Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18

6 570 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikkel Lyskjær JensenTisvilde Hegn OK40:31
2Igor LinkevichСДЮСШОР Сибиряк42:41+2:10
3Ole Jakob OlsrødStokke IL44:21+3:50
4Wout KeuppensOMEGA44:39+4:08
5Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF44:40+4:09
6Simon ErikssonUmeå OK44:46+4:15
7Romas BazelisRASKK SK46:19+5:48
8Noa PruthIK Hakarpspojkarna46:34+6:03
9Hjalmar LjungbergSjövalla FK46:43+6:12
10Mats Jørgen Nordmo IngdalMellembygd OL47:08+6:37
11Andreas KarlssonPiteå IF48:45+8:14
12Jesper KarlssonTjalve IF Norrköping49:05+8:34
13Morten KnudsenOK Melfar49:41+9:10
14Emil Olander LorenzCopenhagenO50:57+10:26
15Oscar StombergIF Hagen51:11+10:40
16Emil JohanssonOK Bävern51:20+10:49
17Rasmus MöllerArboga OK51:53+11:22
18Emanuel NäslundSkogslöparna51:59+11:28
19Mathias BlomsterRonneby OK52:07+11:36
20Nils CreusatHautes Vosges Orientation52:24+11:53
21Bjørnar LøvliAsker SK52:26+11:55
22Linus HansénOK Botnia52:31+12:00
23Sander H. RogndokkenFet OL52:38+12:07
24Alexander GraadRonneby OK52:44+12:13
25Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna52:59+12:28
25Måns OlmKils OK52:59+12:28
27Vilhelm MelkstamLerums SOK53:02+12:31
28Martin SkyggessonOK Nackhe54:02+13:31
29Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK54:12+13:41
30Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro54:36+14:05
31Timon AeglerIG Bloch55:19+14:48
32Håvard HovdeRingsaker OK55:22+14:51
33Martin LundStenungsunds OK55:43+15:12
34Sixten ElehedLinköpings OK56:05+15:34
35Emil PetterssonKarlskrona SOK56:13+15:42
36Rasmus SvenssonVärend GN OL56:24+15:53
37Simon TörnqvistOK Ravinen57:24+16:53
38Peter HansenCopenhagenO57:55+17:24
38Sigurd Ranheim BrynestadRingsaker OK57:55+17:24
40Hugo ThunbergOK Alehof58:24+17:53
41Jakob HöstOK Skogsfalken58:52+18:21
42Oscar LangVästerviks OK58:54+18:23
43Vegard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL59:03+18:32
44Rasmus Damgaard NielsenCopenhagenO59:43+19:12
45Olof LundgrenUmeå OK1:00:11+19:40
46Peter KlogborgOK-Htf1:00:34+20:03
47Rasmus RasmussenOK Snab1:01:00+20:29
48Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK1:01:05+20:34
49Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:01:21+20:50
50William ErnlundOK Linné1:02:23+21:52
51Hans V. PetersenOK Gorm1:02:55+22:24
52Simon StålhammarTullinge SK1:04:18+23:47
53Simon LundbergIK Vikings OK1:04:45+24:14
54Marcus DolkForsa OK1:05:00+24:29
55Aatu KorjaHiidenkiertäjät1:05:17+24:46
56Casper ThygesenOK Snab1:05:22+24:51
57Ludwig GustavssonOK Bävern1:05:40+25:09
58Till BolligerOLV Baselland1:06:01+25:30
59Oskar PerssonÅrsunda IF1:06:29+25:58
60Olof LissmatsOK Södertörn1:07:12+26:41
61Albin HenryssonKarlskrona SOK1:08:30+27:59
62Haakon JohannesenIndre Østfold OK1:09:13+28:42
63Elias LiukkaKalevan Rasti1:09:39+29:08
64Carl BörnstedtKungälvs OK1:09:59+29:28
65Hugo LomMarkbygdens OK1:10:00+29:29
66Hugo ThorellOK Ravinen1:10:32+30:01
67Emil AlpbergAlmby IK1:10:38+30:07
68Erik LiljebjörnNybro OK1:10:45+30:14
69Simon WiklundFalköpings AIK OK1:12:10+31:39
70Fredrik OrmöSnättringe SK1:12:28+31:57
71Lukas ArkängTullinge SK1:13:11+32:40
72Hugo HelenelundNärpes OK1:13:27+32:56
73Christian LindhSundbybergs IK1:13:44+33:13
74Adam KuttiHagaby GoIF Örebro1:15:37+35:06
75Adam LiljaOK Enen1:16:00+35:29
76Daniel CarlgrenSala OK1:17:06+36:35
77Anton HåkanssonLunds OK1:17:44+37:13
78Gustav HjellströmIK Hakarpspojkarna1:20:03+39:32
79Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:23:49+43:18
80Elis BergOK Fryksdalen1:24:41+44:10
81Sindre WoldSundbybergs IK1:27:17+46:46
82Fredrik NorlinIFK Mora OK1:28:55+48:24
83Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL1:30:02+49:31
84Arne KvarnefalkJärfälla OK1:30:05+49:34
85Hannes WegeliusHagaby GoIF Örebro1:32:15+51:44
86Petka HummelholmKalevan Rasti1:33:53+53:22
87Albin KvarnefalkJärfälla OK1:46:08+1:05:37
88Axel AurénOK Botnia1:47:59+1:07:28
89Gustav NordforsOK Enen1:48:09+1:07:38
90Joel SjödinOK Nipan1:50:35+1:10:04
91Theodor LindbergOK Enen2:09:14+1:28:43
92Li ZeanSDSZ Orienteering Club2:13:28+1:32:57
Adrian LundbergIK Vikings OKej godkänd
Albin LagerNässjö OKej start
Dan ÖsterlundVästerås SOKej start
Jonathan MagnussonRehns BKej start
Magnus RambergØstmarka OKej start
Erik JönssonLunds OKej start
Niclas LimnefeltIFK Lidingö SOKej start
Ola Løvald BråtenAsker SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser