonOpen 3 (2726)ej start
Knut SvenningOpen 5 (2438)ej start
Hanna AnderssonOpen 7 (1692)ej start
Elias JohnssonInskolning (2140)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser