Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H16 Kort

3 890 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon BjörnehällOK Gränsen26:43
2Hampus ÅgrenLunds OK29:22+2:39
3Johan KindbomIF Hagen30:07+3:24
4Axel HermanssonKungälvs OK30:44+4:01
5Gustav WallinTäby OK30:53+4:10
6Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK30:59+4:16
7Kristian VeieOK Skøynar31:38+4:55
8Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK33:03+6:20
9Benjamin PauliIstrums SK33:35+6:52
10Håvard GjestvangOL Toten-Troll33:38+6:55
11Gustav ClassonOK Stigen34:12+7:29
12Viktor PetterssonGamleby OK35:14+8:31
13Ludvig ZaarLunds OK35:57+9:14
14Albin AlnehällTäby OK36:08+9:25
15Oliver SchmidtOK Kontinent36:59+10:16
16Jonathan LindOK Lindéna37:28+10:45
17Anton HenningssonLunds OK37:41+10:58
18Lars HovdalOK Skøynar38:31+11:48
19Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK38:45+12:02
19Samuel HåkanssonRonneby OK38:45+12:02
21Elias NäslundOK Hammaren39:22+12:39
22Erik AxelssonGamleby OK39:56+13:13
23Alfred AnderIstrums SK40:18+13:35
24Erik WretöIFK Lidingö SOK41:04+14:21
25Ola EklundKatrineholms OK41:11+14:28
26Simas MarkeviciusAlfta-Ösa OK41:40+14:57
27Aapo SalonenHelsingin Suunnistajat42:02+15:19
28Hampus FyhrSOK Aneby45:49+19:06
29Jan MathisOLC Kapreolo46:06+19:23
30Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK46:53+20:10
31Joel DanielsHofors OK46:58+20:15
32Viktor Le ClaireFK Herkules48:03+21:20
33Jonathan LjungbergOK Skogsfalken51:47+25:04
34Max RottensteinerGO Harzberg / Bad Voeslau54:48+28:05
35John HermanssonIFK Mora OK55:48+29:05
36Erik GranathIF Hallby SOK1:04:33+37:50
37Olle LeichtVästerviks OK1:04:52+38:09
38Philip EkbergTrollhättans SOK1:13:38+46:55
39Johan BjörckIK Uven1:16:49+50:06
William HofossHadeland OLej start
Olav TorgersenBækkelagets SKej start
Simon DalebrandSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser