Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Elit 2

12 470 m, 132 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-Voima1:09:37
2Gustav HindérOK Tisaren1:11:36+1:59
3Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:12:16+2:39
4Henrik LöfåsOK Linné1:12:30+2:53
5Tuomo IstolahtiKangasala SK1:12:56+3:19
6Erik Folkesson BlomIFK Mora OK1:13:07+3:30
7Felix SpäthLillomarka OL1:13:30+3:53
8Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:13:35+3:58
9Alan CherryVaregg Fleridrett1:13:36+3:59
10Nils SpetzUlricehamns OK1:13:39+4:02
11Isak BergsetNTNUI1:13:58+4:21
12Jakob AnderssonOK Linné1:14:21+4:44
13Fredrik MattssonOK Kåre1:15:10+5:33
14Linus RappIFK Mora OK1:15:27+5:50
15Philip PerssonOK Orion1:15:30+5:53
16Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:15:40+6:03
17Juha SorvistoVaajakosken Terä1:15:43+6:06
18Jonas LundgrenLinköpings OK1:16:16+6:39
19Erik BlomgrenStora Tuna OK1:16:26+6:49
20Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima1:16:30+6:53
21Erik MartinssonLinköpings OK1:16:52+7:15
22Jonas MerzOK Tisaren1:17:00+7:23
22Daniel NilssonNyköpings OK1:17:00+7:23
24Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:17:03+7:26
25Simon LundinFinspångs SOK1:17:30+7:53
26Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:17:48+8:11
27Oskar AndrénOK Tisaren1:17:55+8:18
27Sindre Østgulen DeiszNTNUI1:17:55+8:18
27Andreas BerganderEksjö SOK1:17:55+8:18
30Johan AronssonOK Tisaren1:18:05+8:28
31Albin SjöhedGävle OK1:18:06+8:29
32Jonas Klausen EspedalNTNUI1:18:20+8:43
33Duncan BirtwistleVaregg Fleridrett1:18:44+9:07
34Juho KinniTampereen Pyrintö1:18:46+9:09
35Sixten WalheimOK Rodhen1:18:59+9:22
36Andreas HolmbergIFK Mora OK1:19:02+9:25
37David HolmbergSundsvalls OK1:19:05+9:28
38Erik BomanGävle OK1:19:18+9:41
39Emil AnderssonÄrla IF1:19:41+10:04
40Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett1:19:57+10:20
41Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:20:24+10:47
42Jyri UusitaloPellon Ponsi1:20:31+10:54
43Ivan ForsgrenOK Tisaren1:20:40+11:03
44Jonas KjällCentrum OK1:20:56+11:19
45Santeri SainioKangasala SK1:20:59+11:22
46Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK1:21:14+11:37
47Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:22:15+12:38
48William PommerStora Tuna OK1:22:17+12:40
49Johan SöderlundLeksands OK1:22:19+12:42
50Daniel RoosAttunda OK1:22:20+12:43
51Jegor KostylevIFK Mora OK1:23:02+13:25
51Anton LifRehns BK1:23:02+13:25
53Oskar LundqvistOK Orion1:23:14+13:37
54Jouni HeinonenKoovee1:23:37+14:00
55Andrey LamovIFK Mora OK1:24:34+14:57
56Jonas EngströmOK Hällen1:25:00+15:23
57Gene BeveridgeNorth West Orienteering Club1:25:03+15:26
58Anton NilssonOK Tranan1:25:28+15:51
59Assar HellströmOK Ravinen1:25:33+15:56
60Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:25:51+16:14
61Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:25:57+16:20
62Brent GodmanGotlands Bro OK1:26:25+16:48
63Albin PetterssonOK Tisaren1:26:32+16:55
64Oskar BrandtHJS-Vansbro OK1:26:43+17:06
65Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:26:48+17:11
66Erik GustafssonNTNUI1:26:54+17:17
67Albin AnderssonMarkbygdens OK1:27:09+17:32
68Anders Felde OlaussenHalden SK1:27:14+17:37
69Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:27:18+17:41
70Anders AxlingSundsvalls OK1:27:27+17:50
71Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:27:51+18:14
72Anders VedinSundsvalls OK1:28:05+18:28
73Andreas Grøteide PoldenGneist1:28:16+18:39
74Dan WinnbergIK Trenne Ullared1:28:28+18:51
75Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:28:56+19:19
76Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:29:03+19:26
77Kevin StåhlOK Hammaren1:29:13+19:36
78Erik MemmiHalmstad OK1:29:14+19:37
79Martin SklenarUlricehamns OK1:29:23+19:46
80Viktor SilvemarkÄrla IF1:29:46+20:09
81Sergiu FalaAcademy 20161:29:54+20:17
82Andreas HolmqvistHestra IF1:29:58+20:21Ladda ner rutt i gpx-format
83Erik LindOK Linné1:30:13+20:36
84Oscar RiisGamleby OK1:30:14+20:37
85Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:30:23+20:46
86John KumlinIK Ymer1:30:58+21:21
87Daniel NetzIFK Göteborg1:31:13+21:36
88Ola KeiseråsIL Leik1:31:43+22:06
89Andreas NilssonMarkaryds FK1:31:49+22:12
90Emil JohanssonOK Tisaren1:32:10+22:33
91Albert AskengrenBergnäsets AIK1:32:13+22:36
92Gustav StenbergOK Skogshjortarna1:32:17+22:40
93Jonny MalleyOK Södertörn1:32:38+23:01
94Simon MarteliusAttunda OK1:32:50+23:13
95Erik DahlqvistStorviks IF1:33:05+23:28
96Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:33:15+23:38
97Oscar VångellÄrla IF1:33:50+24:13
98Simon EklövOK Linné1:33:53+24:16
98Håkan PetterssonOK Djerf1:33:53+24:16
100Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:34:08+24:31
101Johannes KnutasAttunda OK1:34:38+25:01
102Erik BjörklundLeksands OK1:36:46+27:09
103Patrik LindÄrla IF1:36:47+27:10
104Mikael PihelOK Tisaren1:36:51+27:14
105Marcus EkKöping-Kolsva OK1:38:05+28:28
106Mattias JohanssonIFK Mora OK1:38:35+28:58
107Niklas ThörnOK Vilse 871:38:41+29:04
108Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:38:56+29:19
109Sebastian AgerhällOK Tisaren1:39:06+29:29
110Calle StenbergOK Skogshjortarna1:39:33+29:56
111Jonas AnderssonStora Tuna OK1:39:38+30:01
112Benjamin AnciauxD-Team Belgium1:41:03+31:26
113Fredrik WigertzLånghundra IF1:41:48+32:11
114Ulrik ImbergOK Linné1:41:51+32:14
115Oscar BjörckJärla Orientering1:42:20+32:43
116Lennart BengtssonFalkenbergs OK1:43:22+33:45
117Alf Johan Walgermo LimaGanddal IL1:44:25+34:48
118Lok Hin MaHong Kong Joint School Orienteering Association1:46:31+36:54
119Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:47:02+37:25
120Markus AdolfssonTullinge SK1:49:41+40:04
121Anders KallingsVisborgs OK1:54:47+45:10
122Otto LundmanOK Roslagen2:04:32+54:55
123Niklas FriskMarkbygdens OK2:08:57+59:20
124Nils DahlqvistStorviks IF2:13:13+1:03:36
125Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:40:23+1:30:46
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Mikkel SørensenNTNUIej godkänd
Paul SirumFrol ILej godkänd
Bjørn LundanesNTNUIej godkänd
Kalle JohanssonHalmstad OKej godkänd
Niklas AldénOK Linnéej godkänd
Simon SjöhedGävle OKej godkänd
Marcus BeckiusOK Tyrej start
Yevhen KandybeyOrienteerej start
Göran WinbladRehns BKej start
Martin AhlbergerHestra IFej start
Erik JohanssonHalmstad OKej start
Anders ÖsterlundVästerås SOKej start
Arvid VågIFK Göteborgej start
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser