Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Motion

2 900 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva BohmOK Vildhussen29:18
2Carina ErikssonNyköpings OK30:21+1:03
3Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK30:59+1:41
4Karin WadmanKatrineholms OK31:29+2:11
5Clary SiewertzGudhems IF32:06+2:48
6Agneta SamuelssonFältjägarnas IF32:37+3:19
7Agneta JonzonSöderhamns OK33:03+3:45
8Berit EklöfMatteus SI33:56+4:38
9Hanne JensenEds SK35:19+6:01
10Britt-Marie AhlströmTenhults SOK37:11+7:53
11Gunilla SandströmOK Stigen37:15+7:57
12Ingrid AdolfssonOK Bävern37:28+8:10
13Irma LaakkioAngelniemen Ankkuri38:45+9:27
14Anita SundlingNjurunda OK38:50+9:32
14Eva BergströmSK Björnen38:50+9:32
16Ingela HåkanssonIK Uven38:55+9:37
17Ingela OlssonUddevalla OK41:29+12:11
18Eva SkyttnerLjusdals OK41:52+12:34
19Anita RahmqvistIFK Lidingö SOK42:18+13:00
20Gunn-Marit WanvikSelbu OK42:45+13:27
21Katarina FastOK Pan-Kristianstad42:58+13:40
22Gunilla JacobssonNjurunda OK43:03+13:45
23Åshild SamnøyMelhus IL43:21+14:03
24Christina EnglöfFagersta OK43:27+14:09
25Annette OlofssonOK Skogshjortarna43:45+14:27
26Kerstin OlesundOK Landehof44:24+15:06
27Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK45:32+16:14
28AnnLis WiggVenjans AIK45:59+16:41
29Ingrid AnderssonIF Rigor46:04+16:46
30Agneta SandströmFrösö IF46:07+16:49
31Inga FredbergOK Rodhen46:37+17:19
32Gunilla BernevingOK Gipen46:57+17:39
33Ann WesterdahlGöteborg-Majorna OK47:27+18:09
34Anneli HelenelundNärpes OK48:07+18:49
35Harrieth EngströmVittjärvs IK48:52+19:34
36Lena OlofssonHagaby GoIF Örebro50:25+21:07
37Anita ClaessonOK Kullingshof50:37+21:19
38Karin ÖhlundOckelbo OK50:42+21:24
39Maud Ingegerd Elis KonradssonÖdeshögs SK51:29+22:11
40Barbro ZetterlingOK Tyr51:30+22:12
41Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringe51:49+22:31
42Eva LindOK Tor51:50+22:32
43Kerstin AnderssonFK Boken52:11+22:53
44Pia WestlinOK Måsen52:33+23:15
45Sylvia BroströmOK Hedströmmen52:59+23:41
46Karin NorinVittjärvs IK54:58+25:40
47Ingrid OpedalMelhus IL55:53+26:35
48Birgitta HammarbergSundsvalls OK57:14+27:56
49Ingegerd ErikssonIF Thor57:31+28:13
50Susanne GöranssonFrosta OK58:36+29:18
51Annette HalvorsenOK Milan58:47+29:29
52Kerstin FränkelFK Snapphanarna59:12+29:54
53Anette PayerlOK Letstigen1:00:53+31:35
54Monica MildSödertälje-Nykvarn OF1:00:56+31:38
55Ingela BengtssonSala OK1:06:57+37:39
56Marie EliassonGävle OK1:09:04+39:46
57Maria BjörklundTrollhättans SOK1:10:37+41:19
58Karin StrutsEds SK1:10:55+41:37
59Margaretha FredriksonIstrums SK1:11:13+41:55
60Ulla Von SchedvinMarkbygdens OK1:14:20+45:02
61Anne-Marie FrisellHelsingborgs SOK1:20:23+51:05
62Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:20:35+51:17
63Karin MovertOK Kompassen1:21:40+52:22
64Helle RagnarssonOK Kompassen1:21:46+52:28
65Bibbi GustafssonOK Gipen1:24:38+55:20
66Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:27:02+57:44
67Ann Åhrén 1:28:13+58:55
68Agneta HuhtaOK Måsen1:56:22+1:27:04
69Helle BachOK Djurs2:07:25+1:38:07
Eva Marie AnderssonFK Bokenej godkänd
Kristina SvenningFalköpings AIK OKej godkänd
Carolyn JärnvingAttunda OKej godkänd
Marianne JernbergSöders-Tyresöej start
Viveka LundqvistJärfälla OKej start
Anne SørlienGjø-Vard OLej start
Ingrid UlfstedtJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser