Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35 Motion

3 930 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stina CarlssonOK Letstigen28:40
2Katrine StenlundOK Klyftamo30:50+2:10
3Malin EklöfMatteus SI32:02+3:22
4Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)32:15+3:35
5Greta SnellmanOK Linné32:48+4:08
6Kristina ÅhlundVänersborgs SK33:07+4:27
7Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK33:23+4:43
8Anna HolmströmTäby OK33:45+5:05
9Lisa DahlqvistStorviks IF34:23+5:43
9Johanna RönnqvistOK Löftan34:23+5:43
11Johanna MobergOK Löftan34:31+5:51
12Lina SöderkvistSäterbygdens OK34:47+6:07
13Camilla MorisKatrineholms OK34:54+6:14
14Kati AaltoMS Parma35:01+6:21
15Malin AnderssonUlricehamns OK35:43+7:03
16Inger-Lise EriksenEds SK36:05+7:25
17Louise WoxlinSkogslöparna36:45+8:05
18Marie NilssonStockholm Multisport Klubb36:51+8:11
19Anna-karin NilssonSK Graal37:16+8:36
20Anna GranforsOK Landehof37:26+8:46
21Ingvild SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering38:06+9:26
22Frida EdlerOK Hammaren38:07+9:27
23Anna-Lena AhlgrenTjällmo-Godegårds OK38:11+9:31
24Åsa SaxLinköpings OK38:13+9:33
25Nadja ZahndOLG Thun38:45+10:05
26Elin TiensuuSkåneslättens OL39:03+10:23
27Maria WikströmOK Hammaren39:07+10:27
28Johanna ÖhmanSundsvalls OK39:11+10:31
29Emilia CarlmanVästvärmlands OK39:25+10:45
29Hanna LarssonWaxholms OK39:25+10:45
31Susanne AxelssonJönköpings OK39:47+11:07
32Anna SjöSkåneslättens OL39:49+11:09
33Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK40:18+11:38
34Sara JägstedtHalmstad OK40:21+11:41
35Marina NilssonOK Njudung40:36+11:56
36Reneé MyrmanNyköpings OK41:01+12:21
37Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb41:12+12:32
38Lisa KullmanStora Tuna OK41:20+12:40
39Anna BomanGustavsbergs OK41:51+13:11
40Malin RimforsAndrarums IF41:54+13:14
41Camilla MatanovicVästerviks OK42:03+13:23
42Karin AbelSnättringe SK42:07+13:27
43Hanna EDVARDSSONEksjö SOK42:43+14:03
44Malin IvermarkFrölunda OL42:46+14:06
45Mia LindforsBjörkfors GOIF43:00+14:20
46Therese FribergOK Vivill43:30+14:50
47Johanna ErikssonIFK Brattfors44:13+15:33
48Rebecca KågemalmNyköpings OK44:31+15:51
49Pernilla LundbergIK Gandvik44:43+16:03
50Maria EngstrandStorviks IF45:14+16:34
51Ching-Pei ChenTrollhättans SK45:43+17:03
52Marika HallOK Bävern46:08+17:28
53Kamilla KjellOK Hällen46:48+18:08
54Marie WickmanTibro OK46:58+18:18
55Hanne HolmenSnertingdal IF Orientering47:29+18:49
56Annika IsidorssonOK Vivill49:21+20:41
57Line LundsgaardOK Kontinent50:39+21:59
58Jessica RöösOK Älvsjö-Örby50:42+22:02
59Karen OmlandIL Koll50:47+22:07
60Angelica LindblomGustavsbergs OK51:35+22:55
61Sofia SkördeBredaryds SOK51:40+23:00
62Irené LarssonSundsvalls OK52:36+23:56
63Lottis BrohedeOK Tyr52:57+24:17
64Maria DanielssonIFK Mora OK54:12+25:32
65Anna NilssonTullinge SK55:39+26:59
66Ditte BuschOK Snab56:10+27:30
67Cecilia AlzénGustavsbergs OK56:12+27:32
68Emma SjödinGustavsbergs OK57:49+29:09
69Sandra DavidssonOK Bävern1:03:54+35:14
70Karin SvenssonSkåneslättens OL1:16:56+48:16
Jenny EberlénOK Skogshjortarnaej start
Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OKej start
Elin KarlssonIK Sternej start
Åsa SjölanderTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser