Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Helsingin Suunnistajat

97 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Veli KangasH21-2 (800)26:00+0:045:34
7Arttu SyrjäläinenH21-2 (800)27:59+2:035:59
10Einari HeinaroOpen 8 (1300)35:46+4:327:44
11Miika TalaH16 (1024)24:26+2:316:42
11Aapo IkolaH11 (1108)22:12+6:3410:22
11Emilia TalaD13 (1017)28:56+4:0610:42
13Tuomas HeikkiläH18 Elit (573)24:28+2:446:06
16Heidi SalonenD40 (496)30:42+4:069:06
16Timo SalinH50 Kort-1 (778)25:56+2:137:54
22Matias SalonenH18 Elit 2 (534)26:39+3:317:32
22Paula GrossD20 Elit (499)33:39+3:558:14
23Mikko SalonenH45-1 (730)29:00+4:487:15
23Jeppe KoivulaH40 Kort-2 (789)28:56+6:428:02
24Luukas ValtonenH21-2 (800)30:48+4:526:35
24Essi RoininenD18 Elit 2 (265)34:18+8:0710:12
25Kalle RantalaH21-2 (800)31:05+5:096:39
26Jouni SavelainenH65 (766)31:05+6:489:46
26Aapo SalonenH16 Kort (197)43:03+16:2915:39
30Heidi LiljeströmD40 (496)32:37+6:019:40
33Veera TurakainenD12 (1025)26:54+7:5512:20
34Päivi MalmiOpen 9 (584)39:45+18:079:43
36Timo MähönenH21-2 (800)32:04+6:086:51
37Lauri SyrjäläinenH15 (929)29:38+7:368:23
37Einari HeinaroH21 Elit (372)13:53+1:264:49
39Topi SyrjäläinenH20 Elit (617)28:42+4:406:21
41Mikko HaaraOpen 11 (308)1:09:58+42:3617:24
42Lassi AaltonenH21-2 (800)32:48+6:527:01
42Marketta SavelainenD65 (320)46:11+19:5418:23
42Ville LampinenH21-2 (800)32:48+6:527:01
43Juulia TalaD13 (1017)33:59+9:0912:35
44Pirkko LatvastoD70 (252)1:11:48+38:1428:36
46Pekka LammiH21 Kort-2 (1030)30:56+9:347:37
48Larissa ErolaD40 (496)37:07+10:3111:00
49Aimo KangasOpen 9 (584)43:54+22:1610:44
50Pihla OtsamoD21 Elit (365)14:44+2:046:06
51Petra LiljeströmD40 Kort-1 (655)35:20+11:1011:13
52Pekka NikulainenH50-1 (836)31:47+10:348:36
53Sari KallelaOpen 6 (571)55:30+25:5216:19
54Venla TurakainenD16 (875)34:58+9:349:47
56Kimmo LiljeströmH45-1 (730)33:07+8:558:16
58Tiina Tervo-RantakokkoD45 Kort-1 (747)43:16+14:1713:44
59Elina LammiD21-1 (652)33:04+10:059:02
60Leevi VäisänenH16 (1024)28:30+6:357:49
62Erkki LatvastoH70 (607)40:51+16:3014:16
63Kari SaneH65 (766)35:04+10:4711:01
63Merianna RantakokkoD12 (1025)29:20+10:2113:27
63Mari SaneD35 Kort (631)39:36+15:1412:15
64Tuomas TalaH40 (1146)33:08+9:108:01
64Milla MattilaD21 Elit (365)16:22+3:426:47
66Nadja RehbergerD11 (851)33:45+14:3715:55
66Riikka OtsamoD50 (838)36:57+12:1211:59
68Lenni KallelaH10 (1337)25:50+11:1016:14
70Timo SavelainenH21-2 (800)34:48+8:527:27
71Ruusu LaineD11 (851)34:29+15:2116:15
73Reko RantamäkiH45 Kort-2 (992)34:24+10:179:31
73Doris VäisänenD12 (1025)30:34+11:3514:01
77Eija RantalaD50 (838)38:09+13:2412:23
77Jasmiina RantalaD18 Elit (551)34:18+10:229:49
78Mika RantalaH50-1 (836)34:12+12:599:16
84Pauliina LankinenD50 (838)39:06+14:2112:41
86Hanna RuhanenD21-1 (652)36:49+13:5010:03
87Lauri RoininenH21 Kort-2 (1030)34:24+13:028:28
91Elli SalonenD13 (1017)41:54+17:0415:31
92Irene TurakainenD45 (859)36:57+13:2011:39
97Johannes LouhiH20 Elit (617)36:04+12:027:59
99Lilja ÖstermanD21-1 (652)38:01+15:0210:23
99Kari SalonenH40 (1146)36:18+12:208:47
101Lenni VäisänenH14 (1160)33:14+13:1711:02
102Miia MattilaD21 Kort-1 (837)38:23+16:1611:40
104Mikko LaineH40 (1146)36:57+12:598:56
111Ellen HeinaroD16 (875)43:07+17:4312:04
111Venla SalonenD14 (924)44:26+21:3415:03
112Ramona Åkermarck-MähönenD21 Kort-1 (837)39:18+17:1111:56
112Karin RantamäkiD45 (859)40:12+16:3512:40
113Kristiina LampinenD21 Kort-1 (837)39:21+17:1411:57
113Hannu LammiH55 Kort (872)38:44+14:4112:41
119Raino LampinenH55 (967)39:46+16:1211:31
128Mikko LaaksoH21-2 (800)44:27+18:319:31
128Marika MattilaD21 Kort-1 (837)42:01+19:5412:46
129Åge LiljeströmH65 (766)47:42+23:2515:00
133Ella RantalaD12 (1025)38:43+19:4417:45
134Eerika RantalaD21 Kort-1 (837)43:25+21:1813:11
134Eino HaaraH11 (1108)38:21+22:4317:55
135Tiina KainulainenOpen 7 (1692)49:50+24:5515:52
141Juho MalmiH11 (1108)40:15+24:3718:48
157Anni RajalaD12 (1025)42:05+23:0619:18
159Emil KoivulaH12 (1032)43:24+24:4019:27
162Jari ValtonenH50-1 (836)58:00+36:4715:43
172Väinö HaaraH10 (1337)36:59+22:1923:15
196Olli TurakainenH45 Kort-2 (992)1:05:12+41:0518:03
197Venla SyrjäläinenD12 (1025)1:16:10+57:1134:56
200Marko RajalaH40 (1146)50:56+26:5812:19
Oliver JuvasteInskolning (2140)fullföljt
Ida KoivulaInskolning (2140)fullföljt
Eero KemppainenOpen 3 (2726)ej godkänd
Matias LiljeströmH10 (1337)ej godkänd
Tiia SalonenOpen 5 (2438)ej godkänd
Anna SavilahtiD14 (924)ej start
Tommi LiljeströmH14 Kort (375)ej start
Teemu IivonenH13 (1083)ej start
Luca KallelaH13 (1083)ej start
Aino KangasahoD14 (924)ej start
Leena Salmenkylä-MattilaD55 (669)ej start
Topi RaitanenH20 Elit (617)ej start
Irma LiljestömD65 Motion (243)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser