Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H80

3 150 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rune CarlssonSundbybergs IK32:59
2Thorsten JohanssonLångvikens OK37:52+4:53
3Per LarssonJönköpings OK38:03+5:04
4Ulf EskilssonOK Södertörn39:04+6:05
5Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF39:59+7:00
6Stig DanielssonOK Raseborg40:25+7:26
7Melvin NilssonLustens OK40:28+7:29
8Arne YngströmHagaby GoIF Örebro41:06+8:07
9John VallinOK Hedströmmen41:31+8:32
10Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad42:45+9:46
11Allan HåkanssonSOK Viljan43:47+10:48
12Frans Van de MoortelOMEGA44:20+11:21
13Rolf KrohnHudiksvalls OK44:36+11:37
14Stig JohanssonHalmstad OK44:37+11:38
15Gunnar NymanOK Djerf44:44+11:45
16Bo LöwegrenVästerås SOK45:12+12:13
17Stig RoosOK Linné46:11+13:12
18Bengt LarssonKovlands IF46:41+13:42
19Alf LundkvistOK Tor46:57+13:58
20Stig FranssonOK Stigen48:30+15:31
21Johan JanssonVäxjö OK49:25+16:26
22Tord LindValbo AIF50:22+17:23
23John BerglundAlfta-Ösa OK50:54+17:55
24Åke KarlssonKalmar OK52:06+19:07
25Holger PerssonOK Eken52:31+19:32
26Erik LindbergKarlsbyhedens IK52:36+19:37
27Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby52:58+19:59
28Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK53:00+20:01
29Karl-Eric WannbergIK Omega54:18+21:19
30Anders NilssonRyda SK54:27+21:28
31Stig SahlIF Hagen55:09+22:10
32Tore JohanssonSOK Aneby55:40+22:41
33Bernt PeterssonAlvesta SOK56:42+23:43
34Boy NymanVandrarringen56:46+23:47
35Arvo HyvönenSkattkärrs SOK58:04+25:05
36Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:03:01+30:02
37Birger ByströmSidensjö IK1:03:15+30:16
38John FallbakkenOL Vallset/Stange1:08:25+35:26
39Karl EkströmOK Alferna1:08:59+36:00
40Oddmund SøvikGneist1:09:27+36:28
41Kaj NilssonSäterbygdens OK1:12:55+39:56
42Gunnar TimnerUmeå OK1:12:57+39:58
43Bertil WiklundIK Wilske1:13:17+40:18
44Evgeny TarantsevOK Yeisk1:16:01+43:02
45Per NilssonFagersta OK1:20:16+47:17
46Arne StrandlieGjø-Vard OL1:36:51+1:03:52
Anders AhnlénOK Hammarenej godkänd
Rolf BlomFrölunda OLej godkänd
Elof BackFagersta OKej godkänd
Gunnar LarssonUddevalla ISej start
Hans BohlinIFK Mora OKej start
Lars SöderstenIFK Mora OKej start
Alvar JönssonHofors OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser