Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tampereen Pyrintö

88 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lotta EerolaD16 (875)25:247:06
1Konsta PuranenH18 Elit 2 (534)23:086:33
2Mikko EerolaH16 (1024)21:56+0:016:01
3Teemu EerolaH18 Elit (573)22:13+0:295:32
6Anni HaanpääD18 Elit (551)26:39+2:437:38
6Annika ViiloD50 (838)26:45+2:008:41
7Mervi PesuD40 (496)28:09+1:338:21
7Ilona TikkakoskiD13 (1017)27:57+3:0710:21
8Taavi MustajokiH18 Elit 2 (534)24:21+1:136:53
9Aleksi NiemiH21 Elit (372)13:13+0:464:35
11Anton KuukkaH20 Elit (617)25:39+1:375:41
12Eemil KoskinenH10 (1337)18:06+3:2611:23
12Sara KurthD16 (875)29:04+3:408:08
13Ilkka LeppavuoriH35 (318)29:19+3:336:45
20Lasse ViiloH16 (1024)25:17+3:226:56
20Onni LiponkoskiH10 (1337)19:47+5:0712:26
21Severi EerolaOpen 9 (584)37:22+15:449:08
21Akseli PesuH10 (1337)19:55+5:1512:31
27Ellu MunukkaD21-1 (652)29:42+6:438:06
27Inka MustajokiD16 Kort (253)51:46+22:3819:45
30Laura TiitsD35 Kort (631)34:07+9:4510:33
30Tuija SchmidtOpen 10 (422)57:37+23:1413:47
30Anssi HuostilaH21 Kort-2 (1030)28:50+7:287:06
38Arttu VesterinenH18 Elit (573)26:33+4:496:37
38Raino PesuH40 (1146)31:01+7:037:30
43Akseli KauppiH18 Elit (573)26:53+5:096:42
43Kaisa HaanpääD16 (875)33:57+8:339:30
44Olli MustajokiH14 (1160)27:51+7:549:15
46Urmas TiitsH21 Motion (406)56:52+19:2814:08
48Hannaleena RiikonenOpen 4 (995)45:40+16:0215:22
50Johanna ViiloD20 Elit (499)38:41+8:579:28
57Lotta PesuU1 (2187)16:01+3:3611:41
60Tuomo HaanpääH45-1 (730)34:16+10:048:34
61Vilma PesuD13 (1017)37:10+12:2013:45
62Mikko EskolaH60 Kort (990)34:58+9:5312:03
63Vili MustonenH20 Elit (617)30:37+6:356:47
63Kati HaanpääD45 (859)34:17+10:4010:48
64Villa MustajokiD14 (924)38:13+15:2112:57
64Akseli KonttilaH14 (1160)29:56+9:599:56
65Eino LiponkoskiH10 (1337)25:40+11:0016:08
66Erno PajuH21-2 (800)34:27+8:317:22
69Tapio MäenpääH50 Kort-1 (778)33:06+9:2310:05
69Tiitus MustajokiH16 (1024)29:09+7:148:00
70Sonja JulkunenD20 Elit (499)44:01+14:1710:47
71Riikka EerolaD45 (859)35:02+11:2511:03
71Aapo LiponkoskiH12 (1032)29:16+10:3213:07
76Silja Yli-HietanenD13 (1017)39:48+14:5814:44
84Jarno RiikonenH40 (1146)34:59+11:018:28
86Jarkko PuranenH45 Kort-2 (992)36:13+12:0610:01
86Lauri KahilaH21-2 (800)36:17+10:217:46
89Lotta VälkkiD16 (875)39:42+14:1811:07
91Sami SaarikkoH11 (1108)30:43+15:0514:21
96Konsta PitkänenH18 Elit (573)33:01+11:178:14
101Juho KinniH21 Elit 2 (662)36:16+10:507:42
101Pyry MustonenH20 Elit (617)36:25+12:238:04
103Ossi JärvinenH20 Elit (617)36:30+12:288:05
108Jyri MustajokiH40 Kort-2 (789)39:12+16:5810:53
114Eero KahilaH21 Kort-2 (1030)36:41+15:199:02
116Maria KontoniemiD21-1 (652)42:37+19:3811:38
122Aapo MustajokiH12 (1032)35:01+16:1715:42
122Anna MustajokiOpen 5 (2438)53:42+20:2416:04
130Matias MäenpääH13 (1083)40:14+21:5813:52
137Teija LiponkoskiOpen 7 (1692)50:10+25:1515:58
139Sami MustajokiH45 Kort-2 (992)42:30+18:2311:46
140Sami LiponkoskiH40 (1146)40:59+17:019:55
144Antti VälkkiH45 Kort-2 (992)43:13+19:0611:58
148Laura KarholaD21 Kort-1 (837)47:44+25:3714:30
150Venla HaanpääD10 (1269)37:35+19:2523:03
158Samuli SaarikkoH40 Kort-2 (789)1:03:00+40:4617:30
159Tommi ViiloH14 (1160)38:21+18:2412:44
160Hulda MustajokiD10 (1269)39:10+21:0024:01
163Aatos RiikonenH10 (1337)36:04+21:2422:41
174Jyry TukiainenH13 (1083)49:59+31:4317:14
179Totte VälkkiH12 (1032)49:49+31:0522:20
180Otso TukiainenH13 (1083)51:47+33:3117:51
191Heikki TukiainenH40 (1146)49:05+25:0711:53
201Paula KölhiOpen 8 (1300)1:06:26+35:1214:22
277Maija Yli-HietanenOpen 5 (2438)1:09:00+35:4220:39
328Marja VälkkiOpen 5 (2438)1:15:32+42:1422:36
333Miia TukiainenOpen 5 (2438)1:16:00+42:4222:45
367Jaakko KoivistoOpen 5 (2438)1:20:10+46:5224:00
391Päivi PaasiOpen 5 (2438)1:25:16+51:5825:31
Aaro KinniInskolning (2140)fullföljt
Eelis PajuInskolning (2140)fullföljt
Eevert RiikonenInskolning (2140)fullföljt
Tuomas SaarikkoInskolning (2140)fullföljt
Vilho PajuH10 (1337)ej godkänd
Ulla MustajokiOpen 3 (2726)ej godkänd
Kiri HuhtanenH18 Elit 2 (534)ej start
Magnus StruckmannH20 (281)ej start
Jussi-Elmeri HalmeH21 Kort-2 (1030)ej start
Antti PaasiOpen 8 (1300)ej start
Jaakko PaasiOpen 8 (1300)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser