Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D60 Kort

3 190 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna30:30
2Yvonne TovenStora Tuna OK33:19+2:49
3Anne-Chr SchunnessonAttunda OK33:52+3:22
4Ingela BengtssonÅrsunda IF35:37+5:07
5Ingeborg DanielssonÖstersunds OK35:51+5:21
6Britt FredrikssonKroppa IF37:09+6:39
7Gabriella AxelssonIdefjordens SK37:35+7:05
8Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro37:37+7:07
8Anne KaillIK Omega37:37+7:07
10Titti BergendahlOK Måsen37:46+7:16
11Agneta BjersgårdVaggeryds SOK38:18+7:48
12Monica SvärdOK Klemmingen38:24+7:54
13Carin AnderssonOK Denseln41:05+10:35
14Sonja FribergOK Klemmingen41:28+10:58
15Berit KlamfeltTibro OK41:53+11:23
16Elisabeth BybergerSolna OK42:02+11:32
17Inger SvenssonLidköpings VSK42:41+12:11
18Ritva KärkkäinenAvesta OK42:48+12:18
19Monika MathiassonOK Skogsmunken42:49+12:19
20Ulla JohanssonÅmåls OK42:57+12:27
21Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK43:03+12:33
22Eva Hadmark- P.Tullinge SK43:09+12:39
23Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro43:16+12:46
24Inger AnderssonÅrsunda IF43:39+13:09
25Karin BergströmGävle OK43:44+13:14
26Eva-Maj BorgHagaby GoIF Örebro43:48+13:18
26Gunilla HogedalVänersborgs SK43:48+13:18
28Anneli OjapaloRajamäen Rykmentti44:03+13:33
29Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu44:49+14:19
30Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro45:01+14:31
31Gudrun PerssonHallstahammars OK45:14+14:44
32Monica IvarssonOK Skogshjortarna45:19+14:49
33Siv ErikssonJärfälla OK45:34+15:04
34Gunnel GillenäsKristinehamns OK45:47+15:17
35Catharina EkmanVästerås SOK46:38+16:08
36Gerd HagströmTjalve IF Norrköping47:11+16:41
37Gertie HultmanVaggeryds SOK47:17+16:47
38Bibi SilvemarkDalaportens OL47:26+16:56
39Lena SternerBottnaryds IF47:38+17:08
40Annika ErikssonGotlands Bro OK47:53+17:23
41Margareta WadinOK Älvsjö-Örby48:21+17:51
42Lena NyströmVisborgs OK48:40+18:10
43Agneta ThorsellForsa OK48:41+18:11
44Elise JohanssonFalköpings AIK OK48:53+18:23
45Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK49:26+18:56
46Doris KläyOLG Huttwil49:27+18:57
47Monica OhlinRånäs OK49:53+19:23
48Christina BerggrenLjungskile FK49:54+19:24
49Eva-Britt HultquistFinspångs SOK50:11+19:41
50Britt KarlssonUmeå OK50:39+20:09
51Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared50:44+20:14
52Elina Mäki-SimolaEspoon Suunta51:33+21:03
53Gudrun MedmanOK Gipen51:40+21:10
54Monica AbrahamssonGudhems IF51:47+21:17
55Ulla Britt SundinSkogslöparna52:37+22:07
56Rønnaug SagbakkenLøten o-lag53:17+22:47
57Anne-Marie RobertssonMålilla OK53:32+23:02
58Gertie OdelbergIK Ymer53:37+23:07
59Catharina ForsénOK Denseln54:02+23:32
60Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK54:06+23:36
61Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL54:14+23:44
62Stina GunnarssonHärlövs IF54:25+23:55
63Gun-Britt KribladHjärnarps OL54:47+24:17
64Elisabeth ErikssonNyköpings OK55:17+24:47
65Berit IvarssonOK Skogshjortarna55:18+24:48
66Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK55:26+24:56
67Arja IngvarssonOK Vilse 8755:51+25:21
68Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL57:20+26:50
69Britt-Marie AnderssonOK Amne57:21+26:51
70Bente GrøndalenHamar OK57:28+26:58
71Marita LarssonMarkbygdens OK58:32+28:02
72Inger SchwartzOK Södertörn59:03+28:33
73Christina OhlinRånäs OK59:10+28:40
74Pauline OldsCornwall OC59:44+29:14
75Kristina WåhlinOK Enen1:02:33+32:03
76Gunilla RohdénSundsvalls OK1:02:51+32:21
77Kerstin BobergOK Roxen1:04:49+34:19
78Stella KällOK Älme1:05:18+34:48
79Eva EngmanForsa OK1:08:28+37:58
80Ann-Mari NilssonYstads OK1:10:32+40:02
81Else NeergaardOK Sorø1:11:40+41:10
82Kristil KristensenOK Skeidi1:16:59+46:29
83Agneta AlbertssonOK Vilse 871:18:51+48:21
84Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:20:05+49:35
85Ann-Christin LarssonOK Frisene1:21:49+51:19
86Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby1:37:53+1:07:23
Anne KellerAmager OKej godkänd
Britt-Marie CarlssonSOK Viljanej godkänd
Kerstin ErikssonSnättringe SKej start
Marianne GerbornVästvärmlands OKej start
Inga-Britt PetterssonSala OKej start
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser