Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gamleby OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Gunnel ChristianssonD70 Motion (211)46:09+8:1424:56
7Jenny JakobssonD18 (475)32:43+4:2010:17
7Viktor PetterssonH16 Kort (197)31:28+4:5411:26
14Aron ÖstangårdH14 (1160)24:09+4:128:01
16Erik AxelssonH16 Kort (197)37:12+10:3813:31
17Lena JakobssonD50 Motion (592)34:50+13:0115:20
24Tuva ÖstangårdD11 (851)26:35+7:2712:32
25Isak LiljeholmH13 (1083)26:36+8:209:10
32Tove ValleriusD12 (1025)26:39+7:4012:13
36Lena SandahlD70 Kort (357)53:46+19:4124:00
36Hanna ÖbergD12 (1025)27:19+8:2012:31
38Carl ÖbergH10 (1337)22:01+7:2113:50
39Eivor PetterssonD70 Kort (357)54:23+20:1824:16
49Lena PerssonD60 (365)44:00+16:1916:43
64Petter ValleriusH35 (318)57:04+31:1813:08
66Ida RydbergD20 (349)58:44+29:4617:44
71Thomas JohanssonH40 Kort-1 (820)32:01+9:328:46
72Ingemar PerssonH60 (671)41:32+16:0812:26
76Loke ÖstangårdH16 (1024)29:39+7:448:08
78Pia ÖstangårdD40 Kort-2 (637)44:20+20:1413:48
79Susanne GranD40 Kort-2 (637)44:41+20:3513:55
87Måns AxelssonH40 Motion (456)1:20:21+48:4824:20
89Nicklas EnlundOpen 9 (584)57:54+36:1614:09
94Karin HolmgrenD50 Motion (592)56:18+34:2924:48
99Karl-Johan RydbergH40 Kort-1 (820)36:09+13:409:54
104Richard OlovssonH40 Kort-1 (820)37:02+14:3310:08
105Hans-Åke ChristianssonH70 Kort (920)42:27+15:5515:26
112Robin JakobssonH21-1 (853)43:35+17:409:22
113Christer ÖbergH40 Kort-1 (820)37:46+15:1710:20
114Fabian ValleriusH14 (1160)34:12+14:1511:21
114Ann-Sofie OlovssonD40 Kort-2 (637)59:03+34:5718:23
119Oscar RiisH21 Elit 2 (662)39:44+14:188:27
121Maria NilssonD45 Motion (966)46:33+19:4219:43
127Annika RiisD50 (838)46:56+22:1115:14
132Per-Johan RiisH50-1 (836)41:49+20:3611:19
136Robert LarssonH21 Kort-1 (1006)47:44+24:2811:45
137Jakob RiisH21-1 (853)48:39+22:4410:27
140Lars KarlssonH70 Kort (920)49:25+22:5317:58
146Henrik PetterssonH13 (1083)42:59+24:4314:49
161Lars HolmgrenH50-1 (836)57:44+36:3115:38
177Arvid RudbergH21 Kort-1 (1006)58:36+35:2014:26
180Åsa AxelssonD45 Motion (966)1:08:10+41:1928:53
183Ellen OlovssonD13 (1017)1:23:18+58:2830:51
186Maja AxelssonD13 (1017)1:25:33+1:00:4331:41
218Ylva LarssonOpen 5 (2438)1:02:13+28:5518:37
247Agnes OlovssonU2 (1872)35:37+19:2523:44
279Sigrid HolmgrenU2 (1872)38:43+22:3125:48
281Märta HolmgrenU2 (1872)38:48+22:3625:52
Oliver ValleriusH16 (1024)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser