Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Vang OL

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Knut SkjesetH65 (766)27:03+2:468:30
12Yngvild MalmoD40 Kort-2 (637)30:54+6:489:37
19Henning JordheimOpen 7 (1692)34:34+9:3911:00
26Tone Bleken RudD35 Kort (631)33:21+8:5910:19
29Olav HøiåsH70 (607)34:07+9:4611:55
31Anders SkjesetH35 (318)34:24+8:387:55
38Even LindaasH16 (1024)26:43+4:487:20
42Eskil FröislandH16 (1024)26:53+4:587:23
42Ingvild GjessingD35 (286)41:02+16:0411:47
47Njaal Ellegaard MelbyH16 (1024)27:24+5:297:31
48Unni Fladsrud VoldD70 Kort (357)58:19+24:1426:02
52Pål StenbergH40 (1146)32:15+8:177:48
54Laila SørlienD65 Kort (470)45:30+18:4919:36
56Torbjørn ØdegaardH75 (592)54:53+21:4619:11
59Magne SmelandH70 (607)40:26+16:0514:08
61Jan Ola PedersenH45-2 (713)32:42+8:528:16
72Gro EllegaardD55 Kort (582)47:51+17:3818:59
81Øivind FrøislandH45-2 (713)34:14+10:248:40
82Solveig SørlienD35 Kort (631)44:29+20:0713:46
91Stein Arne NegårdH55 Kort (872)36:09+12:0611:51
98Mona SveenOpen 4 (995)54:40+25:0218:24
99Per VoldH70 (607)49:18+24:5717:14
108Kjersti FrøislandD50 Motion (592)1:01:37+39:4827:08
112Mona MyklesetOpen 5 (2438)52:36+19:1815:44
112Ole Johan BråtenH16 (1024)32:24+10:298:54
113Oddvar DalbyH75 (592)1:49:13+1:16:0638:11
123Emma DåsnesD12 (1025)36:31+17:3216:45
125Håkon DåsnesH45-2 (713)44:43+20:5311:19
131Øystein MelbyH55 Kort (872)42:53+18:5014:03
137Tor Kristian BuraasH40 (1146)40:44+16:469:51
159Julie MyklesetD12 (1025)42:46+23:4719:37
171Thorvald SæhlieH70 Kort (920)57:47+31:1521:00
179Henrik Bleken RudH40 (1146)45:59+22:0111:08
182Fredrik SveenH16 (1024)48:54+26:5913:26
184Anne FrøislandD12 (1025)51:17+32:1823:31
243Ola DåsnesH10 (1337)1:01:22+46:4238:35
296Marit FOLSTADOpen 5 (2438)1:11:30+38:1221:24
Maren Bleken RudInskolning (2140)fullföljt
Mina Bleken RudInskolning (2140)fullföljt
Benjamin ElverhöiInskolning (2140)fullföljt
Tuva MyklesetInskolning (2140)fullföljt
Helene KartomtenOpen 4 (995)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser