Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18 Elit 2

6 970 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Konsta PuranenTampereen Pyrintö40:33
2Saul KlemolaRaja-Karjalan Suunnistajat43:34+3:01
3Mathias GløersenOL Tønsberg og Omegn43:40+3:07
4Victor HelgessonHestra IF44:26+3:53
5Axel HoveidAsker SK44:33+4:00
6Johannes BordalRingsaker OK45:17+4:44
6Elias AnderssonOK Norrvirdarna45:17+4:44
8Johan OlsonIK Uven45:56+5:23
9Johan HagströmerOK Klemmingen45:59+5:26
10Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK46:15+5:42
11Taavi MustajokiTampereen Pyrintö46:32+5:59
12Erlend Kvittum NytrøenTynset IF47:01+6:28
13Konsta PiironenMS Parma47:16+6:43
14Olof SkoglundKils OK48:07+7:34
15Jonas LauriFK Herkules48:17+7:44
16Andreas PerssonOK Hammaren48:48+8:15
17Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat48:55+8:22
18Jonas UnsgårdIL Leik48:59+8:26
19Lavran ThorstensenOppsal Orientering49:06+8:33
20Jaakko MesiäinenNavi49:22+8:49
21Simon DahlbergOK Nolaskogsarna49:25+8:52
22Walter LagerhällRehns BK49:30+8:57
23Olle SörqvistMarkbygdens OK49:45+9:12
24Christian RedtzerAttunda OK50:00+9:27
25Johan LindmanFinspångs SOK50:14+9:41
26Ole Wanvik HaugenFreidig50:28+9:55
27David RisbergKils OK50:32+9:59
28Oscar SundbaumVittjärvs IK50:34+10:01
29Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura50:40+10:07
30Oscar PrytzTjalve IF Norrköping50:44+10:11
31Vidar PerssonTäby OK51:08+10:35
32Pontus ErlandssonSOK Viljan51:18+10:45
33Matias SalonenHelsingin Suunnistajat51:27+10:54
34Lars VicariNavi51:52+11:19
35Aleksi HellmanMS Parma52:02+11:29
36Tobias KarlssonSnättringe SK52:06+11:33
37Aleksander SkoglundFreidig52:29+11:56
37Albin LarssonKatrineholms OK52:29+11:56
39Viktor BarkegrenStora Tuna OK52:35+12:02
40Hugo LindbärgOK Södertörn52:38+12:05
41Linus BacklundOK Södertörn52:40+12:07
42Rune ØstergaardSøllerød OK53:25+12:52
43Johan LammFrölunda OL53:27+12:54
44Jesper VikmanOK Nolaskogsarna53:28+12:55
45Sam LunøeNydalens SK53:30+12:57
46Erlend BrendstuenHalden SK53:57+13:24
47Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna53:58+13:25
48Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL54:11+13:38
49Tim OlssonBrattås CK54:31+13:58
50Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK54:32+13:59
51Axel JutterströmIFK Mora OK55:01+14:28
52Albin AnderssonOK Ravinen55:10+14:37
53Hannes StubbIK Falken55:21+14:48
54Mathias VindalFreidig55:56+15:23
55Josef JohanssonOK Kolmården55:57+15:24
56Otso WesterlundKoovee56:00+15:27
57Jonas TofteredIF Rigor56:02+15:29
58Truls LindholmSundsvalls OK56:07+15:34
59Hannes BergenfurIK Vikings OK56:12+15:39
60Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK56:29+15:56
61Victor ThörnkvistSol Tranås56:32+15:59
62Arvid LinderOK Hällen56:41+16:08
63Aleks HiidenhoviMS Parma56:57+16:24
64Knut KyrkjebøTIF Viking56:58+16:25
65Aaro LampinenSK Uusi57:11+16:38
66Eric LöfqvistOK Njudung57:34+17:01
67Hannes HolmbackIF Femman57:42+17:09
68Martin GranbergIFK Mora OK58:07+17:34
69Juho TiukkanenVaasan Suunnistajat ry58:17+17:44
70Filip BrunanderAttunda OK58:47+18:14
71Lukas HellgrenOK Ravinen58:54+18:21
72Hugo EkingeOK Motala58:57+18:24
73Hallvard Arntzen FossSandefjord OK58:59+18:26
74Simon ÖsterlingOK Södertörn59:29+18:56
75Christopher WilestedtAttunda OK59:31+18:58
76Adam SegerslättSkåneslättens OL1:00:00+19:27
77Kiri HuhtanenTampereen Pyrintö1:00:05+19:32
78Mårten OlssonGävle OK1:00:07+19:34
79Henrik HamreforsVästerås SOK1:01:26+20:53
80Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF1:01:38+21:05
81Martin StorkampSundsvalls OK1:01:42+21:09
82Erik VinbladLunds OK1:01:51+21:18
83Mikko LähdesmäkiRasti-Hyry1:02:39+22:06
84Carl EkbringKexholms SK1:02:43+22:10
85Håkon LundKongsberg OL1:03:00+22:27
86Isak PrellnerSkåneslättens OL1:04:29+23:56
87Erik TuuriBergnäsets AIK1:04:37+24:04
88Jørgen VisterHalden SK1:04:38+24:05
89Filip SvenssonOK Löftan1:06:40+26:07
90Andreas MagnvallOK Södertörn1:07:14+26:41
91Axel ForsmanFK Herkules1:07:33+27:00
92Alfred LönnVästerås SOK1:09:41+29:08
93David LevinSvaide Roma SOK1:13:33+33:00
93Isac JohanssonSol Tranås1:13:33+33:00
95Erik OlssonGävle OK1:14:36+34:03
96Alexander Skaug YtterbølHalden SK1:14:53+34:20
97Alexander  AlnessLånghundra IF1:15:09+34:36
98Henrik HaugKongsberg OL1:18:23+37:50
99Oskar EngesAttunda OK1:21:57+41:24
100Tobias von KronhelmOK Måsen1:29:27+48:54
101Fredrik StenbeckOK Österåker1:32:31+51:58
102Joel SjödinOK Kolmården1:34:58+54:25
103Harald LarssonBergnäsets AIK1:38:42+58:09
Gustaf BerglundIFK Mora OKej godkänd
Lucas NorrmanAttunda OKej godkänd
Pontus LindblomOK Roxenej start
Gustaf HedegårdOK Kolmårdenej start
Viktor ÖstergrenVäxjö OKej start
Simen BallangrudRaufoss I.L. Orienteringej start
Ole FlaattenOK Skeidiej start
Petter Vangen LunåsmoTynset IFej start
Mikko AholaKangasala SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser