Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H65 Motion

3 680 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bengt JåfsVörå IF30:49
2Bo JohanssonOK Stigen36:15+5:26
3Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK36:49+6:00
4Jan-Olof StohmOK Tyr39:19+8:30
5Lennart TägtströmDomnarvets GOIF40:06+9:17
6Håkan BeijarDegerfors OK40:51+10:02
7Nils OlssonVandrarringen41:10+10:21
8Sölve AnderssonOK Stigen41:29+10:40
9Erik KinstenNittedal OL41:32+10:43
10Leif BjörkmanDalaportens OL41:56+11:07
11Sigvard ErikssonOK Gränsen42:45+11:56
12Lars ÅbomGävle OK43:21+12:32
13Bo JanssonOK Hällen44:48+13:59
14Esbjörn SwahnIF Thor45:55+15:06
15Sten GranathTjällmo-Godegårds OK45:57+15:08
16Tommy GustavssonÖstra Almby FK46:02+15:13
17Bo JanssonOK Landehof46:17+15:28
18Mats-Olof WallinIF Thor46:35+15:46
19Hans NilssonSöderhamns OK46:55+16:06
20Hans Jørgen RøsteRingsaker OK48:38+17:49
20Kristian KribladHjärnarps OL48:38+17:49
22Bo JohanssonOK Skogshjortarna48:55+18:06
23Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK49:30+18:41
24Benny AspegrenOK Kontinent49:37+18:48
25Lars WiderströmIK Ymer50:11+19:22
26Åke AndreassonGustavsbergs OK51:20+20:31
27Anders WettemarkSundbybergs IK51:22+20:33
28Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF51:56+21:07
29Anders AndreassonEmmaboda Verda OK52:00+21:11
30Bernt JohanssonÄtrans IF53:45+22:56
31Christer NelsénFalkenbergs OK53:56+23:07
32Torsten NilssonOK Kontinent55:06+24:17
33Gunnar HolmOK Bävern56:49+26:00
34Inge LarssonIF Thor57:57+27:08
35Lars AxlingSödertälje IF58:30+27:41
36Gunnar KlingbergKarbennings GoIF1:05:11+34:22
37Kenth OlssonDegerfors OK1:08:34+37:45
38Roland RohdeFellingsbro GOIF1:11:17+40:28
39Bo MelinFjärås AIK1:12:10+41:21
40Tommy WahlbergVäxjö OK1:12:21+41:32
41Gunnar FalkebyLjungskile FK1:13:25+42:36
42Jan WiderströmIK Ymer1:13:54+43:05
43Ulf Arvidsson 1:19:14+48:25
44Hans TärnlundOK Linné1:22:53+52:04
45Bernd SchröderUSV TU Dresden1:26:01+55:12
46Anders SvenssonOK Enen1:28:30+57:41
Johannes LindgrenVärend GN OLej godkänd
Jan BlomgrenOK Hierneej start
Bengt FrickTrollhättans SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser