Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D40 Motion

4 030 m, 153 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lotta EnbergHalmstad OK30:36
2Anna NilssonGagnefs OK31:07+0:31
3Ulrika LjungIK Ymer32:53+2:17
4Sofia EkströmOK Tyr33:47+3:11
5Sara LissmyrIFK Mora OK34:21+3:45
6Minna KonttilaKoovee34:29+3:53
7Berit Irene BergsetIL Veten34:51+4:15
8Carolin Juneberg 36:52+6:16
8Frida PerssonFK Herkules36:52+6:16
10Anneli ArvidssonVimmerby OK37:58+7:22
11Katarina GezeliusIFK Mora OK38:07+7:31
12Emma LundholmUmeå OK38:14+7:38
13Cecilia NordquistTäby OK38:44+8:08
14Anna ÅsLunds OK38:53+8:17
15Sara ErikssonHusums IF OK39:01+8:25
16Catrine JohanssonVäsby OK39:06+8:30
17Helena Andersson 39:24+8:48
18Ingeborg Gurine KraftStjørdals-Blink Orientering39:26+8:50
19Marika ElverlindOK Tranan39:34+8:58
20Linda AlmgrenOK Kolmården40:15+9:39
21Ingela PetterssonOK Milan40:30+9:54
22Kajsa LakeSundsvalls OK40:33+9:57
23Anna AhlströmLugnviks IF40:43+10:07
23Caroline CasselsjöOK Kolmården40:43+10:07
25Jenny OlssonStigsökarna40:45+10:09
26Mia Sjösten AnderssonIFK Mora OK40:56+10:20
27Ida ThunbergOK Vivill41:04+10:28
28Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK41:51+11:15
29Maria PetterssonHalmstad OK42:02+11:26
30Gun StrandvallIF Minken42:09+11:33
31Karin JonsellVallentuna-Össeby OL42:22+11:46
32Johanna WeissLånghundra IF43:07+12:31
33Susanne AhlstrandJärfälla OK43:09+12:33
33Christina StrandbergGustavsbergs OK43:09+12:33
35Jessica KarmetunOK Bävern43:23+12:47
36Charlotte WikerGustavsbergs OK43:29+12:53
37Eivor HansénOK Botnia44:26+13:50
38Malin GidlundOK Linné44:33+13:57
38Anneli WiklundFinspångs SOK44:33+13:57
40Christina PetterssonSjövalla FK45:09+14:33
41Jessica LindmarkRobertsfors IK45:27+14:51
42Sara HornlidenUmedalens IF45:34+14:58
43Terese LarssonOK Tranan45:38+15:02
44Maria ErikssonOK Tyr45:40+15:04
45Louise GrahnGöteborgs SK45:57+15:21
46Malin AlbrektssonIFK Göteborg46:03+15:27
47Maria PetterssonBrattås CK46:04+15:28
48Riitta KarttilaMS Parma46:12+15:36
49Eva-Lotta JohanssonRonneby OK46:41+16:05
50Catrin EricsonOK Tranan46:50+16:14
51Kia LagerqvistGarphyttans IF47:03+16:27
52Karin LindSundsvalls OK47:05+16:29
53Linda PeterssonNybro OK47:08+16:32
54Petra MartinssonAlmby IK47:17+16:41
55Liselott SvenssonJönköpings OK47:38+17:02
56Anna BlombergSegersta OK47:44+17:08
56Madelene HanssonOK Löftan47:44+17:08
58Hege HegstadOK Skøynar48:01+17:25
59Helena EkmanStora Sundby GoIF48:09+17:33
60Anna DufvaSundsvalls OK48:28+17:52
61Anneli BäckströmHögåkers OK48:42+18:06
62Åsa KjellbergBjörkfors GOIF49:12+18:36
63Anna MöllerOK Kontinent49:15+18:39
64Linda WänströmFinspångs SOK50:04+19:28
65Åsa EdgrenSkarpnäcks OL50:17+19:41
65Gunilla MöllerAlmby IK50:17+19:41
67Kajsa PerssonOK Tyringe50:20+19:44
68Maria AskrothKFUM Örebro OK50:28+19:52
69Malin LindströmArvidsjaurs OK50:31+19:55
70Åsa WestströmAlvesta SOK50:32+19:56
71Anna EngströmOK Renen50:35+19:59
72Camilla DalgaardKolding OK50:37+20:01
73Tineke van den BroekIK Uven50:38+20:02
74Katrin JosefssonVäsby OK50:44+20:08
75Vanessa Ulate AlvaradoOK Triangeln50:46+20:10
76Maria LindkvistTolered-Utby Ol-klubb50:48+20:12
77Åsa JohanssonGudhems IF50:50+20:14
78Jessica NorrbomAttunda OK51:04+20:28
79Anna EllmarkLunds OK51:09+20:33
80Ellen LadimOK Moss51:25+20:49
81Hanna FlordalLjusdals OK51:35+20:59
82Maria EngebrattGöteborgs SK51:45+21:09
83Kerstin GranathSvärdsjö SOK51:50+21:14
84Jeanette PerssonOK Löftan51:56+21:20
85Emma LarssonOK Milan52:02+21:26
86Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK52:05+21:29
87Marie MikkelsenSOK Viljan53:02+22:26
88Jessica ArfwedsonFrölunda OL53:17+22:41
89Erika UmelandOK Älgen53:44+23:08
90Majken MaarupCopenhagenO53:48+23:12
91Annica HedbergOK Södertörn54:14+23:38
92Anna KärnhallOK Vivill54:16+23:40
93Monica TjentlandLardal OL54:20+23:44
94Lene FlessebergKongsberg OL55:50+25:14
95Anna AxelssonOK Österåker57:08+26:32
96Anne Marie EkelandOddersjaa57:10+26:34
97Martina GabrielssonTrollhättans SOK57:31+26:55
98Malin TillmanOK Roslagen57:35+26:59
99Anna AnderssonLunds OK57:38+27:02
100Anna MobergFK Göingarna58:02+27:26
101Sofia DelinRyda SK58:04+27:28
102Anna NilssonÄrla IF58:24+27:48
103Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg59:54+29:18
104Therese BoströmJärfälla OK1:00:13+29:37
105Monika FredrikssonKarlskrona SOK1:00:15+29:39
106Johanna KarlssonRyda SK1:00:22+29:46
107Kaisa MårtenssonGarphyttans IF1:00:34+29:58
108Jeanette HenningssonLunds OK1:00:42+30:06
109Charlotte WiknerOK Österåker1:01:16+30:40
110Sarah BjorkmanNew England Orienteering Club1:01:35+30:59
111Andrea JonssonLånghundra IF1:01:53+31:17
112Sofie EkdahlEmmaboda Verda OK1:01:57+31:21
113Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:02:10+31:34
114Linda NilssonAlvesta SOK1:02:56+32:20
115Marita LindqvistSelånger SOK1:03:19+32:43
116Matilda HolmbergOK Gränsen1:03:39+33:03
117Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:04:22+33:46
118Karolina  HellfalkSkåneslättens OL1:05:03+34:27
119Karin RundqvistOK Nackhe1:05:05+34:29
120Lena OlssonStigmännen Karlshamns OK1:05:37+35:01
121Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:05:54+35:18
122Anna NilssonOK Stigen1:06:00+35:24
123Arlett BallnusBromma-Vällingby SOK1:06:27+35:51
124Beatrix HirtOLG Rymenzburg1:06:31+35:55
125Maren Kristine Raknes SogstadGjø-Vard OL1:07:24+36:48
126Anne Birgitte JensenBul-Tromsø IL1:07:38+37:02
127Anneli LidmarSnättringe SK1:09:18+38:42
128Therese RutqvistGammelstads IF1:09:29+38:53
129Lisa Eriksson RehnmanVandrarringen1:09:52+39:16
130Jennie PetterssonOK Renen1:10:21+39:45
131Carina AurenOK Botnia1:11:09+40:33
132Cecilie BerganFet OL1:12:35+41:59
133Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:12:49+42:13
134Lena YlipääBergnäsets AIK1:12:54+42:18
135Sara TerménLunds OK1:13:19+42:43
136Mona LindénVäxjö OK1:13:37+43:01
137Marie AugustssonOK Bävern1:14:20+43:44
138Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:14:26+43:50
139Camilla ThorellJärfälla OK1:14:55+44:19
140Eva StenbackSkarpnäcks OL1:14:58+44:22
141Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:16:11+45:35
142Sanna SintonenKoovee1:16:18+45:42
143Camilla WidmarkUmeå OK1:17:27+46:51
144Marie FranssonUlricehamns OK1:17:53+47:17
145Annika BerglundVittjärvs IK1:22:30+51:54
146Cecilia KarlssonIK Ymer1:23:56+53:20
147Frida JonforsenHallstahammars OK1:30:49+1:00:13
148Linda AhlmAndrarums IF1:32:38+1:02:02
149Pia Bo KølbækAarhus 1900 orientering1:33:05+1:02:29
150Helena KarlssonSundsvalls OK1:35:05+1:04:29
151Sölvi BjörsvikFK Göingarna1:45:20+1:14:44
152Harriethe Bengtsson NicklassonLunds OK1:53:30+1:22:54
Marie CarlssonFrölunda OLej godkänd
Eli Ringstad LienGjø-Vard OLej start
Emma Mattisson ej start
Hanna SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Sofia Åberg ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser