Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Centrum OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Malin AnnegårdD21-2 (671)30:32+3:378:17
13Karin GillbergD60 (365)32:27+4:4612:20
17Linnea BörjarsD21-2 (671)32:37+5:428:51
20Jan BrolinsonOpen 11 (308)56:31+29:0914:03
22Daniel WikellOpen 4 (995)38:25+8:4712:56
23Jens WicksénChallenge H 10 (442)1:17:16+16:138:48
32Petra SundströmD35 (286)35:33+10:3510:12
34Erika LindholmD21-2 (671)35:31+8:369:39
38Sören AnderssonOpen 7 (1692)38:16+13:2112:11
39Jakob HeinemannH50 Motion (409)51:42+18:3216:37
42Jonas LindholmH35 Kort (1001)33:20+7:588:15
48Anna HolmströmD21 Motion (510)47:42+19:3915:35
50Daniel EleniusH35 (318)41:46+16:009:37
52Henrik LundgrenH35 (318)42:47+17:019:51
54Björn BängtssonH35 (318)43:46+18:0010:05
56Oskar KarlinH35 Kort (1001)35:40+10:188:49
59Pär HanssonOpen 9 (584)47:49+26:1111:41
61Mattias HenrikssonH35 (318)53:07+27:2112:14
64Karin FägerlindD21-2 (671)38:43+11:4810:31
64Emma JohnssonD21 Motion (510)53:33+25:3017:30
66Sofia AnderssonD21-2 (671)38:52+11:5710:33
68Gro DahlbomD21-2 (671)39:18+12:2310:40
73Mats JohnssonH21-2 (800)34:59+9:037:29
77Mette BrolinsonD40 (496)45:13+18:3713:25
79Amanda KarlssonD21 Kort-1 (837)35:33+13:2610:48
84Cristina MagnussonOpen 8 (1300)48:25+17:1110:28
84Jonas KjällH21 Elit 2 (662)33:08+7:427:02
86Sara JonassonD21-2 (671)42:55+16:0011:39
90Christian RotvikerH40 (1146)35:23+11:258:34
93Susanne ÅqvistD21 Kort-2 (742)41:49+16:4212:26
93Johan BernhardH35 Kort (1001)38:57+13:359:38
99Fredrik WallinH35 Kort (1001)39:55+14:339:52
106Henny SamuelssonD21 Kort-1 (837)38:42+16:3511:45
107Kristina AspvallD21-2 (671)47:26+20:3112:53
112Magnus KarlssonH21 Kort-1 (1006)43:57+20:4110:49
120Johanna SamuelsonD21 Kort-1 (837)40:43+18:3612:22
123Sverker LenasH40 (1146)39:37+15:399:35
168Gustaf GergeH35 Kort (1001)53:20+27:5813:12
183Emil TallhageH21 Kort-1 (1006)1:01:31+38:1515:09
183Anna EleniusOpen 8 (1300)1:03:21+32:0713:42
196Magnus GrafströmH40 (1146)50:21+26:2312:11
198Henrik HellborgH40 (1146)50:23+26:2512:11
211Johanna NilssonOpen 8 (1300)1:08:31+37:1714:49
213Maria CarlströmOpen 8 (1300)1:08:58+37:4414:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser