Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 2

3 840 m, 118 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan CarlssonOK Tranan32:33
2andrea skålandTrösken I.L33:29+0:56
3Anders AxelssonÖsterfärnebo IF34:02+1:29
4David WesthMullsjö SOK36:59+4:26
5Hampus PerssonMölndal Outdoor IF40:24+7:51
6Andreas WenkTrondheim40:37+8:04
7Sara HertsbackaNärpes OK42:20+9:47
8Lena SödervallTullinge SK43:25+10:52
9Marcus HäggblomSäterbygdens OK43:27+10:54
10Oskar KarlssonHuskvarna44:42+12:09
11Ida CarlssonOK Tranan46:41+14:08
12Ulrika NessVännäs OK46:44+14:11
13Ingrid SandbergStöcksjö IS46:46+14:13
14Amanda NylénDegerfors OK46:51+14:18
15Tina LindströmRonneby47:10+14:37
16Amos  MattssonGöteborg Majorna47:27+14:54
17Hanna ArnellMarkbygdens OK48:13+15:40
18Cajsa KrikströmHjärnarps OL49:09+16:36
19Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF49:52+17:19
20Mona BergqvistGarphyttans IF50:21+17:48
21Cajsa ÅkerfeldtGäddede SK50:33+18:00
22Marlene WallstenHuddinge50:55+18:22
23Mats OlssonFrosta OK51:30+18:57
24Michelle EdgrenOK Tranan51:37+19:04
25Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna51:38+19:05
26Catharina Karlsson BrabieJärfälla OK51:41+19:08
27Marie WikströmIFK Mora51:52+19:19
28johan mobergTrollhätten52:47+20:14
29Anna DahlénEksjö SOK53:05+20:32
29elias Olsson SvenssonKatrineholms OK53:05+20:32
31Victor HagmanFjärås AIK53:45+21:12
32Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarna53:50+21:17
33Rikard EckerudOK Kontinent53:52+21:19
34Lotta PermanOK Tyr53:55+21:22
35Kajsa BäcklundRonneby OK54:11+21:38
36Alexander DahlenEksjö SOK54:13+21:40
37Rebecka NylénDegerfors OK54:57+22:24
38Ida OlofssonOK Storsjön55:14+22:41
39Isabelle FreiholtzGöteborg56:45+24:12
40Lena AhlströmIstrums SK56:49+24:16
41Emma KallinGarphyttans IF57:14+24:41
42Petra PalmestålStora Skedvi IK SOFF57:19+24:46
43Filippa ZällHjärnarps OL58:19+25:46
44Fanny NygrenLustens OK58:35+26:02
44Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna58:35+26:02
46Annika JosefssonOK Kolmården58:49+26:16
47Emma RindeskogLudvika OK59:25+26:52
48Christina LeinonenOK Kolmården1:00:04+27:31
49Hanna NilssonHestra IF1:00:20+27:47
50Lena JohanssonHelsingborgs SOK1:02:03+29:30
51Kalle SöderlundSundsvalls OK1:02:43+30:10
52Helena MörkforsJärfälla OK1:02:58+30:25
53Ulrika PerssonHalmstad1:03:20+30:47
54Daniel MatseniusRånäs OK1:04:28+31:55
55Terése EricssonGarphyttans IF1:05:09+32:36
56Hedvig HillerhagIFK Lidingö SOK1:05:45+33:12
57Ann BülowMalmö 1:06:04+33:31
58Anna-Karin JeppssonSundsvalls OK1:07:55+35:22
59Monika AnderssonUlricehamns OK1:08:07+35:34
60Karl BjörkqvistKullavik1:10:11+37:38
61Karin Björkqvist 1:10:15+37:42
61Frida WildmarkLund1:10:15+37:42
63Sofie LarssonLund1:10:16+37:43
64Iris HallqvistUlricehamns OK1:10:42+38:09
65Arvid WigforssArboga OK1:10:48+38:15
66Hulda HallqvistUlricehamns OK1:10:59+38:26
67Sara SvenssonSurahammars SOK1:11:29+38:56
68Cecilia JosefssonSävedalens AIK1:11:31+38:58
69Tova GustafssonForsa OK1:11:36+39:03
70Christina LinderJärla Orientering1:12:38+40:05
71Helena PerssonFjärås AIK1:12:57+40:24
72Gunilla GustafssonHägersta GF1:13:32+40:59
73Annika SaarimaaJakobstad1:13:33+41:00
74Charlotta IngelströmOK Gynge1:14:47+42:14
75Elizabeth PetterssonOK Djerf1:15:35+43:02
76Lena EgnebladKjula IF1:15:54+43:21
77lina logrenUplapsala 1:16:05+43:32
78Elsa BillströmFK Herkules1:16:16+43:43
79Klara NilssonHestra IF1:17:00+44:27
80Erik JohanssonLaholms IF OK1:18:41+46:08
81Marie CarlssonOK Tranan1:19:13+46:40
82Oskar DalinLeksands OK1:19:34+47:01
83Lotta EliassonFK Friskus-Varberg1:19:35+47:02
84Hanna Gurine BerglandIndre Østfold OK1:19:37+47:04
84Aud Marita TjelmelandIndre Østfold OK1:19:37+47:04
86Petra JonssonGävle OK1:19:39+47:06
87Mari JanssonSOK Viljan1:20:07+47:34
88Anna HolmgrenNässjö OK1:21:59+49:26
89Ida GustafssonIF Rigor1:24:22+51:49
90Magnus GunnarssonIF Rigor1:24:45+52:12
91Daniel AnderssonSäffle OK1:26:07+53:34
92Tommy AnderssonSäffle OK1:26:09+53:36
93Kerstin SvanebäckÄlvsjö1:26:42+54:09
94Veronica LarssonRasbo IK1:28:36+56:03
95Maria SandbergAttunda OK1:28:55+56:22
96Lina CederlöfStockholm1:29:42+57:09
97Leonor ModéeSpånga1:29:58+57:25
98Frida GelinderAttunda OK1:30:06+57:33
99Malin DimanderAttunda OK1:30:30+57:57
100Lars-Erik CederlöfIFK Mora OK1:30:47+58:14
101Ann-Sofi SällVästerbergslagens OL1:34:00+1:01:27
102Ann-Sofie LönkvistOK Vivill1:35:54+1:03:21
103Marie GustafssonOK Milan1:36:03+1:03:30
104Katarina VestinOK Tor1:43:43+1:11:10
105Hugo NyhemNyhem1:45:47+1:13:14
106Pia NordbladLjusdals OK1:49:20+1:16:47
107Carina AlmRonneby OK1:49:22+1:16:49
108Anki AxelssonMullsjö SOK1:50:39+1:18:06
109Andrea FasthHestra IF1:53:11+1:20:38
110Heidi SandellOK Raseborg1:56:16+1:23:43
111Klara LauridsenKatrineholms OK2:03:54+1:31:21
112Kristina LauridsenKatrineholms OK2:03:57+1:31:24
Alexander HolmströmÅmåls OKej godkänd
Maria TenmanÅmåls OKej godkänd
Sofie JohanssonOK Trananej godkänd
Erika KarleniusStockholmej godkänd
Ine Haukali BreilandÅlgård Orienteringej godkänd
Eva EllströmLänna IFej godkänd
Sanni PeräläKeravan Urheilijatej start
Emma  YtterstadSjövalla FKej start
Helene AhlgrenOK Roslagenej start
Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OFej start
Maja NybergSäterbygdens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser