Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 10

3 970 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rolf AlstadFrol IL26:02
2Peter SvanbergStockholm29:13+3:11
3Nils LemoineGävle OK29:42+3:40
4Fredrik NilssonLånghundra IF30:31+4:29
5Martin AgerhällIFK Umeå30:44+4:42
6Samuel HöjlindIFK Mora OK32:04+6:02
7Emil HallstenOK Skärmen32:12+6:10
8Erik KindlundhFK Finn32:54+6:52
9Torun DyrkornEiker OL33:19+7:17
10Oscar KarlssonSträngnäs-Malmby OL33:37+7:35
11Per-Göran BernMålilla OK34:26+8:24
12Karl HolmquistIF Hallby SOK34:28+8:26
13Mattias HallmansFrösö IF34:36+8:34
13Martin B NilsenAarhus 1900 orientering34:36+8:34
15Charlotte Lundström 34:56+8:54
16Kjell-Åke PramlidOK Klemmingen35:50+9:48
17Johan HjortSäterbygdens OK35:57+9:55
18Jonas HarderIF Hagen35:59+9:57
19Stina ErikssonSK Örnen37:06+11:04
20Marte Kvittum TangenTynset IF37:16+11:14
21Rolf OlofssonFK Friskus-Varberg38:37+12:35
21Mari MäkeläMS Parma38:37+12:35
23Rolf AnderssonVästvärmlands OK38:57+12:55
24Max CoxnerGöteborg39:38+13:36
25Lene OskalHamar OK40:07+14:05
26Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK40:48+14:46
27Agnes AbrahamssonFrämmestads IK40:51+14:49
28Thomas MoenIK Vikings OK40:56+14:54
29Felix SandbergOK Skogsvargarna40:59+14:57
30Henrik LindénSelånger SOK41:11+15:09
31Anders HedlundGagnefs OK43:12+17:10
32Ola OlssonIK Hakarpspojkarna43:18+17:16
33Kay Ove BjerkenåsIL Leik43:21+17:19
34Christian HollanderGällstadbygdens SOK43:43+17:41
35therese hedlundÖrebro43:50+17:48
36Anders HellrupHörby43:59+17:57
37Helena DelvénNyköpings OK44:10+18:08
38Tove HammarbergJärfälla OK44:45+18:43
39Raimundas Lukosevicius 44:46+18:44
40Mikael HolmIF Minken45:07+19:05
41Pär NorgrenGällstadbygdens SOK46:04+20:02
42Inez EklundSkarpnäcks OL46:42+20:40
43Philip NilssonOK Renen46:53+20:51
44Karine Hagesäter FossNTNUI48:31+22:29
45Ragnhild AugelaendGanddal IL48:32+22:30
46Päivi HaavistoKikaalisten Nouseva Voima48:49+22:47
47Gyrid LövliAsker SK49:21+23:19
48William FenkGO Harzberg / Bad Voeslau49:26+23:24
49Ida SvenningssonLunds OK49:30+23:28
50Henrik AgerhällUmeå50:38+24:36
51Therese WilsonHaninge SOK51:16+25:14
52Magnus BjärnlidIFK Lidingö SOK51:19+25:17
53Kaj AbrahamssonFrämmestads IK52:36+26:34
54Frode Halvor LundÅlgård Orientering52:53+26:51
55Johanna StrandlundOK Nipan53:00+26:58
56Ann GerdtmanVingåkers OK53:07+27:05
57Gry Merete OlaisenYtre Enebakk53:15+27:13
58Anna SvanebäckTullinge SK53:52+27:50
59Siri LiukkalaHauhon Sisu53:58+27:56
60Amanda TibellLånghundra IF54:28+28:26
61Elisabeth E. EspelandTynset IF55:08+29:06
62Christer RoslundSol Tranås55:59+29:57
63Gert SchmidtkoUSC Magdeburg56:10+30:08
64Sandra LindbergUmeå56:45+30:43
65Annica MagnussonKFUM Örebro OK56:58+30:56
66Maria TibellLånghundra IF57:07+31:05
67Tuija SchmidtTampereen Pyrintö57:40+31:38
68Inge  NorbergStora Tuna OK57:56+31:54
69Rune GerdtmanVingåkers OK58:00+31:58
70Karin FredrikssonOutdoor Academy58:27+32:25
71Jacob HedlundGagnefs OK59:10+33:08
72Tatjana Lukoseviciene 59:12+33:10
73Mona SkjaggestadOK Moss1:03:15+37:13
74Anna GundbergOK Denseln1:03:32+37:30
75Ming Xia GuoSDSZ Orienteering Club1:03:55+37:53
76Jörgen eliseussen-skalleHarstad OL1:05:02+39:00
77Nina LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo1:08:49+42:47
78Helena SonessonFalköpings AIK OK1:09:30+43:28
79Lu WenhengO-Skola Bi Dahlbom1:09:36+43:34
80Annica HöckergårdIF Hagen1:13:11+47:09
81Nils BengtssonFK Snapphanarna1:15:26+49:24
82Wang ZhilongO-Skola Bi Dahlbom1:19:11+53:09
83Anette ÅhlundOK Nolaskogsarna1:19:34+53:32
84Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:20:48+54:46
85Martin NelkingSkåneslättens OL1:24:22+58:20
86Ma YuchenO-Skola Bi Dahlbom1:31:44+1:05:42
87Sebastian WongAcademy 20161:43:52+1:17:50
88Gao QianqianO-Skola Bi Dahlbom1:53:25+1:27:23
89He ZixuanO-Skola Bi Dahlbom1:54:53+1:28:51
Henrik NäslundOK Nolaskogsarnaej godkänd
Johanne GydesenOK Melfarej godkänd
Lennart EklundMålilla OKej start
Thor KofodRønne IK Orienteringej start
Jonathan MoenIK Vikings OKej start
Heidi SuuronenMS Parmaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser