Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H20 Elit

10 420 m, 123 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas GustafssonOK Kåre55:36
2Simon HectorSnättringe SK59:21+3:45
2Eero HeinonenMS Parma59:21+3:45
4Aleksi SorsaEspoon Suunta1:00:40+5:04
5Ollipekka HeikkiläLynx1:01:31+5:55
6Markus LarssonHestra IF1:01:46+6:10
7Elias Thorsdal MølnvikFossum IF1:02:11+6:35
8Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:02:55+7:19
9Matt GoodallCounties Manukau1:03:00+7:24
10Audun HeimdalKonnerud IL1:03:29+7:53
11Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:03:31+7:55
12Knut AasheimOppsal Orientering1:03:46+8:10
13Oskar LeinonenOK Kolmården1:04:18+8:42
14Håkon Raadal BjørloHalden SK1:04:34+8:58
15Anton ForsbergLånghundra IF1:04:35+8:59
16Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:05:03+9:27
17Filip GrahnHestra IF1:05:09+9:33
18Jonas JernIF Femman1:05:11+9:35
19Erlend Nilsen SandnesEmblem IL1:05:14+9:38
20Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:05:25+9:49
21Mattis HallbergIK Uven1:05:51+10:15
22Stian SundsvikFrol IL1:06:24+10:48
23Øyvind WiggenByåsen IL1:06:38+11:02
24André AnderssonOK Kåre1:06:50+11:14
25Ville JohanssonOK Kolmården1:06:51+11:15
26Filip JacobssonOK Tisaren1:06:55+11:19
27Lucas SundbladEksjö SOK1:07:01+11:25
28Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:07:16+11:40
29Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat1:07:18+11:42
30Harald LarssonHagaby GoIF Örebro1:08:21+12:45
31Sverre Bang StøengHamar OK1:08:25+12:49
32Erik ZeilonSkåneslättens OL1:08:33+12:57
33Kristian Nilsen SandnesEmblem IL1:08:37+13:01
34Antti SaikkoLappeen Riento1:08:55+13:19
35Filip WadstenOK Landehof1:09:01+13:25
36Tommy HayesAuckland OC1:09:24+13:48
37Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:09:31+13:55
38Hallvard Seim GrøvlenOL Trollelg1:09:41+14:05
39Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:10:02+14:26
40Ola AnderssonOK Orion1:10:10+14:34
41Linus LandergrenHestra IF1:10:32+14:56
42Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering1:10:36+15:00
43Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:10:40+15:04
44Tom CampbellLustens OK1:10:43+15:07
45Vili MustonenTampereen Pyrintö1:10:56+15:20
46Samuel PlumppuHestra IF1:11:04+15:28
47Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:11:09+15:33
48Nils AlexanderssonStora Tuna OK1:11:12+15:36
49Filip IvarssonOK Hammaren1:11:40+16:04
49Emil ÅbergOK Kåre1:11:40+16:04
51Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:11:44+16:08
52Henrik EklundVäxjö OK1:12:04+16:28
53Henrik EijsinkNydalens SK1:12:12+16:36
54Ivar Jevne ArnesenHamar OK1:12:18+16:42
55Olle NilssonOK Linné1:12:19+16:43
56Orhan KutlyAcademy 20161:12:25+16:49
57Are Smeland NygårdseterVegårshei IL1:12:36+17:00
58Peter NordbrødenHalden SK1:13:03+17:27
59Edvin CarlssonMarkbygdens OK1:13:19+17:43
60Juho KorpiLänsi-Rajan Rasti1:14:02+18:26
61Patrick ZbindenLeksands OK1:14:12+18:36
62Edvin AnderssonOK Norrvirdarna1:14:22+18:46
63Nick GebertOLK Wiggertal1:14:37+19:01
64Karl EngesAttunda OK1:14:38+19:02
65Malthe GaarsdalTisvilde Hegn OK1:15:20+19:44
66Jan BrunnerSödertälje-Nykvarn OF1:16:14+20:38
67Endre AaenStjørdals-Blink Orientering1:16:24+20:48
68Olav RemmenOL Trollelg1:16:53+21:17
69Jakob FranssonOK Milan1:17:40+22:04
70Bobby BrahmLånghundra IF1:18:03+22:27
71Emil ØbroOK Orion1:18:11+22:35
72Daniel DuhlboIFK Mora OK1:18:43+23:07
73Sven EngströmLinköpings OK1:18:47+23:11
74Heino OllinSävedalens AIK1:18:53+23:17
75Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK1:19:13+23:37
76Rein MårdalenFreidig1:19:26+23:50
77Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:19:42+24:06
78Anton KuukkaTampereen Pyrintö1:19:44+24:08
79Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:20:48+25:12
80Olle AnderssonTullinge SK1:21:09+25:33
81August KollbergEksjö SOK1:21:45+26:09
82Joakim SkärlénHaninge SOK1:22:29+26:53
83Eric DanielssonOK Kåre1:23:16+27:40
84Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:23:33+27:57
85Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:23:43+28:07
86Jonas ErikssonStora Tuna OK1:25:36+30:00
87John GunnarssonSurahammars SOK1:25:43+30:07
88Erik ForsHestra IF1:25:54+30:18
89Trygve HeggedalKongsberg OL1:27:07+31:31
90Caj SnickarsSolf IK1:27:12+31:36
91Johan EklundVäxjö OK1:27:20+31:44
92Sebastian FleissBerliner TSC1:27:55+32:19
93Fabian af HällströmOK771:27:56+32:20
94Adam ThellsénOK Roxen1:28:34+32:58
95Simon RuneforsVäxjö OK1:28:46+33:10
96Samuli SaukkonenSK Uusi1:29:05+33:29
97Miika VehmasEspoon Suunta1:29:48+34:12
98Martin NorrbomSala OK1:30:22+34:46
99Carl Emil Schøier KovstedTisvilde Hegn OK1:30:23+34:47
100Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:31:16+35:40
101Jan DalheimerIK Vikings OK1:31:53+36:17
102Hugo DahlbergHaninge SOK1:34:34+38:58
103Aleksi PietikäinenSK Uusi1:34:45+39:09
104Fabian SteenOK Enen1:38:20+42:44
105Oskar EngmanNyköpings OK1:38:58+43:22
106Jonas CarlssonSundbybergs IK1:39:45+44:09
107Erik BerglundOK Kåre1:40:18+44:42
108Erik NallgårdVästerås SOK1:41:25+45:49
109Ossi JärvinenTampereen Pyrintö1:41:46+46:10
110Carl RämmalLunds OK1:42:13+46:37
111Oscar SundlöfSundsvalls OK1:47:54+52:18
112Markus NordmarkNässjö OK1:49:28+53:52
113Martin PerssonÅrsunda IF1:52:09+56:33
114Mikkel Kaae-NielsenSøllerød OK2:00:00+1:04:24
115Asger Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK2:02:41+1:07:05
116Jacob ErikssonKFUM Örebro OK2:04:10+1:08:34
Oskar LindEksjö SOKej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Samuel HedlundLånghundra IFej godkänd
Johannes LouhiHelsingin Suunnistajatej godkänd
Johannes RidefeltOK Linnéej godkänd
Martin HerbertTäby OKej godkänd
Philip EdvardssonEksjö SOKej godkänd
Olai Stensland LillevoldFossum IFej start
Alexander WiklundFinspångs SOKej start
Martin SärnbrinkOK Tisarenej start
David AxelssonFinspångs SOKej start
Erik HanssonHärnösands OKej start
Pyry MustonenTampereen Pyrintöej start
Olli OjanahoOunasvaaran Hiihtoseuraej start
Topi RaitanenHelsingin Suunnistajatej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser