Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H35 Kort

6 680 m, 200 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Jostein AndersenNydalens SK36:41
2Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK37:04+0:23
3Marcus KullmanStora Tuna OK37:52+1:11
4Anders HedmanIFK Lidingö SOK38:22+1:41
5Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering39:47+3:06
6Håkan BengtssonAlvesta SOK40:37+3:56
7Erik ErikssonIFK Mora OK40:50+4:09
8Fredrik WallinCentrum OK40:51+4:10
9Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK40:52+4:11
10Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF40:53+4:12
11Mattias HolmstrandOK Landehof41:04+4:23
12Henrik BoströmOK Linné42:04+5:23
13Lucian SemeniucFK Finn42:05+5:24
14Mikael JanssonIFK Lidingö SOK42:16+5:35
15Joel EngvallBodens BK42:17+5:36
16Karl LindgrenVärend GN OL42:33+5:52
17Tobias KjellOK Hällen43:10+6:29
18Fredrik EngströmOK Renen43:14+6:33
19Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF43:18+6:37
20Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK43:21+6:40
21Henrik HellmanJärla Orientering43:27+6:46
22Marcus AnderssonMatteus SI43:33+6:52
23Christian KjellbergerIFK Göteborg43:53+7:12
24Per ÖbergOK Hällen44:04+7:23
25Jon LarssonOK Skogshjortarna44:12+7:31
26Kristofer SidenvallIFK Umeå44:27+7:46
27Anders KarlssonOK Hällen44:49+8:08
28Peder HallbergIK Ymer44:52+8:11
28Johan RosénGöteborg-Majorna OK44:52+8:11
28Per SjögrenKFUM Örebro OK44:52+8:11
31Emil AndreassonOK Skogshjortarna45:11+8:30
32Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF45:15+8:34
33Erik LindgrenSävedalens AIK45:18+8:37
34Peter SjödinOK Tisaren45:26+8:45
35Johan SchagerlindOK Bävern45:29+8:48
36Peter LoréSundsvalls OK45:31+8:50
37Johan SvedeliusIFK Umeå45:41+9:00
38Johan HedmanSöders-Tyresö46:14+9:33
39Klas LarssonOK Milan46:15+9:34
40Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF46:47+10:06
41Ole Fredrik VangenHamar OK46:50+10:09
42David WästlundOK Tyr46:53+10:12
43Jan SjödinOK Tisaren47:02+10:21
44Anders HenrikssonIFK Mora OK47:04+10:23
45Olov GohdeDalaportens OL47:09+10:28
46Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK47:10+10:29
47Kristofer ThorslundVäsby OK47:22+10:41
48Martin AhlströmIFK Enskede47:26+10:45
49Jani TamminenTurun Suunnistajat47:29+10:48
50Martin SchagerlindTrollhättans SOK47:30+10:49
51Antonio SeriniIFK Lidingö SOK47:32+10:51
52Herman RosénGöteborg-Majorna OK47:47+11:06
53Björn ArvidssonStora Tuna OK47:50+11:09
54Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK47:54+11:13
55Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF47:56+11:15
56Henrik KroksmyrVäxjö OK48:00+11:19Ladda ner rutt i gpx-format
57Martin BuschOK Snab48:02+11:21
58Tomas ÖbergOK Hällen48:10+11:29
59Frans SvenssonFK Finn48:13+11:32
60Marcus JosefssonOK Vivill48:21+11:40
61Per HolmIFK Mora OK48:23+11:42
62Martin LundgrenSundsvalls OK48:25+11:44
63Stefan LöfqvistSOK Viljan48:49+12:08
64Martin GranqvistKamrat och IF KIF49:14+12:33
65Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF49:27+12:46
66Johan BernhardCentrum OK49:29+12:48
67Anders KallinKFUM Örebro OK49:35+12:54
68Christoffer SmedsNärpes OK49:44+13:03
69Jonas LindholmCentrum OK50:18+13:37
70Mikael HallOK Bävern50:24+13:43
71Albin BogrenGävle OK50:40+13:59
72Roland PerssonSkarpnäcks OL50:48+14:07
73Mikael NyströmOK Ravinen50:51+14:10
74Per Erik JönssonOK Torfinn50:53+14:12
75Sverre Berg LutnæsHamar OK51:35+14:54
76Morgan BodinGällstadbygdens SOK51:43+15:02
77Klas BringertKatrineholms OK51:45+15:04
78David HjalmarssonStora Tuna OK51:58+15:17
79Staffan WalfridssonTullinge SK52:16+15:35
79Anders FrickTrollhättans SK52:16+15:35
81Jonas SandUddevalla OK52:19+15:38
82Erik SjödinOK Tisaren52:22+15:41
83Johan ÅströmKFUM Örebro OK52:31+15:50
84Tobias LidénMarkbygdens OK52:39+15:58
85Joakim AxelssonTrollhättans SOK52:45+16:04
86Ingemar ÅkermanTullinge SK52:50+16:09
87Lars-Olof MagnellKatrineholms OK52:51+16:10
88Arvid SundkvistKatrineholms OK52:54+16:13
89Erik HellstenNyköpings OK53:04+16:23
90Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK53:11+16:30
91Mateo VijandeOrientación Colmenar53:22+16:41
92Teemu RonkainenJämsän Retki-Veikot53:38+16:57
93Kristofer WesterSkogslöparna53:42+17:01
94Harri KoskinenHiiltomiehet53:48+17:07
95Per IvarssonTibro OK54:17+17:36
96Gabriel ElesEmmaboda Verda OK54:20+17:39
97Olle PenttinenIFK Hedemora OK54:25+17:44
98Oskar KarlinCentrum OK54:43+18:02
99Mikael PerssonFK Göingarna54:58+18:17
100Martin OldaeusVästerås SOK55:13+18:32
101Janis BrokersUmeå OK55:14+18:33
102Gustaf GergeCentrum OK55:43+19:02
103Per JunforsOK Skogshjortarna55:54+19:13
104Emil FlordalLjusdals OK56:07+19:26
105Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby56:10+19:29
106Svein SundeSøgne og Songdalen OK56:28+19:47
107Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL56:40+19:59
108Per-Ove MelinderTullinge SK56:49+20:08
109Bo SegermanIF Thor57:11+20:30
110Kim RichterSandnes IL (Rogaland)57:19+20:38
110Jonas KarlssonKovlands IF57:19+20:38
112Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF57:23+20:42
113Johan R JohanderSödertälje-Nykvarn OF57:41+21:00
114Robert HellgrenNorbergs OK57:49+21:08
115Brian JohnstonBAOC57:51+21:10
116Thomas NilssonEslövs FK58:34+21:53
117Erik ÖsterbergOK Eken58:38+21:57
118Martin SedströmKFUM Örebro OK58:57+22:16
119Martin RosénOK Stigen59:01+22:20
120Mattias PetterssonSödertälje-Nykvarn OF59:05+22:24
121Andreas HolmVästerbergslagens OL59:11+22:30
122Mattias EngströmOK Orion59:13+22:32
123Martin AnderssonSjövalla FK59:14+22:33
124Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby59:17+22:36
125Lars SegermanSkarpnäcks OL59:31+22:50
126Edward DickinsBAOC59:44+23:03
127Martin GummessonFK Finn59:47+23:06
128Henrik AdolfssonOK Bävern59:52+23:11
129Silvio ZahndOLG Thun59:53+23:12
130Magnus DalenstamIstrums SK1:00:10+23:29
131Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:00:13+23:32
132Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:00:23+23:42
133Stefan KäckAttunda OK1:00:30+23:49
134Niklas FallgrenGudhems IF1:00:44+24:03
135Thomas GustavssonGudhems IF1:00:57+24:16
136Lars StorslettHamar OK1:01:05+24:24
137Markus JohanssonLinköpings OK1:01:32+24:51
138Jonatan SöderbergGävle OK1:01:55+25:14
139Robin KarlssonAlvesta SOK1:02:14+25:33
140Joakim LönnkvistTullinge SK1:02:27+25:46
141Erik GohdeDalaportens OL1:02:50+26:09
142Daniel WestbomSäterbygdens OK1:03:28+26:47
143Jon LundmarkLångvikens OK1:03:57+27:16
144Stefan IvarssonSundsvalls OK1:04:13+27:32
145Robert TiensuuSkåneslättens OL1:04:14+27:33
146Tim GilbertBAOC1:04:42+28:01
147Anders LindgrenLånghundra IF1:04:44+28:03
148Martin RådboMölndal Outdoor IF1:04:51+28:10
149Olof OttossonOK Pan-Kristianstad1:04:58+28:17
150Alex HarrisBAOC1:05:12+28:31
151Martin AnderssonFK Finn1:05:18+28:37
152Anders JonssonIF Marin Väst1:05:36+28:55
153Henrik HellgrenNorbergs OK1:06:10+29:29
154Urban BjufströmSOK 681:06:15+29:34
155Göran EklundSkarpnäcks OL1:06:39+29:58
156Mathias AxelssonOK Hierne1:07:10+30:29
157Niklas NyströmOK Nolaskogsarna1:08:16+31:35
158Asgeir RisethTullinge SK1:08:24+31:43
159Linus MalmstenMalmö OK1:08:39+31:58
160Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:08:54+32:13
161Andreas EngvallBodens BK1:08:55+32:14
162Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad1:09:05+32:24
163Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby1:09:36+32:55
164Jon SteedBAOC1:09:51+33:10
165Kalle RosenbladHiidenkiertäjät1:10:11+33:30
166Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:10:39+33:58
167Daniel BoströmOK Tor1:10:58+34:17
168Carl SvenssonFK Finn1:11:31+34:50
169Fredrik EkströmHalmstad OK1:11:45+35:04
170Anders AbelSnättringe SK1:11:53+35:12
171Johan FärmSidensjö IK1:12:31+35:50
172Christoffer GlingeAnkarsrums OK1:14:42+38:01
173Mikael WidénFK Boken1:14:52+38:11
174Michael ForslundKristinehamns OK1:15:16+38:35
175Bo-Arne OlssonEslövs FK1:15:17+38:36
176Robert DuncanBAOC1:15:20+38:39
177Martin JohanssonOK Gisle1:15:44+39:03
178Jacob AxenborgMölndal Outdoor IF1:16:29+39:48
179Axel LindénRonneby OK1:18:33+41:52
180Erik PerssonHärlövs IF1:18:54+42:13
181Bernt GjellestadNydalens SK1:19:00+42:19
182Dom BellettyBAOC1:19:49+43:08
183Mike WardBAOC1:20:31+43:50
184Alistair DabbsBAOC1:21:07+44:26
185Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:22:13+45:32
186Joel BjerstedtHässleholms OK1:22:16+45:35
187Martin KribladHjärnarps OL1:23:26+46:45
188Johan SandbergAttunda OK1:29:11+52:30
189Jason EdwardsBAOC1:30:45+54:04
190Roger SandellOK Roxen1:35:49+59:08
191Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:38:25+1:01:44
192Mindaugas SapalasSV IHW Alex 78 Berlin e.V.1:43:41+1:07:00
193Jack SpenceBAOC1:51:19+1:14:38
194Harvey OliffeBAOC2:19:27+1:42:46
Joel AhlquistSkarpnäcks OLej godkänd
Stefan MagnussonLunds OKej godkänd
Magnus SternerSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Jakob JakobssonNybro OKej godkänd
U Tomas LöfgrenStora Tuna OKej godkänd
Thomas HermanssonIFK Mora OKej godkänd
Kimmo HakomäkiVaasan Suunnistajat ryej start
Erik HedmanÖstersunds OKej start
Kristoffer JacobsenIL Tyrvingej start
Niclas NilssonSjövalla FKej start
Bengt OlssonEslövs FKej start
Daniel SeestrandVisborgs OKej start
Denis SundkvistIF Braheej start
Tomas UnanderSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser