Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 6

6 120 m, 122 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Adam PerssonEksjö SOK41:01
2Erik PerssonEksjö SOK45:45+4:44
3Jussi-Pekka AnttilaSK Pohjantähti46:22+5:21
4Mårten AxelssonSolna46:56+5:55
5Mikael VestergårdÖstra Almby FK47:28+6:27
6Patrik BrorssonTockarps IK48:06+7:05
7Anders HedqvistKarlstad50:04+9:03
8Tony BjörlingDomnarvets GOIF50:42+9:41
9Gabriel HöjlindIFK Mora OK52:17+11:16
10Markus CarlborgIKSU Multisport52:33+11:32
11Joakim PerssonKils OK53:44+12:43
12Allan EverumStockholm Multisport Klubb55:24+14:23
13Karl EdenrothOK Vargen55:34+14:33
14Martin ZanderKristinehamn55:37+14:36
15Anders EmilssonSälens IF55:43+14:42
16Simon ErikssonSol Tranås56:07+15:06
17Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF57:01+16:00
18Emma ForsbergOK Kåre57:28+16:27
19Mikael LiljeGävle OK57:31+16:30
20Mattias SkoglundÖstra Almby FK57:59+16:58
21Simen OskalHamar OK58:22+17:21
22Anders FjärrnäsOK Bävern58:56+17:55
23Thomas LarssonOK Nalle59:20+18:19
24Oskar NilssonSkellefteå OK59:21+18:20
25Robert HögbergLinköpings OK1:00:01+19:00
26Hans JosefssonJönköpings OK1:00:07+19:06
27Johanna KemppiEspoon Suunta1:00:18+19:17
28Erik SpringerUmeå1:00:52+19:51
29Magnus ForshällenAttunda OK1:01:04+20:03
30Gustav YdenIKSU Multisport1:01:06+20:05
31Anna Karine SvareFreidig1:01:09+20:08
32Camilla GöstasTyresö1:01:27+20:26
33Mattias HammarwallScania IF1:02:09+21:08
34Anders HolmedahlTrollhättans SOK1:02:11+21:10
35Henric HammarbroOK Tisaren1:02:15+21:14
36Henrik EnforsTockarps IK1:02:27+21:26
37Mattias PalmestålStora Skedvi IK SOFF1:02:35+21:34
38Lars-Ola ForsgrenOK Nolaskogsarna1:03:29+22:28
39Niels SørensenOK Snab1:03:30+22:29
40Stefan AnderssonVästerbergslagens OL1:03:48+22:47Ladda ner rutt i gpx-format
41Filip EnforsTockarps IK1:03:56+22:55
42Martin RisbergGarphyttans IF1:06:11+25:10
43Johan BaggeÖstersund1:07:22+26:21
44Anders HolmquistIF Hallby SOK1:07:34+26:33
45Nils StrandOK Linné1:07:36+26:35
46Marcus NylénDegerfors OK1:07:42+26:41
47Klara NeroMullsjö SOK1:07:55+26:54
48Jens HalvarssonÖstersunds OK1:08:47+27:46
49Bjørnar Sandvik FørdeSveio OL1:09:23+28:22
50caroline WilboisGöteborgs SKIDKLUBB1:09:31+28:30
51Agnes ElfvingIFK Mora OK1:09:45+28:44
52Erik SätterqvistLinköping1:11:09+30:08
53Torbjörn NorénOK Enen1:11:12+30:11
54Björn EkmanOK Roxen1:11:17+30:16
55Anders LaursenOK Snab1:11:48+30:47
56Morten IngwersenOK Enen1:14:05+33:04
57Fredrik VestergårdÖstra Almby FK1:15:03+34:02
58Josefin WångdahlIFK Lidingö SOK1:15:37+34:36
59cecilia engdahlIKSU Multisport1:15:56+34:55
60Laura MatilainenEspoon Suunta1:16:12+35:11
61Charlotta NilssonFrösö IF1:17:30+36:29
62Gustav Jonsson 1:17:40+36:39
63Fredrik NilssonStångenäs AIS1:18:25+37:24
64Sofia Efraimsson Uppsala 1:18:30+37:29
65Anders SundellStockholm Multisport Klubb1:18:47+37:46
66Hanna LundqvistNässjö OK1:18:54+37:53
67Anders Johnny KarlsenJärfälla OK1:19:00+37:59
68Øyfrid Larsen MoenHamar OK1:20:09+39:08
69Jonas EdlundTjalve IF Norrköping1:20:34+39:33
70Cecilia KarlsenJärfälla OK1:22:47+41:46
71Lukas HillIFK Mora OK1:22:56+41:55
72Teodor NorénOK Enen1:24:16+43:15
73Terje HåkanssonOK Linné1:24:29+43:28
74Laila NorrmanKjula IF1:25:14+44:13
75Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1:27:08+46:07
76Johan IdbergOK Pan-Kristianstad1:29:22+48:21
77Kajsa WernerIKSU Multisport1:31:14+50:13
78Kikki NillasdotterSimlångsdalens IF1:31:38+50:37
79christian krusSvanljunga1:31:48+50:47
80Lillemor AnderssonOK Tranan1:32:13+51:12
81Jimmy LindbladOK Tranan1:32:15+51:14
82Ebba JacobssonSimlångsdalens IF1:32:20+51:19
83Eva RimnäsSysslebäck1:32:39+51:38
84Arvid BrandbergIK Ymer1:32:58+51:57
85Anders  HedbergDomnarvets GOIF1:33:06+52:05
86Elin StaudteJärla Orientering1:34:31+53:30
87Sari KallelaHelsingin Suunnistajat1:35:24+54:23
88Max WiklundIFK Mora1:36:52+55:51
89Marie ForshällenAttunda OK1:37:05+56:04
90Lotta PerssonFMTM1:38:34+57:33
91Linnea DanielssonVästerbergslagens OL1:39:36+58:35
92Anna LundSurahammars SOK1:39:43+58:42
93Anton KarlssonOK Skogshjortarna1:44:12+1:03:11
94Synnöve WestermoenSandnes IL (Rogaland)1:44:46+1:03:45
95Gustav SvantessonRyda SK1:45:04+1:04:03
96Anna SkobeKalmar OK1:46:42+1:05:41
97Anders Rune Damkjær PedersenOdense OK1:47:46+1:06:45
98Johanna LarssonFMTM1:47:55+1:06:54
99Jarmo  Huttunen OK Raseborg1:49:22+1:08:21
100Jörgen WibergSkogslöparna1:53:58+1:12:57
101Mona BlombergSkogslöparna1:54:01+1:13:00
102Li ForsbergMölndal1:54:17+1:13:16
103Sofia StiblertTockarps IK1:54:41+1:13:40
104Isak LindbergSkogslöparna1:57:37+1:16:36
105Aase RanheimRingsaker OK1:59:14+1:18:13
106Jan-Eric LindbergSkogslöparna2:13:01+1:32:00
107Adam CadyBuffalo OC2:14:12+1:33:11
108Björn PosslingMalmö 2:17:20+1:36:19
109Marie SvenssonJärfälla OK2:20:17+1:39:16
109Per SvenssonJärfälla OK2:20:17+1:39:16
111Henrik AnderssonTingsryd2:23:58+1:42:57
112Jan SørensenOK Sorø2:28:22+1:47:21
113Sofie Møller CarlsenOK Snab2:37:42+1:56:41
Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagenej godkänd
Riku MattilaKouvolan Suunnistajatej godkänd
Martin LindkvistIFK Mora Skej godkänd
Per-Erik SvenssonLidköpings VSKej godkänd
Andreas EnforsTockarps IKej godkänd
Patrik NylénDegerfors OKej godkänd
Anders NilssonMalmö OKej godkänd
Karin JontellOK Linnéej godkänd
Maria JunkellFK Herkulesej godkänd
Sofia EfraimssonIFK Lidingö SOKej start
Sofia LindgrenÖstersunds OKej start
Ludvig NordqvistSya skidklubbej start
Niklas von KronhelmOK Måsenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser