Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Kort

3 180 m, 181 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Laila B HöglundFK Herkules28:42
2Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK29:06+0:24
3Maria KvarnlöfOK Roslagen29:24+0:42
4Sofia GustafssonOK Roxen29:56+1:14
5Anne BodinAlmby IK30:34+1:52
6Gunilla GustafssonOK Orion30:48+2:06
7Anna-Karin ViklundOK Nipan31:04+2:22
8Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro31:12+2:30
9Lena SwartzOK Orion31:20+2:38
10Karin ÖhlinSOK Aneby31:34+2:52
11Helen KarlbomIFK Göteborg31:45+3:03
12Maria CastenborgNjurunda OK31:52+3:10
12Kerstin SjökvistOK Österåker31:52+3:10
14Pia LundbergOK Bävern32:06+3:24
15Annika SvenssonSolna OK32:27+3:45
16Anita KlarSäterbygdens OK32:35+3:53
17Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog32:48+4:06
18Anna-Lena SarfveKroppa IF32:57+4:15
19Kerstin StratzGundelfinger Turnerschaft33:01+4:19
20Helena LindmanNässjö OK33:03+4:21
21Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro33:08+4:26
22Elisabet CarlborgVännäs OK33:15+4:33
23Hilde ForbordMalvik IL33:33+4:51
24Maria SahlinArboga OK33:44+5:02
25Cecilia EdströmSundsvalls OK33:52+5:10
26Elisabet ElmertoftNorbergs OK34:02+5:20
27Gunnel RaskSigtuna OK34:09+5:27
28Gitte EngströmLinköpings OK34:19+5:37
29Ann FranzénOK Södertörn34:21+5:39
30Annlouise AlmqvistIFK Mora OK34:32+5:50
31Suzy LarssonOK Skogshjortarna34:34+5:52
32Eva AlmOK Ravinen34:35+5:53
33Åsa SörlinLustens OK34:37+5:55
34Annika EngelHässleholms OK35:04+6:22
35Gunilla EdgrenTrollhättans SOK35:24+6:42
36Maria LännevallOK Roslagen35:54+7:12
37Annica TholénOK Skogshjortarna35:58+7:16
38Catarina HögkvistOK Tyr35:59+7:17
39Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK36:01+7:19
39Heljä PeltonenKouvolan Suunnistajat36:01+7:19
41Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK36:03+7:21
42Christina GranathOK Södertörn36:18+7:36
43Lena BlomGöteborg-Majorna OK36:21+7:39
44Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb36:25+7:43
45Turid ArnesenByåsen IL36:40+7:58
46Anne LindellKalmar OK36:47+8:05
47Elisabeth Wik-NylundIF Femman36:48+8:06
48Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu36:56+8:14
49Christina GabrielssonVästvärmlands OK37:00+8:18
50Ewa LundbergIK Vikings OK37:37+8:55
51Charlotte JohnsonOK Klemmingen38:03+9:21
52Lollo NybergOK Kontinent38:10+9:28
53Sari HåkanssonOK Gränsen38:18+9:36
54Åsa Flink-SvenssonNässjö OK38:20+9:38
55Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby38:36+9:54
56Katarina HedbergLerums SOK38:42+10:00
57Madeleine KarlssonOK Norrvirdarna38:51+10:09
58Evy MeisingsethMolde og omegn IF38:54+10:12
59Gisela Sundelin RørvikIL Try39:01+10:19
60Britt-Inger JonssonOK Linné39:04+10:22
61Marianne HjermstadFossum IF39:12+10:30
62Brittmari HolmbergKorsnäs IF OK39:24+10:42
63Anna RobertsonHutt Valley39:29+10:47
64Anki GustafssonSäterbygdens OK39:36+10:54
65Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK39:43+11:01
66Susanne BovalliusJärfälla OK39:51+11:09
67Maria HåkanssonVäxjö OK39:57+11:15
68Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF40:11+11:29
69Heléne SvenssonKristinehamns OK40:12+11:30
70Annika StrandbergIF Femman40:24+11:42
71Gunilla RudanderSundbybergs IK40:34+11:52
72Pia VångellLinköpings OK40:39+11:57
73Camilla RosénAnnebergs GIF41:06+12:24
74Katarina PerssonAlmby IK41:19+12:37
75Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK41:41+12:59
76Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared42:06+13:24
77Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK42:12+13:30
78Annette WigertzLånghundra IF42:15+13:33
79Annika HogedalGöteborg-Majorna OK42:18+13:36
80Monika PerssonOK Södertörn42:23+13:41
81Ing-Britt SwedenborgLunds OK42:41+13:59
82Lena ReisenIF Hagen42:53+14:11
83Christina HäggströmSkogslöparna43:07+14:25
84Helena JohanssonOK Gisle43:09+14:27
85Inger ZetterströmSöders-Tyresö43:12+14:30
86Karin LindTierps SOK43:15+14:33
87Jane CarcasInterlopers43:19+14:37
88Barbara DreselSC Klecken44:03+15:21
89Maria PerssonAsker SK44:09+15:27
90Annika ErikssonTierps SOK44:13+15:31
91Bettina GjeddeMariager Fjord OK44:27+15:45
92Maria TryggöTrollhättans SOK44:36+15:54
93Ewa HolmbergIF Hagen45:01+16:19
94Helene NilssonIF Start45:18+16:36
95Monica FröjdSnättringe SK45:28+16:46
96Marie EckerlidSävedalens AIK45:48+17:06
97Kirsten TofteredIF Rigor46:01+17:19
98Anna GöhlmanIL Tyrving46:12+17:30
99Katarina HenmyrOK Vilse 8746:15+17:33
100Ylva NilssonOK Renen46:20+17:38
101Maria SundNärpes OK46:25+17:43
102Elsa BrahmLånghundra IF46:28+17:46
103Ludwina RedtzerAttunda OK47:00+18:18
104Anna AsplundKungälvs OK47:02+18:20
105Seija AaltonenSK Varianssi47:19+18:37
106Helen GlänneforsSöders-Tyresö47:29+18:47
107Jusztina SzerencsiSzegedi Vasutas SE47:30+18:48
108Eva NorlinIFK Mora OK47:35+18:53
108Gunilla EkIF Minken47:35+18:53
110Carina JohanssonSkattkärrs SOK47:42+19:00
111Carina SvärdOK Orion47:49+19:07
111Anette ForsbergKFUM Örebro OK47:49+19:07
113Anne SorsaEspoon Suunta47:56+19:14
114Anne SvantessonHjärnarps OL47:58+19:16
114Aino NorrbackaHyvinkään Rasti47:58+19:16
116Gro Birkeland SøvikGneist48:01+19:19
117Anna WesterberghRasbo IK48:29+19:47
118Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL48:32+19:50
119Erika CarlingerSkogsluffarnas OK48:38+19:56
120Pernilla AxbergLaxå OK48:41+19:59
121Annalena AndersenWaxholms OK48:52+20:10
122Pirkko HammarströmOK Måsen49:04+20:22
123Ann JärplingOK Klemmingen49:15+20:33
124Lena LiljeforsAvesta OK49:50+21:08
125Anne Margrete HammerØstmarka OK49:51+21:09
126Monica RostöRånäs OK50:12+21:30
127Pia ThunmanOK Linné50:19+21:37
128Marie GreenSträngnäs-Malmby OL50:20+21:38
129Ann-Beth JonssonTäby OK50:32+21:50
130Katarina AlmehedFrölunda OL50:36+21:54
131Agneta BlücherÖstersunds OK50:55+22:13
132Barbro KärvhagOK Skogsfalken51:05+22:23
133Anne TuressonBredaryds SOK51:08+22:26
134Agneta KarlssonRånäs OK51:11+22:29
135Karin BjörklundIFK Enskede51:43+23:01
136Katarina LindbärgOK Södertörn51:55+23:13
137Anna HertinVästerviks OK52:34+23:52
138Jeanette JonssonOK Österåker52:57+24:15
139Lotta BerntssonSkåneslättens OL52:59+24:17
140Pernilla HannusVK Uvarna53:01+24:19Ladda ner rutt i gpx-format
141Marie BjörklundEskilstuna OL53:34+24:52
142Kristina TinglöfDegerfors OK53:46+25:04
143Ingrid JensenOK Kontinent54:18+25:36
144Frida MannfolkUlricehamns OK54:39+25:57
145Susanne RantakokkoOK Nipan54:54+26:12
146Randi HaugskottFrol IL55:06+26:24
147Åsa GidingVallentuna-Össeby OL55:20+26:38
147Judith WetherillWest Anglia Orienteering Club55:20+26:38
149Heidi GafnerOLK Wiggertal55:27+26:45
150Kristina LindOK Skärmen55:55+27:13
151Charlott LiljaOK Stigen56:01+27:19
152Gun RosendahlIF Marin Väst57:07+28:25
153Katarina SundelinOK Orion58:02+29:20
154Susanne LindHaninge SOK58:03+29:21
155Tuula MbembelaLynx58:36+29:54
156Lena StrömbäckLinköpings OK59:02+30:20
157Kristin SkadsemGanddal IL59:57+31:15
158Anita FjaestadSkogslöparna1:00:54+32:12
159Gunilla PerssonMalmö OK1:01:45+33:03
160Anna BogrenSundbybergs IK1:01:47+33:05
161Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:02:56+34:14
162Camilla BjörklundSjövalla FK1:03:34+34:52
163Ingela AlnessLånghundra IF1:03:46+35:04
164Martina HollmannBielefelder TG1:04:04+35:22
165Anna FröbergOK Roxen1:05:06+36:24
166Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:05:17+36:35
167Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen1:05:33+36:51
168Gunilla SahlOK Klemmingen1:06:48+38:06
169Katrine Hjelseth LarsenKongsberg OL1:07:19+38:37
170Kerstin MorastHaninge SOK1:07:34+38:52
171Hanne BrendeFossum IF1:08:21+39:39
172Mia KinnaerOMEGA1:09:23+40:41
173Elke KröpplHSV Grossmittel1:10:41+41:59
174Maria VredinIFK Umeå1:14:29+45:47
175Nina Lokøen KnudsenGneist1:17:05+48:23
176Bente PihlOK Roskilde1:19:51+51:09
177Åsa LindhSundbybergs IK1:23:47+55:05
178Charlotte EngesAttunda OK1:43:19+1:14:37
Annakarin RahlénOK Ravinenej godkänd
Margareta MandingerTrollhättans SOKej godkänd
Gun JanssonOK Klemmingenej godkänd
Ingegerd CarlssonSundbybergs IKej start
Liselott JohanssonTenhults SOKej start
Kristina KivijärviOK Renenej start
Maria SturessonAnderstorps OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser