Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18 Elit

7 670 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre42:03
2Jesper SvenskStora Tuna OK42:21+0:18
3Henrik JohannessonRonneby OK43:24+1:21
4Aaro AhoValkeakosken Haka44:23+2:20
5Jørgen BaklidKonnerud IL44:44+2:41
6Akseli RuoholaMS Parma44:53+2:50
7Otto KaarioSuunta Jyväskylä45:55+3:52
8Henning SjökvistStora Tuna OK45:56+3:53
9Elias EkvallTrollhättans SOK46:05+4:02
10Vegard GulbrandsenAsker SK46:18+4:15
11Arvid ClaessonJönköpings OK46:23+4:20
12Eric RosjöJönköpings OK46:32+4:29
13Simon ImarkTullinge SK46:38+4:35
14Oliwer LundbergOK Bävern46:43+4:40
15Felix AxelssonMarkbygdens OK47:03+5:00
16Simon SchusterIFK Lidingö SOK47:29+5:26
17Ville LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat47:31+5:28
18Tuomas HeikkiläHelsingin Suunnistajat47:44+5:41
19Andreas JonssonOK Orion48:00+5:57
20Kasper FosserHeming Orientering48:03+6:00
21Teemu EerolaTampereen Pyrintö48:11+6:08
22Rickard DjerfTibro OK48:22+6:19
23Victor ImarkTullinge SK48:37+6:34
24Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna49:00+6:57
25Antti PasiKymin Suunnistajat49:06+7:03
26Filip TrofastBredaryds SOK49:47+7:44
27Andreas UllerKils OK49:57+7:54
28Even-Johan KaspersenMo o-klubb49:59+7:56
29Bjørn Anders FlågenHeming Orientering50:12+8:09
30Johan WehlinSkogspojkarnas OK50:14+8:11
31Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna51:06+9:03
32Trygve Kristoffer LøvliHalden SK51:11+9:08
33Oscar JohanssonKarlskrona SOK51:15+9:12
34Ludvig EkNyköpings OK51:32+9:29
35Daniel KoivistoKymin Suunnistajat51:59+9:56
36Isak HertinIK Hakarpspojkarna52:00+9:57
37Carl CarlssonNyköpings OK52:01+9:58
38Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK52:08+10:05
39Erling HjermstadFossum IF52:50+10:47
40Simon LarssonOK Hällen52:54+10:51
41Erik HerneOK Ravinen52:56+10:53
42Olle JosarpFK Friskus-Varberg53:09+11:06
43Albin AnderssonTullinge SK53:17+11:14
44Alex CarcasHalden SK53:22+11:19
45Alvar PalmenEspoon Suunta53:36+11:33
46August Asheim  BirkelandHalden SK53:41+11:38
47Lasse Fugmann ThamdrupTisvilde Hegn OK53:43+11:40
48Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus53:44+11:41
49Viktor WassénVänersborgs SK54:06+12:03
50Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK54:10+12:07
51Albin BjörnuddIFK Umeå54:11+12:08
52Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK54:18+12:15
53Rasmus WickbomVittjärvs IK54:27+12:24
54Oskar EdvardssonJärfälla OK54:36+12:33
55Olle GrywenzOK Linné54:37+12:34
56Albin ClaessonSävedalens AIK54:39+12:36
57Rasmus Møller JessOK Linné54:55+12:52
58Kacper KucaOK Kolmården54:59+12:56
59Sebastian DalandKristiansand OK55:00+12:57
60Håkan RambergHallstahammars OK55:14+13:11
61Benjamin SturekSOK Viljan55:20+13:17
62Otto StuhlhoferOK Landehof55:25+13:22
63Niklas CarlssonSundbybergs IK55:57+13:54
64John LarssonRånäs OK56:11+14:08
65Anton KällströmSala OK56:23+14:20
65Fredrik JohanssonOK Nackhe56:23+14:20
67Vesa LahtinenHiidenkiertäjät56:30+14:27
68Konsta PitkänenTampereen Pyrintö56:36+14:33
69Akseli KauppiTampereen Pyrintö56:48+14:45
70Johan EdenhamnLänna IF56:52+14:49
71Emil KarlssonHestra IF56:54+14:51
72Styrk Hundseid KamsvågFossum IF57:05+15:02
73Jonas AnderssonOK Roxen57:20+15:17
74Oscar LyngenFrol IL57:30+15:27
75Gustav ÖgrenOK Kåre57:32+15:29
76Axel HalvarssonKarlskrona SOK58:01+15:58
77Eskil TryggöTrollhättans SOK58:15+16:12
78Rasmus LundbergOK Bävern58:21+16:18
79Mads Møller SkaugOK Pan Århus58:24+16:21
80Tuve MöllerOK Linné58:30+16:27
81Jason BransomeOK Ravinen58:41+16:38
82Waldemar AnderssonLånghundra IF58:44+16:41
83Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot59:10+17:07
84Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK59:30+17:27
85Robin SalénBergnäsets AIK59:36+17:33
86Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:00:07+18:04
87Lukas LundgrenVäxjö OK1:00:39+18:36
88August MollénOK Denseln1:00:57+18:54
88Georg EklöwOK Södertörn1:00:57+18:54
90Benjamin LangerakJärfälla OK1:01:03+19:00
91Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn1:01:20+19:17
92Teemu LehtorantaSK Uusi1:01:42+19:39
93Johan PerssonAttunda OK1:01:47+19:44
94Jørgen WulfsbergNydalens SK1:01:55+19:52
95Carl HolmbergIF Hagen1:02:28+20:25
96Tord StrandKongsberg OL1:03:11+21:08
97Oskar ForsbergTullinge SK1:03:18+21:15
98Emil GrehnOK Rodhen1:03:53+21:50
99Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK1:03:58+21:55
100Daniel RönnqvistOK Linné1:04:42+22:39
101Einar EkelandOddersjaa1:05:07+23:04
102Arttu LaaksonenAngelniemen Ankkuri1:05:16+23:13
103Felix Lindell ÖhmanOK Måsen1:05:22+23:19
104Antti VäyrynenKymin Suunnistajat1:05:30+23:27
105Arttu VesterinenTampereen Pyrintö1:05:31+23:28
106Hampus NyströmIF Hagen1:06:42+24:39
107Eero LapilaMS Parma1:07:14+25:11
108Nils Hammaräng GripKalmar OK1:09:39+27:36
109Axel GranqvistOK Ravinen1:10:05+28:02
110Edvin NordströmTäby OK1:13:40+31:37
111Fritjof AxelssonFK Göingarna1:14:24+32:21
Håkon Østraat SævareidHalden SKej godkänd
Aaro JulkunenMS Parmaej godkänd
Martin MörsellOK Kåreej godkänd
Lars SolliMo o-klubbej start
Christian MøllerAalborg OKej start
Johan HerbertTäby OKej start
Elias JonssonNydalens SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser