Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MS Parma

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tuomas AnkeloOpen 1 (777)21:09+0:3814:35
7Akseli RuoholaH18 Elit (573)23:19+1:355:48
13Aleks HiidenhoviH18 Elit 2 (534)25:24+2:167:11
17Kati AaltoD35 Motion (351)41:47+12:1314:15
19Katarina VapolaOpen 5 (2438)41:01+7:4312:16
19Ilona RuoholaD13 (1017)29:39+4:4910:58
19Jussi AnkeloH11 (1108)23:32+7:5410:59
21Elsa AnkeloD14 (924)31:41+8:4910:44
29Marko SuuronenH35 (318)33:30+7:447:43
31Tiia MiettinenD21 Elit (365)14:08+1:285:51
33Emilia RantanenD21 Elit 2 (180)45:49+13:5710:27
34Mari MäkeläOpen 10 (422)59:32+25:0914:14
36Aaro JulkunenH18 Elit (573)26:26+4:426:35
36Riitta KarttilaD40 Motion (764)37:30+10:3413:50
37Anni ValtonenD20 Elit (499)35:40+5:568:44
40Eero HeinonenH20 Elit (617)28:50+4:486:23
43Camilla FingerroosD20 (349)42:06+13:0812:43
44Mikko LaavainenH40 (1146)31:18+7:207:34
45Marja PiironenOpen 10 (422)1:06:38+32:1515:56
47Kimmo ValtonenH50-1 (836)31:12+9:598:27
48Essi ValtonenD14 (924)36:03+13:1112:13
49Jussi KarttilaH40 (1146)31:57+7:597:44
50Aleksi HellmanH18 Elit 2 (534)29:31+6:238:21
50Sami HämäläinenH21 Elit (372)14:09+1:424:54
54Laura PortinD21-1 (652)31:59+9:008:44
58Minna MiettinenD20 (349)49:59+21:0115:06
61Eero LapilaH18 Elit (573)28:55+7:117:12
66Petra VäliheikkiD20 Elit (499)43:05+13:2110:33
68Risto RuoholaH50-1 (836)33:30+12:179:04
68Hanna LaavainenD40 Kort-1 (655)38:25+14:1512:11
78Sami AaltoH40 (1146)34:40+10:428:23
86Konsta PiironenH18 Elit 2 (534)34:31+11:239:46
93Lauri AaltoH11 (1108)31:00+15:2214:29
99Aleksi KarttilaH14 (1160)33:03+13:0610:58
124Inkeri KarttilaD11 (851)45:32+26:2421:28
145Heidi SuuronenOpen 3 (2726)54:20+24:4121:03
166Maija AaltoD13 (1017)1:03:03+38:1323:21
242Timo PiironenOpen 8 (1300)1:28:47+57:3319:13
Alisa SuuronenInskolning (2140)fullföljt
Alvan LaavainenH10 (1337)ej godkänd
Aada SuuronenD11 (851)ej godkänd
Aamos LaavainenH13 (1083)ej godkänd
Tuulia VibergD21 Elit (365)ej godkänd
Maippi AntikainenOpen 5 (2438)ej start
Tuukka MäkinenOpen 8 (1300)ej start
Heidi SuuronenOpen 10 (422)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser