Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H55 Kort

4 510 m, 175 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikael ErikssonVK Uvarna35:47
2Frode BergersenHamar OK36:23+0:36
3Ulf WallinGöteborg-Majorna OK36:59+1:12
4Leif BylarsForsa OK37:15+1:28
5Charles Bromley GardnerBAOC37:22+1:35
6Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan37:54+2:07
7Petter GullikstadRøros IL38:21+2:34
8Lars AnderssonOK Tyr38:29+2:42
9Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro38:37+2:50
10Ari MartikainenKeuruun Kisailijat39:16+3:29
11Mikael JohanssonOK Gisle39:35+3:48
11Erik HellsvikIK Gandvik39:35+3:48
13Lasse JohanssonEds SK39:40+3:53
14Stefan StubbIK Falken40:05+4:18
15Mikael HallbergLidköpings VSK40:10+4:23
16Christer ErikssonTierps SOK40:16+4:29
17Bo GustafssonOK Tylöskog40:18+4:31
18Stein Arne NegårdVang OL40:30+4:43
19Evert JohanssonOK Bävern40:42+4:55
20Tore TjernlundOK Vilse 8740:55+5:08
21Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK40:59+5:12
22Terje Ola BrendeFossum IF41:04+5:17
23Egon GustavssonOK Bävern41:10+5:23
24Tormod PedersenRingsaker OK41:33+5:46
25Hans LemoineGävle OK41:36+5:49
26Michael JamesBAOC41:45+5:58
27Mikael BäckIF Femman41:50+6:03
28Arne KlintbergEksjö SOK42:00+6:13
29Arne ArnesenHamar OK42:21+6:34
30Stefan StombergIF Hagen42:27+6:40
31Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK42:47+7:00
32Jan  EskilssonHaninge SOK42:56+7:09
33Gunnar SpelkvistHällefors OK43:08+7:21
34Carl-Göran StrutsEds SK43:14+7:27
35Sten GunnarssonSOK Viljan43:21+7:34
36Thomas AttforsSävedalens AIK43:22+7:35
37Björn RegerSöders-Tyresö43:41+7:54
38Gunnar HåkanssonIK Uven43:43+7:56
39Lars BengtssonÅrsunda IF43:51+8:04
40Eddie BjärrenholtRånäs OK43:56+8:09
41Torbjörn JohanssonOK Södertörn44:00+8:13
42Otte OmdalGanddal IL44:09+8:22
43Matts AnderssonOK Ravinen44:20+8:33
44Per-Martin JohanssonIF Rigor44:30+8:43
45Leif MartinssonOK Tyr44:34+8:47
46Timo MattilaKaustisen Pohjan-Veikot45:02+9:15
47Lennart AgénTullinge SK45:18+9:31
48Erik ErikssonIFK Mora OK45:33+9:46
49Tryggve RönnqvistOK Linné45:35+9:48
50Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared45:36+9:49
50Per-Åke BladForsa OK45:36+9:49
52Lars ÖhrmanStockholms OK45:40+9:53
53Roger TinglöfVäsby OK45:42+9:55
54Mats JohanssonOK Nalle45:48+10:01
55Mats BergmanNorbergs OK45:50+10:03
56Ulf SkoglundKils OK45:57+10:10
57Arne NilssonVästerbergslagens OL45:58+10:11
58Ulf MeriheinäSK Uusi46:04+10:17
58Sigbjørn ModalsliFossum IF46:04+10:17
60Lars KarlssonÖdeshögs SK46:18+10:31
61Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK46:33+10:46
62Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK46:42+10:55
63Bengt LundbergIstrums SK46:45+10:58
64Ulf BengtssonSol Tranås46:51+11:04
65Lennart EkvallTrollhättans SOK47:01+11:14
66Stefan SjöblomFrölunda OL47:08+11:21
67Håkan HolmbergKorsnäs IF OK47:36+11:49
68Torbjörn MovertOK Kompassen47:47+12:00
69Hans BywallOK Hammaren48:03+12:16
70Peter HanssonSundsvalls OK48:22+12:35
71Jan GrannArboga OK48:28+12:41
72Arne LundStenungsunds OK48:33+12:46
73Stefan WestlinOK Måsen48:42+12:55
74Gunnar LangsSkarpnäcks OL48:46+12:59
75Tomas VirtanenSelånger SOK48:52+13:05
76Karl SchneiderMölndal Outdoor IF48:55+13:08
77Jan SundströmOK Renen48:59+13:12
78Hannu LammiHelsingin Suunnistajat49:02+13:15
79Dag Olav RønningRingsaker OK49:11+13:24
80Klas FredriksonIstrums SK50:00+14:13
81Lars RönnolsTäby OK50:01+14:14
82Olav Martin IndgaardFrol IL50:04+14:17
83Magnus GruvbergerOK Orion50:13+14:26
84Rolf KarlssonJärla Orientering50:35+14:48
85Per HögkvistOK Tyr51:09+15:22
86Anders SjögrenOK Kullingshof51:33+15:46
87Tord JanssonVästvärmlands OK51:35+15:48
88Lennart ErikssonSol Tranås51:42+15:55
89Kenneth HagströmOK Letstigen51:44+15:57
90Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK51:52+16:05
91Jonas KarlssonMarkbygdens OK52:32+16:45
92Håkan SanderiLidköpings VSK52:46+16:59
93Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK52:59+17:12
94Thomas GabrielssonVästvärmlands OK53:42+17:55
95Jerry SvenssonSOK Viljan53:50+18:03
95Per Ingar HadlandGanddal IL53:50+18:03
97Henrik CarlssonIK Uven53:56+18:09
98Christer FranssonMotala AIF OL54:07+18:20
99Svein Olav ÅmotIL Leik54:12+18:25
100Anders KarlssonIFK Mora OK54:14+18:27
101Martin AxelssonOK Skogshjortarna54:20+18:33
102Uwe DreselSC Klecken54:28+18:41
103Tomas DömstedtOK Letstigen54:38+18:51
104Mats KarlssonOK Ödmården54:50+19:03
105Sten SvanbergOK Södertörn54:57+19:10
106Åke StridAlmby IK55:27+19:40
107Lennart StrandbergSkogslöparna55:34+19:47
108Göran AnderssonOK Rodhen55:37+19:50
109Mats BerghIFK Mora OK55:41+19:54
110Uno JohanssonSundsvalls OK55:54+20:07
111Jörgen HelmerssonOckelbo OK55:58+20:11
112Håkan HåkanssonOK Gränsen55:59+20:12
113Eero PalomäkiIF Femman56:24+20:37
114Kari HölsöPaimion Rasti56:57+21:10
114Edvin ElisenbergHamar OK56:57+21:10
116Jan LundgrenLinköpings OK57:15+21:28
117Torbjørn SirumFrol IL57:26+21:39
118Göran PolhedeÄrla IF57:29+21:42
119Dag SundinSträngnäs-Malmby OL57:34+21:47
120Knud MadsenOK Sorø57:42+21:55
121Inge NilssonUmeå OK57:58+22:11
122Ingmar OlssonOK Vilse 8759:07+23:20
123Torbjörn JohanssonSundsvalls OK59:42+23:55
124Terje SchjølbergRøros IL59:44+23:57
125Herman BakkeLøten o-lag59:51+24:04
126Dan AurénOK Botnia1:00:09+24:22
127John PedersenOK Sorø1:00:21+24:34
128Göran LyrbergValbo AIF1:00:27+24:40
129Stefan ErikssonSkellefteå OK1:00:57+25:10
130Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:01:34+25:47
131Lars MosslindVandrarringen1:01:36+25:49
132Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad1:01:46+25:59
133Bengt RobertssonAlmby IK1:01:54+26:07
134Mats BirkestålKöping-Kolsva OK1:02:25+26:38
135Lars WalldoffGarphyttans IF1:02:31+26:44
136Ari HonkimaaEspoon Suunta1:03:18+27:31
137Carl-Johan WestborgVittjärvs IK1:04:07+28:20
138Börje AhnlénOK Hammaren1:04:34+28:47
139Håkan LöfgrenEksjö SOK1:04:44+28:57
140Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL1:04:56+29:09
141Tore JørgensenHamar OK1:05:27+29:40
142Jan ÖstmanSundsvalls OK1:05:42+29:55
143Staffan KällOK Älme1:05:56+30:09
144Matts AnderssonHässleholms OK1:05:58+30:11
145Gunnar SjölundSkogslöparna1:06:47+31:00
146Leif SandahlOK Tyr1:07:08+31:21
147Göran HedmanValbo AIF1:07:59+32:12
148Mats KensbyOK Tyr1:08:07+32:20
149Jan KihlSundbybergs IK1:08:39+32:52
150Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:08:45+32:58
151Gunnar A JohanssonTenhults SOK1:08:49+33:02
152Bert-Ove LarssonUddevalla OK1:08:59+33:12
153Jörgen SkoogVästerbergslagens OL1:09:40+33:53
154Johan KarlssonNorbergs OK1:10:11+34:24
155Benny JohanssonOK Reftele1:12:36+36:49
156Per ErlandssonOK Skogsfalken1:15:32+39:45
157Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:16:36+40:49
158Petri LindqvistKouvolan Suunnistajat1:16:42+40:55
159Per-Olof SvenssonLänna IF1:19:55+44:08
160Stefan JosefssonUddevalla OK1:20:04+44:17
161Eric JönssonOK Triangeln1:20:14+44:27
162Leif LarssonÅmåls OK1:20:22+44:35
163Peter SandbergOK Storsjön1:21:12+45:25
164Øystein MelbyVang OL1:23:30+47:43
165Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:24:30+48:43
166Rikard SwedenborgLunds OK1:27:28+51:41
167Börje PerssonOK Alehof1:32:51+57:04
168Beni DeppelerOLG Rymenzburg1:36:57+1:01:10
Tauno YlikoskiYlikiimingin Nuijamiehetdiskvalificerad
Sune SödergrannTullinge SKdiskvalificerad
Leif AnderjonAlvesta SOKej godkänd
Ulf NilssonÖrkelljunga FKej godkänd
Torbjörn HallOK Tisarenej godkänd
Jens DanielssonIstrums SKej godkänd
Tore HermanssonRingsaker OKej godkänd
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Ulf CarlssonOK Stigenej start
Anders ErikssonLustens OKej start
Pontus FritzellGudhems IFej start
Mats HolmVäxjö OKej start
Tommy HolmérVäsby OKej start
Pär JanssonIF Thorej start
Peter KarlbergSnättringe SKej start
Tore LindaasElverum OKej start
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser