Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kongsberg OL

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Henrik André LarsenH17-20 Kort (293)24:25+3:487:28
4Åsne HaavengenD14 (924)28:01+5:099:29
9Øyvind DrageH50-1 (836)26:19+5:067:07
10Mathias DrageH21-1 (853)31:36+5:416:47
10Marlin HaavengenD16 (875)28:34+3:108:00
12Kristiane RogstadD18 (475)33:24+5:0110:30
13Anita Sørensen DrageD50 (838)29:47+5:029:40
17Mathilde Sæter FlessebergD14 (924)31:02+8:1010:31
18Christina Maria KasinD21 Kort-2 (742)31:40+6:339:25
20Helene EgerD16 (875)30:58+5:348:40
24Vetle DrageH14 (1160)25:26+5:298:26
27Sigurd Bonden KjørsvikH20 (281)34:20+11:239:48
31Atle Nikolai WølloH13 (1083)27:20+9:049:25
32Anne Willkommen EikenD18 Elit (551)29:18+5:228:23
35Idunn HaavengenD18 (475)38:05+9:4211:58
35Kjersti Tønnesen BergstølD16 (875)33:11+7:479:17
38Aurora MoholthD18 Elit (551)29:57+6:018:34
40Åsne Skram TrømborgD20 Elit (499)36:49+7:059:01
42Johan EgerH13 (1083)28:24+10:089:47
45Per Øivind EgerH45-2 (713)30:41+6:517:46
47Rikke Hjelseth LarsenD18 Elit 2 (265)41:50+15:3912:27
52Tord StrandH18 Elit (573)27:44+6:006:54
56Tale StrandD15 (801)39:19+12:4711:21
57Ingrid KvistadD45 (859)33:42+10:0510:37
67Trygve HeggedalH20 Elit (617)30:53+6:516:50
71Håkon LundH18 Elit 2 (534)31:56+8:489:02
88Siri MoholthD20 Elit (499)49:12+19:2812:03
90Tommy SæterH45 Motion (509)56:00+28:3518:00
91Kristin EgerD40 (496)53:48+27:1215:57
107Henrik HaugH18 Elit 2 (534)46:48+23:4013:15
108Peder Bonden KjørsvikH14 (1160)33:37+13:4011:10
109Erlend HaugH50-1 (836)37:51+16:3810:15
109Lene FlessebergD40 Motion (764)49:56+23:0018:25
112Rolf Trygve HaugH14 (1160)33:56+13:5911:16
122Sølve DrageH16 (1024)33:30+11:359:12
127Atle WølloH45-2 (713)44:53+21:0311:21
132Cora EbnerD45 Kort-2 (681)1:18:33+53:3425:20
144Bjørn Victor LarsenH55 (967)42:58+19:2412:27
147Katrine Hjelseth LarsenD50 Kort (901)54:53+32:0820:06
148Nina Hansen-MøllerudD50 (838)55:30+30:4518:01
152Bjørn HaavengenH50-1 (836)49:47+28:3413:29
161Eli Bonden KjørsvikD45 (859)57:51+34:1418:14
162Jane RødderD50 (838)1:15:24+50:3924:28
216Marte EgerU2 (1872)32:41+16:2921:47
413Lars Henrik LundOpen 5 (2438)1:32:13+58:5527:36
Olav LundH14 (1160)ej godkänd
Sarah WølloD16 (875)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser