Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D65

3 440 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL30:55
2Lena JansonArboga OK31:15+0:20
3Margareta SvenssonOK Vilse 8733:46+2:51
4Tarja AndelinLahden Taimi34:10+3:15
5Britt Linnéa ErikssonSala OK34:11+3:16
6Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK35:30+4:35
7Lotta RåbergOK Tyr36:50+5:55
8Inger LindholmFjärås AIK36:59+6:04
9Maud MossbergOK Järnbärarna37:04+6:09
10Birgitta BillstamJärfälla OK37:08+6:13
11Louise-Marie NilssonOK Klemmingen37:39+6:44
12Eva FeilSkellefteå OK38:06+7:11
13Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF39:08+8:13
14Karin JosefssonIFK Hedemora OK39:13+8:18
15Solvej CarlsonIFK Hedemora OK39:27+8:32
16Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK39:39+8:44
17Gunilla PetterssonVästerviks OK39:40+8:45
18Inga-Lill PetterssonLinköpings OK40:00+9:05
19Gunnel MånssonOK Vilse 8740:27+9:32
20Eva BlomströmIK Stern40:40+9:45
21Eva ThörnblomSjövalla FK40:52+9:57
22Margareta HaraldssonGustavsbergs OK40:53+9:58
23Anne LundmarkJärfälla OK40:55+10:00
24Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF40:59+10:04
25Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna41:20+10:25
26Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL42:03+11:08
27Gerd LindholmSol Tranås42:29+11:34
28Karin AxelssonIK Uven42:31+11:36
29Ulla GummesonVäsby OK42:46+11:51
30Margareta HagstedtVäsby OK42:49+11:54
31Birgitta KarlsonRyda SK43:27+12:32
32Helena HemströmGävle OK44:11+13:16
33Margareta SjöbergLunds OK45:09+14:14
34Inger GlansOK Torfinn45:30+14:35
35Kaisu HellströmPaimion Rasti45:41+14:46
36Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK45:51+14:56
37Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK46:17+15:22
38Helle JørstadHamar OK46:41+15:46
39Lena SöderbergOK Skogsfalken46:44+15:49
40Ewa NordlundLänna IF46:56+16:01
41Gunn Kari HygenFreidig47:19+16:24
42Eva KarlssonVästerås SOK47:39+16:44
43Lisa KumlinVäxjö OK50:11+19:16
44Kristina ErikssonLänna IF50:23+19:28
45Trina RogersonELO51:07+20:12
46Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK52:19+21:24
47Asta ZilieneOK Labirintas52:28+21:33
48Marit NilssonKils OK53:47+22:52
49Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL53:52+22:57
50Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL54:12+23:17
51Signe HeivollSøgne og Songdalen OK54:47+23:52
52Judith KarpinskiUSA Orienteering54:51+23:56
53Majvie AnnegårdSOK Viljan54:53+23:58
54Marketta SavelainenHelsingin Suunnistajat55:53+24:58
55Agneta GranströmSOK Aneby56:55+26:00
56Marianne SellgrenSigtuna OK58:05+27:10
57Margareta SvenssonAnkarsrums OK59:25+28:30
58Ingrid TengelandIK Gandvik59:26+28:31
59Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:00:02+29:07
60Vibeke VogeliusSilkeborg OK1:00:15+29:20
61Lena StenbergIFK Umeå1:03:07+32:12
62Karin ElfmanIF Marin Väst1:08:31+37:36
63Vanja GummessonNybro OK1:09:41+38:46
Ingrid Elisabet FyreboSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej start
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej start
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej start
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser