Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Djerf

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders ElofssonH60 Motion (269)30:54+4:0212:46
5Ulf NordzellH60 Motion (269)31:17+4:2512:55
5Kjell ErikssonH65 (766)27:52+3:358:45
7Per-Arne PetersonH45 Motion (509)30:02+2:379:39
9Jesper HaglundH17-20 Kort (293)29:27+8:509:00
9Per JanssonH45-1 (730)26:26+2:146:36
11Rasmus PetterssonH14 (1160)23:35+3:387:50
13Maja WelanderD18 Elit 2 (265)31:01+4:509:13
15Henrik LindbladH45 Kort-1 (980)30:40+4:098:29
16Per PetterssonH60 Motion (269)38:21+11:2915:50
18Mats WelanderH55 (967)28:33+4:598:16
19Amanda JanssonD15 (801)32:54+6:229:30
21Frida JohanssonD16 (875)31:02+5:388:41
22Stina LindbergD18 (475)35:47+7:2411:15
22Mattias HanssonH13 (1083)25:25+7:098:45
24Ann-Sofi WelanderD21 Motion (510)41:36+13:3313:35
25Jan HanssonH45 Kort-1 (980)32:00+5:298:51
36Gunnar NymanH80 (240)43:35+22:1221:47
41Anna JanssonD40 Kort-1 (655)33:01+8:5110:28
48Charlotte FlansbjerD45 (859)32:30+8:5310:15
48Elin LindbladD15 (801)37:40+11:0810:53
49Britt-Marie KarlssonD70 Kort (357)58:21+24:1626:02
55Jonna LindbladD12 (1025)28:45+9:4613:11
55Arvid JohanssonH11 (1108)27:17+11:3912:44
55Anders PelanderH40 Kort-2 (789)32:56+10:429:08
56Lena WesterlundD40 Kort-1 (655)36:13+12:0311:29
57Eva Thorsell HanssonD45 Motion (966)38:03+11:1216:07
63Edvard PelanderH10 (1337)25:38+10:5816:07
64Björn SvenssonH50-1 (836)33:07+11:548:58
66Viktoria LindbergD45 Kort-1 (747)44:23+15:2414:05
66Håkan PetterssonH21 Elit 2 (662)31:37+6:116:43
68Elin LindbergD20 Elit (499)43:27+13:4310:38
69Håkan LindbergH50-1 (836)33:37+12:249:06
71Ellen PelanderD12 (1025)30:30+11:3113:59
74Fredrik Zetterberg ErikssonH21 Kort-2 (1030)33:09+11:478:09
77Mats HaglundH60 (671)42:30+17:0612:43
79Marie LindbladD40 Kort-1 (655)40:06+15:5612:43
80Elizabeth PetterssonOpen 2 (501)1:58:42+1:24:4433:31
84Stig NilssonH65 Kort (958)36:51+11:3113:12
87Axel LindbladU1 (2187)17:12+4:4712:33
87Jan-Olof BäckH55 (967)36:23+12:4910:32
92Ylva JohanssonD14 (924)41:52+19:0014:11
92Tova ErikssonD16 (875)39:51+14:2711:09
99Alexander JanssonH13 (1083)36:28+18:1212:34
108Linus Bodin-LiliegrenU1 (2187)17:50+5:2513:01
119Selma ErikssonOpen 4 (995)58:56+29:1819:50
120Håkan AlmqvistH50-1 (836)40:01+18:4810:50
122Hans-Eric JanssonH70 Kort (920)46:43+20:1116:59
138Anton HolmH15 (929)48:53+26:5113:50
140Erik HaglundH21 Kort-2 (1030)39:57+18:359:50
150Elias HaglundH21 Kort-2 (1030)41:23+20:0110:11
153Lin PelanderU1 (2187)19:21+6:5614:07
158Anton HanssonH16 (1024)40:36+18:4111:09
182Bo WinqvistOpen 5 (2438)59:14+25:5617:44
187Lucas Bodin LiliegrenU1 (2187)20:20+7:5514:50
408Emma LiliegrenOpen 5 (2438)1:30:13+56:5527:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser