Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35 Kort

4 590 m, 125 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria HolmstrandOK Landehof33:04
2Linda SjögrenKamrat och IF KIF34:20+1:16
3Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK34:48+1:44
4Lena JakobssonNybro OK35:41+2:37
5Åsa PaulerSkogslöparna36:27+3:23
6Catrin IngvarssonOK Renen36:32+3:28
7Sofie AnderssonMatteus SI36:38+3:34
8Ida HördegårdIFK Göteborg36:52+3:48
9Emma TarandiIFK Lidingö SOK36:59+3:55
10Johanna MaxénStora Tuna OK37:02+3:58
11Lena HermanssonIFK Mora OK38:22+5:18
12Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK38:29+5:25
13Tone Bleken RudVang OL38:40+5:36
14Anna-Karin BondessonFrosta OK39:08+6:04
15Laura TiitsTampereen Pyrintö39:13+6:09
16Emma ClaessonStora Tuna OK39:18+6:14
17Jessica SöllvanderOK Rodhen39:20+6:16
18Linn StillbergerOK Ravinen39:32+6:28
19Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF39:35+6:31
20Hannele TonnaHankasalmen Hanka39:56+6:52
21Sandra LaasOK Skogshjortarna40:09+7:05
22Dana SteneNydalens SK40:48+7:44
23Desiré RexOK Landehof40:52+7:48
24Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF41:26+8:22
25Maria ErikssonOK Måsen41:30+8:26
26Mari SaneHelsingin Suunnistajat41:37+8:33
27Johanna NordströmKFUM Örebro OK41:45+8:41
28Sandra EdhagerNyköpings OK41:48+8:44
29Emma LarssonAlmby IK41:52+8:48
30Malin SörstrandIstrums SK42:00+8:56
31Helena StroppGävle OK42:05+9:01
32Therese AxenborgMölndal Outdoor IF42:24+9:20
33Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og Omegn42:29+9:25
34Anna JanssonRånäs OK42:48+9:44
35Anja Berge GjellestadNydalens SK42:51+9:47
36Ida WikströmIFK Lidingö SOK42:59+9:55
37Maria SjöströmIF Åland43:06+10:02
38Karin PerssonSkogslöparna43:31+10:27
39Christina ThomasÖstersunds OK43:33+10:29
40Charlotte WahlströmAlmby IK43:34+10:30
41Åsa JuvénOK Tranan43:44+10:40
42Maria HalvarssonÖstersunds OK44:04+11:00
43Jenny MartinssonOK Tranan44:09+11:05
44Sara ÖbergOK Hällen44:11+11:07
45Anna MartnerFrölunda OL44:18+11:14
46Karin GreenSjövalla FK44:26+11:22
47Marianne Berge MjølhusOL Trollelg44:41+11:37
48Liselotte KlemmingKalmar OK45:05+12:01
49Åsa JernbergGävle OK45:28+12:24
50Malin LöfgrenStora Tuna OK45:30+12:26
51Maria LennartsonUlricehamns OK45:32+12:28
52Lisa HöökOK Tyr45:34+12:30
53Anna HammarbergSundsvalls OK45:57+12:53
54Elin SvenssonSnättringe SK46:14+13:10
55Lina MatthewsTullinge SK46:16+13:12
56Malin JonssonOK Tyr46:20+13:16
57Martina JanssonSOK Aneby46:24+13:20
58Nina De BoussardIFK Enskede46:33+13:29
59Charlotte JosefssonOK Vivill46:43+13:39
60Malin UnanderSundsvalls OK47:25+14:21
61Daniela RennerOK Södertörn47:38+14:34
62Ann-Christin NybergSnättringe SK48:06+15:02
63Elna MogensenOK Tyringe48:08+15:04
64Emma FaxénVäxjö OK48:21+15:17
65Tonje MidttunBardu IL48:27+15:23
66Carolina NilssonOK Kompassen48:53+15:49
67Mari SvedestamEskilstuna OL48:55+15:51
68Johanna BerntssonMalmö OK49:11+16:07
69Maria IvermarkVästerås SOK49:15+16:11
70Lisa EngelkeOK Gipen49:56+16:52
71Marie SäfströmHästveda OK49:58+16:54
72Annica KristofferssonAlmby IK50:16+17:12
73Terese RuderfeltIF Rigor50:25+17:21
74Anna RosnäsIK Stern50:26+17:22
75Camilla NygrenIF Thor50:27+17:23
76Lotta AgeDegerfors OK50:29+17:25
77Aino TolkkinenSotkamon Jymy50:57+17:53
78Caroline LindgårdFK Göingarna51:00+17:56
79Linda GranqvistFK Göingarna51:10+18:06
80Kristin Nergaard BergFossum IF51:15+18:11
81Maria LundhRingsjö OK53:06+20:02
82Johanna GrybäckSöderhamns OK53:09+20:05
83Ellen BourgonjonTrol Belgium54:03+20:59
84Anne KahelinSuunta Jyväskylä54:44+21:40
85 Anna   Lundquist OK Ravinen54:48+21:44
86Jennifer BoeykensOMEGA55:01+21:57
87Åsa TidquistFalköpings AIK OK56:01+22:57
88Helén ErikssonOK Tor56:05+23:01
89Kezia JukesBAOC56:19+23:15
90Sofia HjortFalköpings AIK OK56:30+23:26
91Viktoria KarlssonKovlands IF56:58+23:54
92Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK57:04+24:00
93Christine KlockarOLG Cordoba57:06+24:02
94Solveig SørlienVang OL57:53+24:49
95Jennie GustavssonVäxjö OK58:00+24:56
96Ulrika N ErikssonStora Tuna OK58:03+24:59
97Annelies MoonenOMEGA59:35+26:31
98Anna M WindevallSävedalens AIK1:00:41+27:37
99Jenny AasaTullinge SK1:00:46+27:42
100Mikaela LöfgrenStångenäs AIS1:01:27+28:23
101Hanne StensletRaumar Orientering1:02:15+29:11
102Emma KribladHjärnarps OL1:02:46+29:42
103Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:03:08+30:04
104Sara HellstenNyköpings OK1:03:28+30:24
105Ulrika AspnäsSidensjö IK1:04:23+31:19
106Gabriela SavičováSlovan Karlovy Vary1:04:30+31:26
106Kristina DersjöVästvärmlands OK1:04:30+31:26
108Linda CorneliussonOK Löftan1:04:32+31:28
109Ellie ArmstrongBAOC1:04:58+31:54
110Sara KalanderKFUM Örebro OK1:06:06+33:02
111Lisa MartanderTrollhättans SOK1:06:10+33:06
111Jenny EkströmStenungsunds OK1:06:10+33:06
113Sofia BjörnbergNyköpings OK1:08:28+35:24
114Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK1:09:16+36:12
115Karin ÅhlénOK Österåker1:09:28+36:24
116Frida ÖhlundOK Linné1:10:37+37:33
117Maria SvenssonLunds OK1:10:54+37:50
118Ramona HadelerSC Helsa1:11:14+38:10
119Solrun GottebergMölndal Outdoor IF1:14:57+41:53
120Åsa BraamOK Denseln1:19:49+46:45
121Marion AmundsenRingerike OL1:21:24+48:20
122Anna WikströmHästveda OK1:29:46+56:42
123Anna Lilja-RasmussonRonneby OK2:07:39+1:34:35
Birgitta IsakssonVästerås SOKej godkänd
Stine HolmenHamar OKej godkänd
Eva LutnæsHamar OKej start
Malin FallgrenGudhems IFej start
Lina JonhedKFUM Örebro OKej start
Jessica KarlssonNyköpings OKej start
Anna KempeOK Denselnej start
Johanna SjonsIFK Hedemora OKej start
Sara TöyräIFK Kirunaej start
Martina VejedalMarkbygdens OKej start
Caroline WestbomOK Österåkerej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser