Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H15

5 410 m, 185 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK28:36
2Viktor SvenskStora Tuna OK29:03+0:27
3Juuso ViskariHiidenkiertäjät29:41+1:05
4Lars Young VikNydalens SK30:19+1:43
5Simon FriskGustavsbergs OK30:40+2:04
6Emanuel HerberthsonLinköpings OK30:52+2:16
7Benjamin NäslundSkogslöparna31:17+2:41
8Carl JosefssonSävedalens AIK31:21+2:45
9Alfred PetterssonFalköpings AIK OK31:24+2:48
10Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK31:40+3:04
11Joar HertinIK Hakarpspojkarna31:45+3:09
12Isak JonssonNydalens SK31:53+3:17
13Jakob ThellsénOK Roxen32:10+3:34
14Gaute Kvittum NytrøenTynset IF32:55+4:19
15Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat33:00+4:24
16Johan LangerakJärfälla OK33:01+4:25
17Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb33:08+4:32
18Jakob SjöbergGävle OK33:15+4:39
19Hugo DjurstedtEksjö SOK33:21+4:45
20Hugo StrömUlricehamns OK33:32+4:56
21Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby33:42+5:06
22Albin TollOK Njudung33:45+5:09
23Olof LjunggrenLinköpings OK33:51+5:15
24Arvid WesterbergOK Kolmården33:55+5:19
25Jesper LidmarSnättringe SK33:58+5:22
26Melker ForsbergKFUM Örebro OK34:00+5:24
27Philip CarlssonNyköpings OK34:21+5:45
28Hugo SetthagenOK Tranan34:22+5:46
29Johan CallebergSnättringe SK34:29+5:53
30Samuel PihlströmOK Landehof34:30+5:54
31Cedrik SandellOK Raseborg34:53+6:17
32Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna34:58+6:22
33Linus KristianssonTrollhättans SOK35:21+6:45
34Ludvig HolmqvistOK Tor35:27+6:51
35Mattis PerssonEksjö SOK35:32+6:56
36Arvid RoosOK Linné35:35+6:59
37Valtteri KankainenSotkamon Jymy35:50+7:14
38Anton HänströmTäby OK35:56+7:20
39Seeti KyllönenKuhmon Peurat36:01+7:25
40Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb36:24+7:48
41Bendik EliassenFredrikstad SK36:29+7:53
42Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK36:35+7:59
43Adrian VartiaOK Löftan37:10+8:34
44Hugo JakobssonEksjö SOK37:28+8:52
45Isac ErikssonOK Nolaskogsarna38:06+9:30
46Mattias HaneOK Tyr38:07+9:31
47Casper HedarOK Tor38:10+9:34
48Andreas NäslundVästerås SOK38:20+9:44
49Erik HogedalGöteborg-Majorna OK38:24+9:48
50Anders VestølVegårshei IL38:33+9:57
51Pauls AlberingsZVOC38:34+9:58
52Albin LindgrenVisborgs OK38:44+10:08
53Axel Leijon ThorellLånghundra IF39:15+10:39
54Adam HodinÅrsunda IF39:26+10:50
55Elias BergsetIL Veten39:37+11:01
56Allan HedbergLunds OK39:43+11:07
56Krystian PeterburskiBerliner TSC39:43+11:07
58Benjamin TerentForsa OK39:49+11:13
59Jakob HjelsethOL Tønsberg og Omegn39:56+11:20
60Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK40:00+11:24
61Odd-Anton HermansenKristiansand OK40:11+11:35
62Petter Liabakk EriksenByåsen IL40:17+11:41
63Noah BechtelFK Friskus-Varberg40:20+11:44
64Eemeli KokkonenKajaanin Suunnistajat40:35+11:59
65Gustav ÖstenssonOK Tranan40:57+12:21
66Joar TryggöTrollhättans SOK41:14+12:38
67Melker ElofssonOK Njudung41:30+12:54
68Gustav PermanOK Tyr41:34+12:58
69William SeguraKFUM Örebro OK41:47+13:11
70Anton SilierJärfälla OK41:50+13:14
71Simon OlssonHjärnarps OL41:53+13:17
72Hannu MalinenKuhmon Peurat41:56+13:20
73Elias RöstinSöders-Tyresö42:01+13:25
74Albin FalkNyköpings OK42:07+13:31
75Samuel ErikssonEds SK42:09+13:33
76Wertti AutioHyvinkään Rasti42:21+13:45
76Even ØstrengRaumar Orientering42:21+13:45
78Elias BergenfurIK Vikings OK42:33+13:57
79Edvin NilssonGotlands Bro OK42:46+14:10
80Povel HedbergLunds OK42:51+14:15
81Leo JohanssonOK Kolmården43:06+14:30
82Albin BergerDomnarvets GOIF43:11+14:35
83Marius MøllerStjørdals-Blink Orientering43:13+14:37
84Melker HörnfeldtOK Ravinen43:20+14:44
85Niklas SvenssonJärfälla OK43:32+14:56
86Mattias LevinSvaide Roma SOK43:55+15:19
87Johan AlpbergAlmby IK43:57+15:21
88Edvin HägglundOK Nolaskogsarna44:06+15:30
89Casper VånsjöArboga OK44:08+15:32
90Albin KronkvistÖrkelljunga FK44:29+15:53
91Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK44:43+16:07
92Johannes GreenAlmby IK44:48+16:12
93Nils KylbornAlmby IK45:03+16:27
94Eirik BlågestadIndre Østfold OK45:25+16:49
94Tim DalheimerIK Vikings OK45:25+16:49
96Odin UnsgårdIL Leik45:32+16:56
97Simon SvahnEksjö SOK45:42+17:06
98Pontus LindgrenVästerås SOK45:56+17:20
99Rasmus JonssonDomnarvets GOIF46:04+17:28
100Jonatan StåhlSundbybergs IK46:13+17:37
101Jakob ZällHjärnarps OL46:14+17:38
101Simon GiselssonRonneby OK46:14+17:38
103Tore MarkhusVerdal OK46:36+18:00
104Axel JohanssonSol Tranås46:40+18:04
105Oskar StenviOK Linné46:42+18:06
106Anton HolmOK Djerf46:51+18:15
107Fredrik HanssonTäby OK46:53+18:17
108Jonatan HøhneOK Sorø47:42+19:06
109August AbrahamssonGällstadbygdens SOK47:44+19:08
110Johannes BladhTullinge SK48:09+19:33
111Mattias ÖsterdahlVisborgs OK48:12+19:36
112Sigvart Eugen BerglandIndre Østfold OK48:21+19:45
113Haralds VišņevskisZVOC48:26+19:50
114Axel OrrhedeHelsingborgs SOK48:37+20:01
115Emil DanielssonOK Hammaren48:53+20:17
116Markus ÖsterlundVästerås SOK48:54+20:18
117MATTIAS JONASSONÄlvdalens IF OK49:00+20:24
118Andreas JohanssonLidköpings VSK49:24+20:48
119Marcus HermanssonIF Hagen49:47+21:11
120Mads Jørgen SkageGneist50:19+21:43
121Melvin JakobssonOK Södertörn50:38+22:02
122Assar JohanssonTjalve IF Norrköping50:41+22:05
123Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK50:50+22:14
124Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering50:57+22:21
125Adrian SkobeKalmar OK51:26+22:50
126Kalle TuuriOK Renen51:32+22:56
127Gustav BjörklundIFK Mora OK51:47+23:11
128Anton SegermanIF Thor52:06+23:30
129Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby52:18+23:42
130Jacob MobergHelsingborgs SOK52:19+23:43
131Pontus ErikssonHjärnarps OL52:20+23:44
132Johan HolmbergIF Hagen52:32+23:56
133Asgeir EspelandTynset IF52:34+23:58
134Jonathan PetterssonSOK Viljan53:14+24:38
135Frank OBrienCorkO53:30+24:54
136Adam BrattTullinge SK53:42+25:06
137Emil BybergDomnarvets GOIF53:54+25:18
138Gustaf NilssonVimmerby OK53:58+25:22
139Oskar MagnussonRehns BK54:16+25:40
140Linus LundbergOK Bävern54:40+26:04
141Sergei MikhailovskiiНовоуральск55:13+26:37
142Clas NorgrenGällstadbygdens SOK55:20+26:44
143Daniel JensenArboga OK55:21+26:45
144Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL55:57+27:21
145Per JutterströmIFK Mora OK56:01+27:25
146Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb56:10+27:34
147Oskar BütikoferLjusdals OK56:25+27:49
148Yngve AaenStjørdals-Blink Orientering56:46+28:10
149Anton SvenssonHässleholms OK57:36+29:00
150Axel BerglundUlricehamns OK57:43+29:07
151Axel BjörklundOK Botnia58:07+29:31
151Isak HultbergSOK Viljan58:07+29:31
153Erik FlodmanOK Hammaren58:36+30:00
154Alexander SchandlOK Södertörn58:47+30:11
155Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:01:00+32:24
156Joel WiklundOK Grip1:02:08+33:32
157Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:02:17+33:41
158Joel KihlströmRehns BK1:04:10+35:34
159Axel ErikssonOK Löftan1:05:33+36:57
160Andreas NilssonHusums IF OK1:06:32+37:56
161Samuel LåstbomHärlövs IF1:06:45+38:09
162William BodinGällstadbygdens SOK1:07:09+38:33
163Nils WestlundTrosabygdens OK1:08:27+39:51
164Henrik KraftStjørdals-Blink Orientering1:10:06+41:30
165Mats Andre NygårdIndre Østfold OK1:10:30+41:54
166Maxim JohanssonSol Tranås1:10:41+42:05
167Oskar KällmanOK Hällen1:12:33+43:57
168Hugo OskarssonHalmstad OK1:12:41+44:05
169Thor NilssonFagersta OK1:14:20+45:44
170Adam HertzTenhults SOK1:16:47+48:11
171Ville FontellOK Enen1:17:59+49:23
172Robin EdlundSundsvalls OK1:19:01+50:25
173Elis SjödinOK Nipan1:21:58+53:22
174Hannes KullmanIK Falken1:24:26+55:50
175Karl PalmqvistOK Kontinent1:27:42+59:06
176Tobias ErixonOK Kullingshof1:28:38+1:00:02
177Elias LarssonOK Enen1:30:12+1:01:36
178Charlie EliassonDalaportens OL1:30:19+1:01:43
179Markus SandinUlricehamns OK1:32:21+1:03:45
180David NeroNässjö OK1:50:04+1:21:28
Max RosenbergOK Sorøej godkänd
Oscar ThornellSurahammars SOKej godkänd
Victor SadaranganiJärla Orienteringej godkänd
Ziqing YeHangzhou No.2 High School DEER-Oej godkänd
Linus BerggrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Adam HahneInsjöns IF OKej start
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej start
Martin Hillbom Finspångs SOKej start
Edvin SchillerOK Njudungej start
Gideon ClaessonJönköpings OKej start
Herman BrunborgNittedal OLej start
Matti KallioSK Uusiej start
Axel ThunellLessebo OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser