Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H70 Kort

3 050 m, 180 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Tage SandbergBromma-Vällingby SOK26:14
2S O VikströmSkellefteå OK27:25+1:11
3Ulf LöfgrenStora Tuna OK28:18+2:04
4Hans PerssonOK Älgen29:47+3:33
5Kjell GrønhovdModum O-lag30:02+3:48
6Christer OttossonOK P430:04+3:50
7Ingemar AnderssonOK Orion30:40+4:26
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna30:44+4:30
9Tom WahlgrenSarpsborg OL30:53+4:39
10Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna30:54+4:40
11Leif LindhIK Vikings OK30:58+4:44
12Gunnar CarlsonOK Roxen31:21+5:07
13Roland OffrellFrosta OK31:22+5:08
14Gunnar EricssonGävle OK31:33+5:19
15John-Åke ErikssonKristinehamns OK31:35+5:21
16Bo LindkvistKöping-Kolsva OK31:38+5:24
17Björn LinnersjöOK Orion31:39+5:25
18Mats ErikssonSala OK31:50+5:36
18Bengt JönssonÅkers IF31:50+5:36
20Per-Ivar MöllbergArboga OK31:57+5:43
21Gustav KrigOK Nipan32:18+6:04
22Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK32:21+6:07
23Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo32:26+6:12
24Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK32:33+6:19
25Roy OvessonHelsingborgs SOK32:42+6:28
26Lennart PetterssonBjörkfors GOIF32:48+6:34
27Gerth SällströmLessebo OK33:17+7:03
28Lars-Olof LundströmVästerås SOK33:21+7:07
29Per SöderstenOK Ravinen33:27+7:13
30Sven-Arne NilssonOK Klemmingen33:31+7:17
31Gunnar BengtssonSundsvalls OK33:37+7:23
32Bo SundénKarlsbyhedens IK33:44+7:30
32Jan LarssonSävedalens AIK33:44+7:30
34Ove PetterssonArboga OK33:45+7:31
35Hans CarlstedtSävedalens AIK33:55+7:41
36Ingvar HalldinOK Tylöskog34:04+7:50
37Lennart GustavssonIK Uven34:07+7:53
38Lennart BerggrenOK Silvanus34:08+7:54
39Kent EkdahlEmmaboda Verda OK34:16+8:02
40Hans GruddStora Tuna OK34:56+8:42
41Allan WikströmStångenäs AIS35:01+8:47
42Torsten SmedslundOK7735:02+8:48
43Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK35:08+8:54
44Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK35:09+8:55
45Lennart MattssonLustens OK35:11+8:57
46Åke HöglundTimrå SOK35:12+8:58
47Jan BojlingSolna OK35:43+9:29
48Roland LundqvistLångvikens OK35:44+9:30
49Nils-Erik GunnarssonOK Gipen35:53+9:39
50Leif BjörkmanIK Ymer35:54+9:40
51Bo RomsonHellas Orientering36:05+9:51
52Rolf EnlundOK Botnia36:07+9:53
52Folke RingbergLessebo OK36:07+9:53
54Kjell NilssonOK Klemmingen36:09+9:55
55Bo GustafssonOK Gränsen36:13+9:59
56Håkan SöderkvistArboga OK36:18+10:04
57Lars T LorénOK Frisene36:24+10:10
58Uno KarlssonHäverödals SK36:36+10:22
59Hans L AnderssonVästerbergslagens OL36:38+10:24
60Yngve WikblomIF Minken36:47+10:33
61Lars-Erik RaskVästerås SOK36:48+10:34
62Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK36:52+10:38
63Bror PalgrimVänersborgs SK36:57+10:43
64Lennart KarlssonTrollhättans SOK37:04+10:50
65Gunnar CarlénOK Måsen37:14+11:00
66Reidar AndersenBodø & Omegn IF Orientering37:29+11:15
67Christer HoltOK Hierne37:41+11:27
68Yngve KarlssonIFK Mora OK37:55+11:41
69Floke BredlandSøgne og Songdalen OK38:04+11:50
70Anders WelénKöping-Kolsva OK38:09+11:55
71Kurt FredrixonOK Skogshjortarna38:25+12:11
72Inge SundströmNyköpings OK38:44+12:30
73Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK38:52+12:38
74Krister SandbladVäxjö OK38:54+12:40
75Hans-Åke ChristianssonGamleby OK38:59+12:45
76Tom LindbergLunds OK39:06+12:52
77Kjell LindholmSol Tranås39:08+12:54Ladda ner rutt i gpx-format
77Thor-Erik LindmarkIFK Kiruna39:08+12:54
79Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK39:16+13:02
80Stein Erik EdvardsenElverum OK39:21+13:07
81Åke BorgerAnkarsrums OK39:31+13:17
82Sven Erik SjöholmMullsjö SOK39:34+13:20
83Jan-Erik WibergJärla Orientering39:58+13:44
84Lars SandbladIS Kullen40:05+13:51
85Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF40:10+13:56
86Göran KarlssonSOK Aneby40:23+14:09
87Lars-Erik KarlssonRasbo IK40:42+14:28
88Anders SvenssonAnkarsrums OK40:44+14:30
88Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK40:44+14:30
90Rolf HelmerssonLindebygdens OK40:56+14:42
91Lennart KorénOK Branten41:03+14:49
92Arne KarlssonOK Tor41:09+14:55
93Bo AdofssonIK Ymer41:12+14:58
94Stig VahlbergKristinehamns OK41:14+15:00
95Sven-Rune WikerLudvika OK41:18+15:04
96Aymonn AnderssonKarlskrona SOK41:31+15:17
96Karl-Erik PerssonIK Vikings OK41:31+15:17
98PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå41:46+15:32
99Göran AnderssonVästerås SOK41:51+15:37
100Roland SalomonssonHärnösands OK42:02+15:48
101Kurt NilssonNyköpings OK42:06+15:52
102Birger LundbergArvidsjaurs OK42:12+15:58
103Bengtåke AnderssonOK Amne42:13+15:59
104Jan RehdinKöping-Kolsva OK42:53+16:39
105Nils-Göran KempeOK Denseln43:04+16:50
106Thord RådbergOK Roslagen43:06+16:52
107Sören AnderssonJärbo OK43:17+17:03
108Ottar EvensenElverum OK43:25+17:11
109Leif CliffordsonSävedalens AIK43:28+17:14
110Per IvermarkSäffle OK43:34+17:20
111Ove LarssonEskilstuna OL43:43+17:29
112Stig GustavssonSödertälje IF43:58+17:44
113Erling EkelöfVärend GN OL44:06+17:52
114Arne KarlssonVärend GN OL44:18+18:04
115Sten SundinOK Tisaren44:24+18:10
116Palle Møller NielsenOdense OK44:25+18:11
117Tore LundgrenSundsvalls OK44:29+18:15
118Kenneth ArvidssonAlvesta SOK44:34+18:20
119Ragnar WidenbringSala OK45:06+18:52
120Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK45:15+19:01
121Jan-Olov RaskOK Enen45:32+19:18
122Björn RybergJönköpings OK45:44+19:30
123Roland PerssonIFK Enskede45:49+19:35
124Jan VærpSøgne og Songdalen OK46:01+19:47
125Erling SamuelssonOK Vilse 8746:27+20:13
126Ingvar BengtssonOskarströms OK46:30+20:16
127Roland ErikssonHästveda OK46:37+20:23
127Ronny RagnarssonMarkbygdens OK46:37+20:23
129Per JakobssonArboga OK46:44+20:30
130Ewert NilssonOK Kompassen46:47+20:33
131Christer LiwellÄrla IF47:27+21:13
132Knut HöökOK Klyftamo47:48+21:34
133Bengt AnderssonTormestorps IF47:52+21:38
133Lars Ivar BergmanOK Fjällstigen47:52+21:38
135Ronnie GustavssonRembo IK48:03+21:49
136Claes GreenSjövalla FK48:04+21:50
137Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb48:33+22:19
138Carl Ove BergOK Skeidi48:36+22:22
139Sven-Erik SjöbergOK Tor48:41+22:27
140Lars JohnssonOK Måsen48:46+22:32
141Lennart OlssonIK Uven48:47+22:33
142Göran JanssonGränna-Bygdens OK49:05+22:51
143Ingemar NygrenÅrsunda IF49:17+23:03
144Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK49:23+23:09
145Göran KarlssonLessebo OK50:21+24:07
146Lars ArleboKFUM Örebro OK50:27+24:13
147Lars SönsterödSOK 6850:28+24:14
148Lars KarlssonGamleby OK50:42+24:28
149Thorvald SæhlieVang OL51:07+24:53
150Göte GustafssonEmmaboda Verda OK51:20+25:06
151Rolf MalmrosVisborgs OK51:22+25:08
152Johnny MalmgrenHjärnarps OL52:21+26:07
153Boris AnderssonRånäs OK53:16+27:02
154Olle HermanssonIK Ymer53:24+27:10
155Reits HallOK Amne53:50+27:36
156Karl-Axel JohanssonIK Uven53:52+27:38
157Bert SvenssonVästerviks OK54:24+28:10
158Hans EkholmAkilles OK55:44+29:30
159Hans-Eric JanssonOK Djerf55:59+29:45
160Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL57:38+31:24
161Olle ÖbergSkogsluffarnas OK58:42+32:28
162Roland BernhardssonIFK Stockaryd59:15+33:01
163Göran NilssonEksjö SOK59:36+33:22
164Ulf NordgrenOK Landehof59:54+33:40
165Sven WärnfeldtLudvika OK1:00:24+34:10
166Christer SvärdBergnäsets AIK1:01:50+35:36
167Torbjörn ToresonOK Löftan1:03:17+37:03
168Hans SahlbergLånghundra IF1:04:03+37:49
169Hardy PaulssonUmeå OK1:06:50+40:36
170Bengt PeterssonNybro OK1:08:11+41:57
171Nils DåverhögKristinehamns OK1:11:48+45:34
172Jan ElfsbergFalköpings AIK OK1:13:22+47:08
173Stig LarssonHagaby GoIF Örebro1:14:37+48:23
174Leif PetterssonOK Ödmården1:16:49+50:35
175Key LindellOK Södertörn1:21:25+55:11
176Tomas MöllerOK Södertörn1:36:18+1:10:04
177Folke HolmgrenSträngnäs-Malmby OL1:52:31+1:26:17
Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Rolf WestbergSK Trim/Virsboej godkänd
Stig-Olof StålAvesta OKej godkänd
Göran AnderssonTäby OKej start
Tomas BruceOK Ravinenej start
Åke BöleniusOK Brantenej start
Gösta ClaessonRydboholms SKej start
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start
Börje GustafssonHägersta GFej start
Bo HanssonArboga OKej start
Greger IngemanssonYstads OKej start
Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarnaej start
Sten JohanssonOK Borgenej start
Per-Olof LöfqvistSOK Anebyej start
Ulf RanhedSkogsluffarnas OKej start
Christer SilfvernagelHärnösands OKej start
Staffan SkobeVästerviks OKej start
Ralf SkåtarIF Minkenej start
Johan SternerBottnaryds IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser