Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D40

5 060 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Yvonne GunellPargas IF32:23
2Susanne LiukkonenSundsvalls OK35:56+3:33
3Elin EkIFK Mora OK36:54+4:31
4Taija HuuskonenJämsän Retki-Veikot37:07+4:44
5Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna37:09+4:46
6Aud Hognestad TaksdalGanddal IL37:18+4:55
7Hanna PalmIK Hakarpspojkarna37:26+5:03
8Mervi PesuTampereen Pyrintö37:45+5:22
9Linda NordinEksjö SOK38:05+5:42
10Johanna KindlundOK Tyr39:10+6:47
10Maria MogensenOK Ravinen39:10+6:47
12Anna QuayleOK Nolaskogsarna39:31+7:08
13Sara PrinceMölndal Outdoor IF39:55+7:32
14Jenny BergOK Ravinen40:08+7:45
15Lotta SaetreOK Landehof40:15+7:52
16Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF40:19+7:56
17Helen WinskillCornwall OC40:29+8:06
18Frida WallströmSävedalens AIK40:34+8:11
19Maria Von SchmalenséeAttunda OK40:47+8:24
20Maria HolmqvistSjövalla FK41:36+9:13
21Anna FalkSundbybergs IK41:41+9:18
22Pia BirkebækStora Tuna OK42:08+9:45
23Helena NorbergStora Tuna OK43:03+10:40
23Heidi LiljeströmHelsingin Suunnistajat43:03+10:40
25Karin SkedsmoFredrikstad SK44:04+11:41
26Alexandra SvanströmTäby OK44:05+11:42
27Anu TahvanainenLahden Suunnistajat-3744:29+12:06
28Annika JohanssonOK Tranan44:34+12:11
29Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof44:38+12:15
30Hanna RangertKungälvs OK45:20+12:57
31Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK45:31+13:08
32Susanna EdströmHärnösands OK45:38+13:15
33Astra FranckeEspoon Suunta45:43+13:20
34Caroline HoffmannSC Helsa46:33+14:10
35Anna GillmanOK Linné46:34+14:11
36Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna46:43+14:20
36Anna LundgrenSundsvalls OK46:43+14:20
38Marie-Louise EngbergHärnösands OK46:45+14:22
39Linda TakeOK Tyr47:04+14:41
40Larissa ErolaHelsingin Suunnistajat47:15+14:52
41Malin SvenssonOK Orion47:18+14:55
42Jeannette AumoKungälvs OK47:51+15:28
43Katja KaarioSuunta Jyväskylä48:08+15:45
44Susanne CoxLerums SOK48:26+16:03
45Sara TimnerSundsvalls OK48:31+16:08
46Camilla MittelholzerOLK Fricktal49:20+16:57
47Heidi SalonenHelsingin Suunnistajat50:24+18:01
48Marit InngjerdingenHeming Orientering51:21+18:58
49Nina AhlénIF Hagen51:36+19:13
50Anna BerggrenGävle OK51:50+19:27
51Kari Solem AuneByåsen IL52:06+19:43
52Marie LyckebäckSigtuna OK52:24+20:01
53Anke XylanderSöders-Tyresö52:29+20:06
54Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb52:33+20:10
55Cecilia GrothKungälvs OK52:48+20:25
55Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK52:48+20:25
57Erika TammilehtoKouvolan Suunnistajat52:49+20:26
58Elin AhlströmIFK Enskede53:15+20:52
59Maria R ThelinJönköpings OK54:34+22:11
60Heidi TronbølFet OL54:46+22:23
61Jenny JohanssonValbo AIF55:06+22:43
62Sanna TervakangasEspoon Suunta55:29+23:06
63Nadja DahlströmSnättringe SK55:35+23:12
64Carina KaleredOK Denseln56:45+24:22
65Karin MöllerbergValbo AIF57:46+25:23
66Mette BrolinsonCentrum OK57:50+25:27
67Helene NilssonOK Linné58:00+25:37
68Ann BägebyOK Vivill59:22+26:59
69Solveig KapischkeOK Mark Brandenburg59:57+27:34
70Kati NynäsOK Botnia1:00:11+27:48
71Lena NileviHaninge SOK1:00:17+27:54
71Michaela LundellOK Österåker1:00:17+27:54
73Kristina JosefssonAnderstorps OK1:00:26+28:03
74Anna StaafUpsala IF1:02:05+29:42
75Jenny UnanderSundsvalls OK1:02:42+30:19
76Maria LangVästerviks OK1:03:01+30:38
77Ieva Godina42km.lv1:03:03+30:40
78Anna KarlqvistIFK Lidingö SOK1:04:15+31:52
79Maria DåverhögVästvärmlands OK1:04:18+31:55
80Jaana GrankullIK Kronan1:04:28+32:05
81Marjo VäätäjäRastiPiikkiö1:06:51+34:28
82Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:06:52+34:29
83Peichi ChuangTaipei Orienteering Club1:07:04+34:41
84Lyatoshinskaya PolinaASVÖ Österrike1:07:32+35:09
85Susanne KarlssonOK Denseln1:08:24+36:01
86Jette DollerupOK Pan Århus1:09:16+36:53
87Åsa BergSigtuna OK1:10:56+38:33
88Carina HallendalIFK Enskede1:12:51+40:28
89Lena BuhreAttunda OK1:13:15+40:52
90Martina LindbergIK Ymer1:13:29+41:06
91Karin AlthoffKungälvs OK1:14:44+42:21
92Dorthe MunktvedCopenhagenO1:15:25+43:02
93Kristin EgerKongsberg OL1:16:40+44:17
94Erika RaskKungälvs OK1:19:25+47:02
95Anneli GabrielssonKungälvs OK1:26:13+53:50
96Martina ZweikerHSV Absam1:50:14+1:17:51
Linn NilssonOK Tyrej godkänd
Outi MarttilaEspoon Suuntaej godkänd
Jenny JohanssonIK Ymerej godkänd
Ortrun XylanderOK Leipzigej start
Birgit Økern JensenKonnerud ILej start
Jenny SolbreckLånghundra IFej start
Julie Finsrud LandeEidskog OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser