Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D13

4 230 m, 203 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fanny KukonlehtoKangasala SK25:33
2Ilona RuoholaMS Parma27:24+1:51
3Essi HölsöPaimion Rasti27:41+2:08
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna28:05+2:32
5Klara SjöströmVästerås SOK28:14+2:41
6Ansa-Lotta OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura28:25+2:52
7Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna28:29+2:56
8Ilona TikkakoskiTampereen Pyrintö28:35+3:02
9Emmi HietalaLapuan Virkiä29:58+4:25
10Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna30:05+4:32
11Lisa ÅkessonMarkbygdens OK30:09+4:36
12Sabina AumoKungälvs OK30:17+4:44
13Ella SöderbergOK Skogsfalken31:08+5:35
14Saana KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat31:25+5:52
15Emilia TalaHelsingin Suunnistajat31:38+6:05
16Pia Young VikNydalens SK31:42+6:09
17Elsa SonessonFalköpings AIK OK31:46+6:13
18Ida HänströmTäby OK31:50+6:17
19Kerstin LjungemyrOK Kolmården32:07+6:34
20Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK32:21+6:48
21Alice EkNyköpings OK32:22+6:49
22Maja BergqvistKorsnäs IF OK32:27+6:54
23Agnes DjurstedtEksjö SOK32:36+7:03
24Kristin HerberthsonLinköpings OK32:37+7:04
25Emma Bangstad BergersenHamar OK32:50+7:17
26Signe HillerhagIFK Lidingö SOK32:54+7:21
27Juulia TalaHelsingin Suunnistajat33:01+7:28
28Pippa CarcasInterlopers33:04+7:31
29Amanda GranqvistOK Ravinen33:08+7:35
30Eleonora AlinderSjövalla FK33:25+7:52
31Smilla MogensenOK Ravinen33:27+7:54
32Tilda MårtenssonOK Ravinen33:44+8:11
33Julia NäslundOK Hammaren33:54+8:21
34Moa ErikssonTrollhättans SOK34:23+8:50
35Åsa SundströmJärla Orientering34:30+8:57
35Eira HertinVästerviks OK34:30+8:57
37Hanna HodinÅrsunda IF34:52+9:19
38Hedda RöstinSöders-Tyresö34:53+9:20
39Vera PetterssonFalköpings AIK OK34:56+9:23
40Emma EliassonDomnarvets GOIF35:01+9:28
41Vilmalee SuwanOK Vilse 8735:05+9:32
42Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna35:10+9:37
42Thea AbajiEksjö SOK35:10+9:37
44Elsa GörasLeksands OK35:25+9:52
45Alma WallmanVästerbergslagens OL35:30+9:57
46Henna TorrkullaIF Femman35:36+10:03
47Lisa ThunellIFK Lidingö SOK35:38+10:05
48Emma AlmgrenOK Ravinen35:40+10:07
49Tove EricssonSundsvalls OK35:41+10:08
50Sara WänströmFinspångs SOK36:02+10:29
51Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb36:05+10:32
52Joni Müller af UhrOK Linné36:08+10:35
53Irmelie EnströmSundsvalls OK36:21+10:48
54Elin FlakbergIFK Göteborg36:43+11:10
55Embla BergströmTäby OK36:56+11:23
56Silja Yli-HietanenTampereen Pyrintö36:58+11:25
57Thea BökmanHelsingborgs SOK36:59+11:26
58Caroline GuttkeNyköpings OK37:05+11:32
59Sofie BodinAlmby IK37:16+11:43
60Daria Ioana GalateanuUNEFS Bucuresti37:29+11:56
61Elsa HermanssonIFK Mora OK37:31+11:58
62Trude MarkhusVerdal OK37:33+12:00
63Evelina NilssonHögåkers OK37:38+12:05
64Vendela SöderqvistOK Kåre37:39+12:06
65Alice HelmerssonVandrarringen37:40+12:07
65Elin LindbergVandrarringen37:40+12:07
65Erika ÅkessonMarkbygdens OK37:40+12:07
68Filippa SöderbergKalmar OK37:47+12:14
69Cornelia KrafftLänna IF37:53+12:20
70Sofia GreenAlmby IK37:56+12:23
71Tilda BergLeksands OK38:00+12:27
72Disa SvenssonVästerås SOK38:09+12:36
73Linnea LundOK Kolmården38:11+12:38
74Ella BrattOK Orion38:22+12:49
75Elli SalonenHelsingin Suunnistajat38:37+13:04
76Hilda MartanderTrollhättans SOK38:39+13:06
77Emilia JohnssonOK Kåre38:44+13:11
78Tuva-Cajsa SpikLeksands OK38:48+13:15
79Elvira LjungbergOK Skogsfalken39:16+13:43
79Astrid RexSundsvalls OK39:16+13:43
81Felicia Von LindernÅkers IF39:18+13:45
82Unni GranforsIF Rigor39:22+13:49
83Eva Örnhagen JørgensenOK Snab39:28+13:55
84Elin RahmOK Norrvirdarna39:42+14:09
85Mathilde SnijderIK Uven39:48+14:15
86Tove SjöbergTullinge SK39:50+14:17
87Kristin Melby JacobsenLardal OL39:53+14:20
88Vilma PesuTampereen Pyrintö40:03+14:30
89Caitlin IrvingWCOC40:04+14:31
90Amanda HallVästerås SOK40:07+14:34
91Pihla HäkkinenKoovee40:15+14:42
92Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering40:20+14:47
93Karin LindgrenKFUM Örebro OK40:33+15:00
94Frida JohanssonOK Skärmen40:36+15:03
95Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro40:38+15:05
96Olivia LarssonLunds OK40:47+15:14
97Julia BergKFUM Örebro OK40:55+15:22
98Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna40:57+15:24
99Elsa KarlssonOK Landehof41:07+15:34
100Aada KerkkonenJämsän Retki-Veikot41:12+15:39
101Alva SvärdhagenLidköpings VSK41:50+16:17
102Ronja StåhlSundbybergs IK41:57+16:24
103Rebecka WestlundKils OK42:34+17:01
104Tove den BraverOK Gränsen42:49+17:16
105Rebecka PihlströmOK Landehof42:50+17:17
106Agnes DambergIFK Lidingö SOK42:56+17:23
107Agnes WeissLånghundra IF42:58+17:25
108Johanna AlmgrenOK Ravinen43:04+17:31
108Ronja AnderssonTrollhättans SOK43:04+17:31
110Alva NystedtSkåneslättens OL43:07+17:34
111Fredrika KindlundhFK Finn43:08+17:35
112Disa RangertKungälvs OK43:17+17:44
113Kristina LindgrenVästerås SOK43:22+17:49
114Hanna JonsellIF Thor43:31+17:58
115Sanna SanderOK Milan43:33+18:00
116Sigrid CarlssonSundbybergs IK43:36+18:03
117Amanda AlfredssonOK Tyr43:41+18:08
118Emma OlssonOK Gränsen43:59+18:26
119Salla NorrbackaHyvinkään Rasti44:20+18:47
120Liene MālnieceZVOC44:26+18:53
121Olivia GrönkvistJönköpings OK44:32+18:59
122Klara PerssonHalmstad OK44:34+19:01
123Fanny ÖstlundOK Kolmården44:39+19:06
124Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering44:55+19:22
125Katrin AsplundKungälvs OK45:00+19:27
126Hanna LarssonYstads OK45:01+19:28
127Lisa OlmKils OK45:11+19:38
128Johanna OlssonOckelbo OK45:31+19:58
129Emma EliassonFK Friskus-Varberg45:51+20:18
130Ragnhild HelmersenFet OL45:58+20:25
131Nora AnderssonOK Norrvirdarna46:59+21:26
132Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb47:05+21:32
133Linnea MunkebyFrol IL47:15+21:42
134Alma AppelgrenTrollhättans SOK47:24+21:51
135Thilda SeldénIF Rigor47:31+21:58
136Emma IsidorssonOK Vivill47:33+22:00
137Malin KindbomIF Hagen47:42+22:09
138Frida MattssonOK Kullingshof47:43+22:10
139Agnes BohlinIFK Göteborg47:50+22:17
140Mari BrendeFossum IF48:16+22:43
141Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL48:45+23:12
142Wilma ThornellSurahammars SOK48:47+23:14
143Linnea LeijonHärlövs IF49:00+23:27
144Elsa AspMölndal Outdoor IF49:13+23:40
145Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering49:17+23:44
146Reeta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat49:23+23:50
147Selma LarssonLunds OK49:44+24:11
148Ella PerssonEksjö SOK49:58+24:25
149Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK50:03+24:30
150Maija AaltoMS Parma50:46+25:13
151Elsa LinderOK Hällen51:06+25:33
152Ellen HannrupIF Thor51:22+25:49
153Kia HemmiSK Pohjantähti51:26+25:53
153Alva BladhTullinge SK51:26+25:53
155Mathilda KarlssonValbo AIF51:38+26:05
156Jensine SvenssonFinspångs SOK52:13+26:40
157Sofia RaskKungälvs OK52:21+26:48
158Linnea FridolfssonStora Tuna OK52:50+27:17
159Ellen JohanssonBurseryds IF53:01+27:28
160Tyra KarlssonSundsvalls OK53:33+28:00
161Tuuli TolkkinenSotkamon Jymy53:36+28:03
162Ida HeikkinenVehkalahden Veikot54:13+28:40
163Lina HällstenStora Tuna OK54:20+28:47
164Jonna SandbergKöping-Kolsva OK55:02+29:29
165Louise OlssonMölndal Outdoor IF55:46+30:13
166Linn AldénOK Roxen55:55+30:22
167Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL56:00+30:27
168Anja MickoGO Harzberg / Bad Voeslau56:25+30:52
169Elsa EricssonLunds OK56:26+30:53
170Ester AnderssonOK Södertörn56:27+30:54
171Tove KarlssonJärla Orientering58:31+32:58
172Elida Sagli GudimIndre Østfold OK58:54+33:21
173Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb59:38+34:05
174Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb59:45+34:12
175Sofie StrandbySOK Träff1:00:39+35:06
176Anna NilssonGarphyttans IF1:01:02+35:29
177Simone StennabbIK Gandvik1:01:10+35:37
178Marikki JuntunenKalevan Rasti1:01:50+36:17
179Cornelia MöllerOK Kontinent1:02:30+36:57
180Maja AxelssonGamleby OK1:05:00+39:27
181Stina LindSOK Viljan1:06:29+40:56
182Ella IngströmBottnaryds IF1:06:54+41:21
183Ida KlasérKorsnäs IF OK1:07:01+41:28
184Rebecka HaslerSurahammars SOK1:07:20+41:47
185Tilda BorgströmAvesta OK1:07:33+42:00
186Ella SelmossonLidköpings VSK1:08:19+42:46
187Felicia SahlénVästerås SOK1:08:47+43:14
188Olivia EkOK Pan-Kristianstad1:09:41+44:08
189Flisa RavaldÖstersunds OK1:10:33+45:00
190Julia SörensenOK Kontinent1:11:24+45:51
191Greta BlücherÖstersunds OK1:12:48+47:15
192Klara SöderlundAvesta OK1:17:34+52:01
193Ellen OlovssonGamleby OK1:17:51+52:18
194Ida Olea SolliMo o-klubb1:19:33+54:00
195Stina NilssonDalaportens OL1:22:36+57:03
196Sanni HartmanSuunta Jyväskylä1:24:44+59:11
197Martina MäkeläHaninge SOK1:24:55+59:22
198Elin AnderssonKalmar OK1:26:12+1:00:39
199Julia ArvidssonIF Rigor1:36:59+1:11:26
200Cajsa VånsjöArboga OK1:57:55+1:32:22
Sofia SundinWaxholms OKej godkänd
Sofie EhnbergSala OKej godkänd
Elise Wærp HaugeNydalens SKej godkänd
Maria BjörnlingerIK Vistaej start
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Elin KjellmanLinköpings OKej start
Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start
Rut JohnssonWaxholms OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser