Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Attunda OK

129 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ludvig ÖstmanH12 Kort (228)19:5313:48
2Marcus SteneboH12 (1032)19:08+0:248:34
4Lars Håkan SandvikH50-2 (739)24:59+2:186:51
4Svante SandvikH10 (1337)16:14+1:3410:12
5Anne-Chr SchunnessonD60 Kort (442)30:38+4:2313:12
6Kerstin RosengrenD70 (252)35:21+1:4714:05
9Linus NorrbomH40 Kort-1 (820)24:36+2:076:44
11Kristina FriskD70 Kort (357)42:00+7:5518:44
11Nils OrbertH17-20 Kort (293)29:58+9:219:09
12Viktor SoneH12 (1032)22:09+3:259:55
12Anki LindahlD60 Motion (303)43:04+8:4320:24
12Carolyn JärnvingD55 Motion (356)40:49+12:1719:15
13Anders NilssonChallenge H 5 (390)45:46+7:268:57
19Madeleine LimparD50 (838)30:55+6:1010:02
20Axel WrådheH21-1 (853)32:35+6:407:00
21Elis IversH12 (1032)23:35+4:5110:34
21Vilma NilssonD11 (851)26:25+7:1712:27
21Esbjörn LångströmH50-2 (739)27:54+5:137:39
23Fredrik SoneH40 Kort-1 (820)26:41+4:127:18
25Christian RedtzerH18 Elit 2 (534)26:55+3:477:37
26Oscar ÖstmanOpen 4 (995)42:29+12:5114:18
27Fredrik SteneboH50-2 (739)28:30+5:497:49
28Aino Birgitta RedtzerD70 Motion (211)1:22:30+44:3544:35
29Anna StrandD45 (859)30:20+6:439:34
31Lena NilssonD40 Kort-2 (637)33:29+9:2310:25
31Johan MarteliusOpen 4 (995)43:02+13:2414:29
32Yvonne RoosD75 (210)1:05:04+37:1932:12
32Josefin KarlssonD17-20 Kort (207)51:42+22:5717:45
32Bodil NorrbomD35 (286)35:33+10:3510:12
33Björn CarlheimH35 (318)34:48+9:028:01
35Göran LarboH70 (607)35:58+11:3712:34
35Hampus BrunanderChallenge H 10 (442)1:26:13+25:109:49
36Anders BrunanderChallenge H 10 (442)1:26:29+25:269:51
38Ulrik IversH40 Kort-1 (820)28:34+6:057:49
38Maria Von SchmalenséeD40 (496)34:35+7:5910:15
40Magnus ForshällenOpen 10 (422)1:01:29+27:0614:42
40Annette RedtzerD50 Motion (592)39:55+18:0617:35
41Monica RoosD45 Kort-1 (747)40:17+11:1812:47
41Sofia IversD14 (924)35:15+12:2311:56
41Maja SandvikD14 (924)35:15+12:2311:56
41Oskar DanielsH21 Elit (372)13:58+1:314:50
42Anders CarlheimH35 (318)38:08+12:228:47
43Carl SöderstenOpen 11 (308)1:11:43+44:2117:50
46Daniel RoosH21 Elit 2 (662)30:10+4:446:25
49Andreas FredrikssonH40 Kort-1 (820)29:38+7:098:07
50Åsa WilestedtD45 Kort-1 (747)41:46+12:4713:15
52Mats OrbertH45-1 (730)32:19+8:078:04
52Christopher WilestedtH18 Elit 2 (534)29:48+6:408:26
55Margareta HallménD60 (365)47:34+19:5318:05
60Anders HallménH60 (671)38:28+13:0411:31
60Matilda ÖstmanD45 Kort-1 (747)44:04+15:0513:59
63Fredrik SöderstenOpen 10 (422)1:18:35+44:1218:47
64Leif NordinH65 (766)35:05+10:4811:01
67Filip BrunanderH18 Elit 2 (534)31:47+8:399:00
68Christoffer NorrmanH40 Kort-1 (820)31:36+9:078:39
71Anna Lindskoog PetterssonD50 Kort (901)38:29+15:4414:05
73Ida HellströmD11 (851)34:41+15:3316:21
74Lars RoosH75 (592)59:15+26:0820:43
74Marianne DanielsD50 Motion (592)49:27+27:3821:47
76Marie ForshällenOpen 10 (422)1:49:24+1:15:0126:10
77Alma HellströmD14 (924)39:56+17:0413:32
80Nina IversD45 (859)35:32+11:5511:12
80Karl EngesH20 Elit (617)32:17+8:157:09
81Jessica NorrbomD40 Motion (764)44:09+17:1316:17
81Lovisa NilssonD14 (924)40:28+17:3613:43
86Anette BrunanderD45 Kort-1 (747)47:23+18:2415:02
87Björn-Ove PetterssonH55 (967)36:23+12:4910:32
87Johannes KnutasH21 Elit 2 (662)33:26+8:007:06
89Simon MarteliusH21 Elit 2 (662)33:30+8:047:07
89Håkan RedtzerH50-2 (739)36:47+14:0610:06
90Malin StrömqvistD11 (851)38:43+19:3518:15
91Märta SandvikD12 (1025)32:44+13:4515:00
91Kajsa GradinD45 Motion (966)43:20+16:2918:21
93Lena BuhreD40 (496)56:07+29:3116:39
95Oskar EngesH18 Elit 2 (534)36:38+13:3010:22
102Johan PerssonH18 Elit (573)34:03+12:198:29
103Lucas NorrmanH18 Elit 2 (534)41:33+18:2511:46
103Camilla KäckD21 Kort-1 (837)38:24+16:1711:40
104Stefan MarteliusH50-2 (739)39:10+16:2910:45
106Stefan RedtzerH50-2 (739)39:50+17:0910:56
110Jessica StrömqvistD40 Kort-2 (637)56:52+32:4617:42
114Johan StridhH50 Kort-1 (778)42:00+18:1712:48
116Erik DanielsH50-2 (739)42:48+20:0711:45
117Johan RedtzerH45-1 (730)43:19+19:0710:49
118Gittel KarlssonD55 (669)53:55+29:4818:27
118Annika LindbergD45 (859)41:51+18:1413:12
118Kristina MarteliusD50 (838)44:23+19:3814:24
120Ludvig LindénH16 (1024)33:20+11:259:09
120Ludwina RedtzerD50 Kort (901)45:42+22:5716:44
121Elliot JonssonH10 (1337)30:42+16:0219:18
121Fredrik JonssonH40 Kort-1 (820)39:08+16:3910:43
123Roger LindénH40 Kort-1 (820)39:12+16:4310:44
123Veronica RedtzerD16 (875)46:53+21:2913:07
124Emil SoneH14 (1160)34:51+14:5411:34
124Ramona JärnvingD21 Kort-1 (837)41:13+19:0612:31
127Karin SteneboD45 (859)43:17+19:4013:39
129Jonas HellströmH40 Kort-1 (820)40:28+17:5911:05
133Olle Pettersson GradinH14 (1160)35:36+15:3911:49
138Jakob RedtzerOpen 8 (1300)55:43+24:2912:03
139Anton DanielsH21 Kort-1 (1006)48:23+25:0711:55
141Mikael WirénH50-2 (739)57:25+34:4415:46
147Stefan KäckH35 Kort (1001)46:54+21:3211:36
147Peter Salomon-SörensenH50 Kort-1 (778)54:57+31:1416:45
147Magnus KäckH40 Kort-1 (820)45:10+22:4112:22
148Birgitta NybergD45 Motion (966)53:38+26:4722:43
151Charlotte EngesD50 Kort (901)56:00+33:1520:30
154Maria GelinderD50 (838)1:01:02+36:1719:48
155Sofie RedtzerD21 Kort-1 (837)50:04+27:5715:13
161Göran FriskH65 Kort (958)46:53+21:3316:48
161Pernilla LundbladD50 (838)1:14:34+49:4924:12
167Magnus StrömqvistH45 Kort-1 (980)53:20+26:4914:46
168Samuel LindénH14 (1160)39:33+19:3613:08
179Marcus Salomon-SörensenH16 (1024)47:14+25:1912:58
180Johan SandbergH35 Kort (1001)57:39+32:1714:16
183Rasmus KäckU1 (2187)20:14+7:4914:46
195Greta SandvikU1 (2187)20:42+8:1715:06
201Sara StrömqvistD10 (1269)49:45+31:3530:31
218Linda StrömqvistD10 (1269)56:18+38:0834:32
301Lotta EjderbyOpen 3 (2726)1:10:59+41:2027:30
346Göran StolpeOpen 5 (2438)1:17:29+44:1123:11
423Wiktor EngesOpen 3 (2726)1:34:20+1:04:4136:33
Sara HellströmInskolning (2140)fullföljt
Robin KäckInskolning (2140)fullföljt
Alvin SandbergInskolning (2140)fullföljt
Hugo NorrbomH10 (1337)ej godkänd
Hampus NorrbomH12 (1032)ej godkänd
Anita HagelbeckD75 (210)ej godkänd
Hans RedtzerH80 Motion (49)ej godkänd
Maria SandbergOpen 1 (777)ej godkänd
Per KnutasH50-2 (739)ej start
Stig LöfgrenH60 (671)ej start
Alicia RedtzerD16 (875)ej start
Tomas HanssonH55 Motion (262)ej start
Ulrika HellströmOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser